kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM Personel Alım İlan 2020

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM 2020 yılı personel alım ilanı yayınlandı. İlana göre başvuru şartları nelerdir? Başvurular ne zaman yapılacak? Detaylar haberimizde.

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM 2020 yılı personel alım ilanı yayınladı. Yayınlanan ilana göre 2020 Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM Personel Alımı başvuru şartları neler? 2020 Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM Personel Alımı başvuruları ne zaman yapılacak? 2020 Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM Personel Alımı kaç kişilik olacak? Detayları haberimizde bulabilirsiniz.

2020 Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM Personel Alımı Başvuruları Ne Zaman Gerçekleştirilecek?

2020 Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM Personel Alımına başvuruda bulunmak isteyen adayların başvurularını 1 Aralık 2020 tarihine kadar Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi üzerinden gerçekleştirebilecekler.

2020 Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM Personel Alımı Başvuru Şartları Nelerdir?

2020 Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM Personel Alımına başvuruda bulunmak isteyen adayların devlet memuriyeti için gerekli genel şartları taşıyor olmaları gerekmektedir. Bununla birlikte adayların görevi yapmaya mani herhangi bir aklî ya da bedensel özürlerinin bulunmaması gerekmektedir. Ayrıca adayların aşağıda yer alan tabloda görebileceğiniz alanların birisinden mezun durumda bulunmaları gerekmektedir. 2020 Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM Personel Alımına başvuru yapacak olan adayların 2020 yılında gerçekleştirilmiş olan KPSS Lisans oturumunda KPSS P3 puan türünden en az 70 ya da 75 puana sahip olmaları gerekmektedir. Hangi kadrolar için 70 puan hangileri için 75 puan istendiğine dair bilgileri aşağıda yer alan tablomuzda inceleyebilirsiniz.

2020 Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM Personel Sınavına Kaç Kişi Katılacak? 

2020 Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM Personel Alımına başvuruda bulunan adaylardan, her bir alanda ayrı ayrı tespit edilmek üzere her alan için mesleğe alınacak aday sayısının on katı kadar aday 2020 Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM Personel Alımı sınavına katılabilecek.

2020 Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM Personel Alımına Başvuru İçin Yabancı Dil Şartı Var Mı?

2020 Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM Personel Alımına başvuruda bulunacak olan adayların aşağıda yer alan tabloda belirtilen düzeyde yine ÖSYM tarafından düzenlenmiş olan YDS oturumlarından puan sahibi olmaları gerekmektedir.

2020 Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM Personel Alımı Hangi Kadrolar İçin Kaç Kişilik Olacak?

2020 Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM Personel Alımı farklı alanlar için farklı sayılarda gerçekleştirilecek ve toplam sayı 15 kişi olacak. Alanların dağılımını, gerekli puan düzeylerini ve başvuruda bulunabilecek bölümleri aşağıda yer alan tabloda inceleyebilirsniz;

image 88image 89

2020 Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM Personel Alımı Sınavı Nasıl Gerçekleştirilecek?

2020 Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM Personel Alımına başvuruda bulunan adaylardan mesleğe alınacak aday sayısının on katı kadar aday arasında yer alabilen adaylar ÖSYM tarafından düzenlenecek olan sözlü mülakatlara katılma hakkı elde edecekler. 2020 Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM Personel Alımı sınavında başarılı olmak isteyen adayların sözlü mülakat puanının en az 70 olması gerekecektir.

2020 Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM Personel Alımına dair tüm detayları incelemek adına İLANIN TAM METNİNİ görmek için Tıklayınız!

2020 Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM Personel Alımı sürecini takip etmek ve diğer adaylarla bilgi alışverişi yapmak için FORUM sayfamızı ziyaret etmeyi Unutmayın!

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.