kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Ordu Anadolu Liseleri Taban Puanları 2021 (MEB-LGS)

Ordu 2021 Anadolu Liseleri taban puanları kaç ile kapattı? En düşük ve en yüksek taban puan ile kapatan Ordu Anadolu liseleri kaç puanda kalmıştır?

Ortaokul mezunu genç adaylar Liseye Geçiş Sistemi bilinen kısa adıyla LGS ile iyi liselere yerleşmeye çalışırlar. Bu yerleşme işlemi girilen sınavlardan alınan puanlar yardımı ile olmaktadır ve alınan puanların yüksek olması adayların iyi liselere girme şansı elde etmelerini sağlamaktadır.

İyi puanlar dendiği zaman aslında istenilen liseye yetecek puanlar anlaşılmalıdır. Bu yetecek puanlara dair fikri de adaylar önceki yılların yerleştirme puanları üzerinden ortaya çıkan taban puanlara bakarak elde edebilirler.

2021 ORDU ANADOLU LİSELERİ TABAN PUANLARI

Ordu Anadolu Liseleri taban puanları 2021 listesi 2020 yılında yapılan yerleştirmelere göre oluşturulmaktadır. Bu yerleştirmelerde ortaya çıkan puanlara göre Ordu şehrindeki Anadolu Liselerine yerleşen adaylar içinde en düşük puan ile yerleşen aday 341,5284 puan ile Ordu Lisesi’ne yerleşmiştir.

Ordu şehrinde bu biçimde toplam 1 Anadolu Lisesi olduğu görülmektedir. Bu liselere yapılan yerleştirmelere ait Ordu Anadolu Liseleri Taban Puanları listesinin tamamı aşağıdaki gibidir.

ORDU ANADOLU LİSELERİ 2021 TABAN PUANLARI
OKUL ADI OKUL TÜRÜ ÖĞR. SÜRESİ ÖĞR. SÜRESİ PANSİYON DURUMU YAB. DİLİ KONT. TABAN PUANI
ORDU / ALTINORDU / Ordu Lisesi Anadolu Lisesi 4 yıl Kız Erkek Pansiyon (Kız) İNG. 238 341,5284

LGS’ye dair merak ettiğiniz her şeyi sorarak destek alabileceğiniz forum sayfalarımıza FORUM.TERCİHİNİYAP.NET üzerinden ulaşabilirsiniz.

* Listede yer alan puanlar ve bilgiler MEB’e ait resmi websitesindeki kaynaklar üzerinden derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklik MEB’in yapacağı duyuru tüm adaylar için geçerli olacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.