kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Ortaöğretim Tıbbi Sekreter KPSS 2019/4 Atama Taban Puanları

​​​​​​​Tıbbi sekreter sağlık teknisyeni mesleğine KPSS 2019/4 içinde kaç kontenjan ayrılmıştı, ortaöğretim büro yönetimi ve sağlık hizmetleri sekreterliği atama taban puanları listesinde bulunan en düşük ve en yüksek taban puanlar kaça düşmüştür, tıbbi sekreter merkezi atama taban puanları KPSS 2019/4 içinde kaçlardadır gibi soruların cevaplarına ve tıbbi sekreter 2019/4 KPSS atama taban puanları görseline ulaşmak için yazımıza göz gezdirebilirsiniz.

Kamu personeli olmak on binlerce adayın hayalidir ve memur adaylarının bu hayalini gerçekleştirmesi için ÖSYM tarafından düzenlenen KPSS’ye girmesi gerekmektedir. KPSS’ye girmek tek başına memur olmaya tabi ki yetmemektedir, adayların mezun oldukları bölüme bağlı olarak bazı puan türlerinden yeterli puan elde etmiş olmaları gerekmektedir. Biz sizlere merkezi atamalarda bölümünüze bağlı olarak almanız gereken yeterli puan hakkında fikir vermesi için atama taban puanları listeleri hazırlamaya devam ediyoruz ve bu yazımızda da ortaöğretim tıbbi sekreter KPSS 2019/4 atama taban puanları hakkında fikir sahibi olmanız için yazımızın devamına ve bununla ilgili görsele göz atabilirsiniz.

KPSS 2019/4 ORTAÖĞRETİM TIBBİ SEKRETER, SAĞLIK HİZMETLERİ SEKRETERLİĞİ ATAMA TABAN PUANLARI

Tıbbi sekreter mesleğine ÖSYM tarafından merkezi atamalarda yerleştirilmede kullanılan kod 2101 olarak belirlenmiştir. Bu koda sahip kadro sayısı tıbbi sekreter mesleği için KPSS 2019/4 merkezi atamalarında 500 olarak ortaya konmuştur.

Tıbbi sekreter 2019/4 atamaları üzerinden ortaya çıkan puanlara göre en düşük puan ile yerleşen adayın 81,283 puan ile yerleştirildiği yine tıbbi sekreter olarak sağlık teknisyeni mesleğine 2019/4 merkezi atamalarında en yüksek taban puan ile yerleştirilmenin de 91,334 puan ile yapıldığı görülmektedir.

Ortaöğretim tıbbi sekreter kadrolarına merkezi atama ile yerleşebilmek için memur adaylarının Büro Yönetimi – Tıp Sekreterliği Dalı veya Sağlık Hizmetleri Sekreterliği – Tıbbi Sekreterlik Dalı mezunu olmaları şartı aranmaktadır.

Bahsi geçen en düşük ve en yüksek atama taban puanlarına göre ise tıbbi sekreter kadrolarına en düşük puan ile yerleşen adayın İstanbul iline atandığı görülmekteyken en yüksek taban puan ile atanan memur adayının ise Gaziantep kadrosuna atandığı görülmektedir.

Tıbbi sekreter ortaöğretim KPSS 2019/4 atama taban puanları tablosuna aşağıdaki görsele bakarak ulaşabilirsiniz.

kpss 2019 4 tibbi sekreter saglik teknisyeni atama puanlari

Tıbbi sekreter mesleğinin merkezi veya açıktan alımlarına ilişkin, eğitim-öğretim veya kariyer planlamanız hakkındaki konulara dair ve bunlar gibi her şeyle ilgili bilgi almak, aklınıza takılan soruları sormak için forum sayfalarımızı ziyaret edebilir ve deneyim sahibi yöneticilerimizden destek alabilirsiniz.

► FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

Bütün ortaöğretim kadroları için ayrılan kadroların KPSS 2019/4 merkezi atama puanlarına göz atmak için:

► BÜTÜN ORTAÖĞRETİM KADROLARININ KPSS 2019/4 MERKEZİ ATAMA PUANLARI

* İçeriğimizde yer verdiklerimiz ve tıbbi sekreter KPSS 2019/4 merkezi atama taban puanları listesi ÖSYM’nin web sitesinden ve bu sitede bulunan kılavuzlardan derlenerek hazırlanmıştır. Yapılacak bir değişiklikte ÖSYM bu değişikliği yapma hakkına sahip kurumdur ve değişiklik hakkında duyuruda bulunacaktır. Bu duyuru tüm adaylar için esas olacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.