Fizyoterapist KPSS 2020/14 Atama Taban Puanları

​​​​​​​KPSS 2020/14 fizyoterapist atama taban puanları kaçta kapattı? En düşük ve en yüksek fizyoterapist atama taban puanları kaçtır? 2020/14 içinde fizyoterapist için kaç kontenjan vardı?

16.12.2020
A+
A-

Türkiye’de birçok insanın hayali garanti bir iş sahibi olmak, daha doğrusu memur olmaktır. Memur olmak, kamu personeli olmak birçok açıdan avantaj sahibi olmak demektir ve bu yüzden de kamuya girme arzusu yüksektir. Tabi ki kamu personeli olabilmek için de bireylerin bir takım şartları taşıyor olması gerekmektedir. Bunların başında da KPSS’ye girerek yeterli bir puan almak gelmektedir. Yeterli puan olarak görülebilecek puan değişkenlik gösterebilse de adayların özellikle merkezi atamalarda alması gereken puanlar önceki atamalardan yola çıkılarak öngörülebilir. Bu anlamda fikir sahibi olmanız için İlgili kuruluşların talebi ile ÖSYM tarafından gerçekleştirilen merkezi atamaların atama puanları listelerini derlemeye çalışıyoruz. Yazımızda KPSS 2020/14 merkezi ataması içinde gerçekleşen fizyoterapist atama taban puanları listesini bulabileceksiniz.

FİZYOTERAPİST ATAMA TABAN PUANLARI KPSS 2020/14

Sağlık bakanlığı özellikle pandeminin de etkisi ile 2020 senesi içinde oldukça fazla alım yaptı ve bu alımlardan bir tanesi de 2020/14 oldu. Bu atamada toplam 12000 personel alımı gerçekleşirken fizyoterapist için ayrılan kontenjan ise 85 olarak belirlnmişti.

2020/14 atamalarında fizyoterapist mesleğine yerleştirmede kullanılan en büyük taban puan 97,937 olarak görülürken 2020/14 en küçük fizyoterapist atama taban puanı ise 93,725 olarak ortaya çıkmıştır. En yüksek puan ile fizyoterapist mesleğine atanan aday Manisa iline atanmışken en küçük puan ile fizyoterapist olan aday ise İstanbul iline yerleşmiştir.

Fizyoterapist mesleğine ayrılan tüm kontenjanların 2020/14 merkezi ataması içinde yer alan KPSS 2020/14 fizyoterapist atama taban puanları listesi aşağıdaki gibidir.

kpss 2020 14 fizyoterapist atama taban puanlari

<div></div>

<div></div>

Memur, kamu personeli olmak isteyen kamu personeli adayı bireylerin fikir alışverişinde bulunduğu, KPSS, kurumlar ve atamalar hakkında bilgi alabildiği forum sayfalarımıza FORUM.TERCİHİNİYAP.NET adresinden ulaşabilirsiniz.

* Fizyoterapist 2020/14 KPSS merkezi atama taban puanları listesi ve diğer bilgiler ÖSYM tarafından yayımlanan kılavuz ve yine ÖSYM’nin resmi sitesindeki bilgiler ışığında derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin en son yapacağı duyuru esas olacaktır.

Yazımızı Puanlamak İster misin?

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 1 Yorum
  1. Bıkmış Usanmış dedi ki:

    Yuh yani resmen atanmak imkansız. Taban puanın 97 olması nedir? Kafayı mı yedi bu devlet? 85 kişi ne?