kpsstaban puanlarbaşarı sıralamalarıatama puanlarıykstyt

Önlisans Halkla İlişkiler ve Tanıtım KPSS 2018/2 Atama Taban Puanları

Merkezi bir atama olarak gerçekleşen KPSS 2018/2 içinde halkla ilişkiler ve tanıtım (önlisans) atama taban puanları kaçlardadır, 2 yıllık halkla ilişkiler ve tanıtım bölümü mezunları merkezi atamalarda hangi nitelik koduyla atanabilir, bu kod ile atanabilecek kaç kontenjan bulunmaktaydı, halkla ilişkiler ve tanıtım (önlisans) bölümü mezunları başka hangi nitelik koduna sahip kadrolara başvurabilir, halkla ilişkiler ve tanıtım (önlisans) bölümü için ayrılan toplam kontenjan sayısı kaçtı ve bu kontenjanlara yerleşmeler sonrası belli olan halkla ilişkiler ve tanıtım atama taban puanları içindeki en küçük ve en büyük puanlar kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan erişebilirsiniz.

Önlisans Halkla İlişkiler ve Tanıtım KPSS 2018/2 Atama Taban Puanları

Kamu personeli olma arzusu olan adaylar KPSS’ye girdiler ve aldıkları puanlara göre KPSS 2018/2 merkezi ataması ile yerleştirmeleri gerçekleştirildi, bu yerleştirmeler sonrası ortaya çıkan önlisans atama taban puanlarını biz adaylara sonraki atamalarda fikir verebilmesi için derlemeye ve yayımlamaya devam ediyoruz ve işte bu şekilde oluşturduğumuz halkla ilişkiler ve tanıtım (önlisans) mezunlarının yerleştiği kadrolara ait halkla ilişkiler ve tanıtım (önlisans) KPSS 2018/2 atama taban puanları listesini yazımızın en altında bulabilirsiniz.

KPSS 2018/2 HALKLA İLİŞKİLER VE TANITIM (ÖNLİSANS) ATAMA TABAN PUANLARI

Halkla ilişkiler ve tanıtım (önlisans) mezunları merkezi atamalar içinde iki nitelik kodu ile açılan kadrolara başvurabilirler ve bunlardan birisi herhangi bir önlisans programı mezunu olma şartı taşıyan 3001 nitelik kodu ile tercih edilebilen kadrolarken diğeri ise 3391 nitelik kodunu taşıyan 2 yıllık halkla ilişkiler ve tanıtım ve benzeri bölümlere özel açılan kadrolara aittir.

Bahsedilen kadrolara ayrılan kontenjana baktığımızda KPSS 2018/2 merkezi ataması içinde halkla ilişkiler ve tanıtım (önlisans) mezunlarının tercih etme şansı olan toplamda 40 kontenjan vardı. Bu kontenjanlardan 13 adedi herhangi bir önlisans mezunu olma şartı ile başvuruya müsait olan 3001 nitelik kodu için ayrılan kontenjanlarken diğer 27 tanesi de 3391 nitelik kodu yani halkla ilişkiler ve tanıtım ve benzer bölümden mezun olma şartı aranan kod için ayrılan kontenjanlardı.

Halkla ilişkiler ve tanıtım mezunlarınun başvurabileceği tüm bu kontenjanların atama puanlarını incelediğimizde ise en düşük puan ile atamanın Devlet Demiryolları Taşımacılık A.Ş Genel Müdürlüğü’ne (Kondoktör) (Adana) 78,512 puan ile yapıldığı görünmektedir. Halkla ilişkiler ve tanıtım (önlisans) bölümü mezunlarının yerleşebildiği kontenjanlar içindeki en yüksek puan ile atamanın ise Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’na (Bilgisayar İşletmeni) (Ankara) 97,420 puan ile yapıldığı görünmektedir. Halkla ilişkiler ve tanıtım (önlisans) bölümü mezunu adaylar bu iki puan arasında veya en küçük puana yakın bir puan almaları halinde merkezi atama ile bir yerlere yerleşebilirler demek yanlış olmayacaktır.

Önlisans mezunları için merkezi atamalar, mülakat ile başvurulabilen kadrolar, dil sınavları, kamu personeli sınavları, halkla ilişkiler ve tanıtım (önlisans) mezunlarının başvurma hakkı olan ilanlar ve bunlar benzeri tüm konularda var olan sorularınızı TERCİHİNİ YAP FORUM sayfalarına gelerek sorabilirsiniz.

* Yukarıda yer verdiklerimiz ve 2 yıllık halkla ilişkiler ve tanıtım KPSS 2018/2 merkezi atamasına ait taban puanlarının listesi ÖSYM’nin resmi web sitesindeki bilgiler esas alınarak hazırlanmıştır. Olabilecek bir değişiklikte ÖSYM’nin yaptığı son duyurular geçerli olacaktır işte bu yüzden kurumun resmi internet sitesini ve duyuruları takip etmeyi ihmal etmeyiniz.

** Halkla ilişkiler ve tanıtım (önlisans) atama taban puanları listesinde yer alan bazı kadrolarda farklı nitelik kodları şartları, özel koşullar da bulunabilmektedir (Örnek: 7113: Son 5 Yıl İçerisinde KPDS/YDS En Az D Seviyesinde İngilizce Bilmek.), bu özel koşulları incelemek için TIKLAYINIZ

*** Halkla ilişkiler ve tanıtım (önlisans) bölümü ve diğer bölümler ile ilişkili önlisans bölümlerinin tamamına ait nitelik kodları için ilgili sayfaya BURADAN YÖNLENDİRİLEBİLİRSİNİZ, önlisans mezunları için ayrılan kadroların tamamı için de BURAYI KULLANABİLİRSİNİZ.

kpss 2018 2 onlisans halkla iliskiler ve tanitim atama taban puanlari

Yazımızı Puanlamak İster misin?
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.