kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Nükleer Teknoloji ve Radyasyon Güvenliği 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Nükleer teknoloji ve radyasyon güvenliği 2019 taban puanları kaçtır, nükleer teknoloji ve radyasyon güvenliği 2019 başarı sıralamaları kaçtır, 2019 nükleer teknoloji ve radyasyon güvenliği başarı sıralamaları ve taban puanları nasıl belli olur, 2018 yerleştirmelerine göre nükleer teknoloji ve radyasyon güvenliği bölümü en büyük ve en küçük kaç bin sıralama ve taban puan ile kapanmıştır gibi soruların cevapları yazımızdadır.

Yükseköğretim Kurumları Sınavı yani YKS ile öğrenciler puan almak için sınava girer ve bu aldıkları puanlar ile yaptıkları tercihler sonucu puanları yeterli ise bir bölüme yerleştirilirler. Bu yerleştirme işlemleri sonrasında ortaya çıkan sayısal veriler yani sıralama ve taban puan verileri ÖSYM’nin hemen sonra olan yıl tercih kılavuzuna koyduğu verilerdir. Bu sistem ile oluşturularak 2019 yılı tercih kılavuzlarına 2018 yerleştirmelerine göre konacak olan nükleer teknoloji ve radyasyon güvenliği 2019 taban puanları ve başarı sıralamaları tablosuna yazımızın alt kısmından ulaşabilirsiniz.

NÜKLEER TEKNOLOJİ VE RADYASYON GÜVENLİĞİ 2019 BAŞARI SIRALAMALARI VE TABAN PUANLARI

Nükleer teknoloji ve radyasyon güvenliği bölümüne rakam olarak ortaya çıkmış (dolmayan kontenjanlar dışında) en küçük taban puan ve sıralama ile 2018 yerleştirmelerine göre yerleşen kişinin puanı 226,39282 ve sıralaması ise 1179053 olarak görülmektedir. Nükleer teknoloji ve radyasyon güvenliği bölümüne yerleştirmesi yapılmış bireyler içinde en büyük taban puan ve o puanın sıralaması ile yerleşen bireyin ise puanı 277,92226 ve sıralaması ise 565720 olarak belirlenmiştir. Adaylar eğer nükleer teknoloji ve radyasyon güvenliği bölümüne ortalama bir üniversitede yerleşmeyi düşünüyor ise en azından TYT puan türünden bu iki puan veya sıralama arasında veya duruma göre aşağısında veya yukarısında bir puana veya sıralamaya sahip olmalıdırlar diyebiliriz.

NÜKLEER TEKNOLOJİ VE RADYASYON GÜVENLİĞİ BÖLÜMÜ BAŞARI SIRALAMALARI
ÜNİVERSİTE BÖLÜM BURS/DİL TABAN PUAN SIRALAMA
ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ  Nükleer Teknoloji ve Radyasyon Güvenliği  Burslu    277,92226 565720
AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ  Nükleer Teknoloji ve Radyasyon Güvenliği     247,87130 886544
KONYA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ Nükleer Teknoloji ve Radyasyon Güvenliği     236,62646 1034288
AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ  Nükleer Teknoloji ve Radyasyon Güvenliği  İÖ    226,39282 1179053
AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ  Nükleer Teknoloji ve Radyasyon Güvenliği  KKTC Uyruklu    Dolmadı Dolmadı
ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ  Nükleer Teknoloji ve Radyasyon Güvenliği  %75 İndirimli    Dolmadı Dolmadı

*Yazımızda yer alan nükleer teknoloji ve radyasyon güvenliği bölümü taban puan ve sıralama rakamları ÖSYM ve YÖK Atlas içindeki bilgiler kaynak alınarak derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklik olduğunda ÖSYM veya YÖK duyuru yapacaktır, bu sebeple bu kurumların resmi web sitelerini lütfen düzenli olarak takip ediniz.

Üniversite sınavı, bölümler, mezun olununca yapılabilecek meslekler ve bunlar gibi eğitim ve kariyer planınıza dair tüm konularda kafanıza takılanları sorabileceğiniz tecrübeli yöneticileri ve üyeleri olan forumumuzu ziyaret edebilirsiniz. Forum Tercihini Yap’a ulaşmak için:

► FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

2018 YKS yerleştirmeleri sonrasında ortaya çıkan sayısal bilgiler için:

► 2018 YKS YERLEŞTİRMELERİNDE ORTAYA ÇIKAN SAYISAL BİLGİLER

2018 yerleştirmeleri sonrasında oluşan ve 2 yıllık tüm bölümleri kapsayan taban puan dosyası için:

► 2018 YERLEŞTİRMELERİNE GÖRE 2 YILLIK TÜM BÖLÜMLERİN TABAN PUANLARI

** Dosyalar ve Tablo İçindeki Kısaltmalar

İÖ: İkinci Öğretim

İNG: İngilizce

SÖZ: Sözel

İnd.: İndirimli

EA: Eşit Ağırlık

SAY: Sayısal

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.