kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Otokar İş İlanları, Personel Alımı ve İş Başvurusu

Otokar İş İlanları, Personel Alımı ve İş Başvurusu hakkında her şeyi araştırdık. Otokar Nedir? Kimin? Ne Zaman Kuruldu? Otokar İş İlanları ve Personel Alımı Otokar İş Başvurusu Nasıl ve Nereden Yapılır?

A+
A-

Türkiye’deki en büyük şirketlerin arasında yer alan firmalar iyi incelendiğinde çoğu firmanın aynı çatı altında olduğu görülür. Ülkedeki en önemli firmalardan biri olan Otokar firması da Koç Holding bünyesinde yer almaktadır. Türkiye’nin en büyük sanayi devlerinden biri olan Otokar binlerce kişiye iş imkanı sağlamaktadır. Türkiye’nin farklı bölgelerinde üsleri, üretim merkezleri, satış merkezleri bulunan firma iş arayanlar için adeta cazibe merkezidir. Bu nedenle her yıl binlerce kişi Otokar iş ilanları, personel alımı ve iş başvurusu hakkında sorular sormaktadır. İşte Otokar İş İlanları, Personel Alımı, İş Başvurusu gibi merak edilen soruların cevapları…

Otokar Nedir? Kimin? Ne Zaman Kuruldu?

1963 yılında kurulan Otokar firması Koç Holding bünyesinde faaliyet göstermektedir. Minibüs, otobüs, zırhlı araç, hafif kamyon, arazi aracı, kamyonet, treyler vb. araç sistemleri üreten firma ülkenin en büyük şirketi arasına girmektedir. Firmanın merkezi, genel müdürlüğü İstanbul Küçükyalı’da iken üretim merkezi ise Sakarya Arifiye tesislerindedir. Otokar bünyesinde 2 bini aşkın çalışan istihdam edilmektedir. Borsada işlem gören firmanın hisse senetlerine büyük ilgi gösterilmektedir. Firmanın ürettiği araçlar Türkiye’de, Orta Doğu’da, Avrupa’da, Afrika’da çok tercih edilmektedir.

Otokar İş İlanları ve Personel Alımı

Otokar yeni ihalelere girdikçe, yeni siparişler aldıkça, faaliyetlerini genişlettikçe yeni personel alımı yapmaktadır. Genellikle her yıl işçi, teknisyen, tekniker, mühendis vb. kadrolarda alımlar yapılmaktadır. Savunma Sanayii için de önemli bir kuruluş olan Otokar tekerlekli ve paletli zırhlı araçlar üretmekte ve bunları dünyaya satmaktadır. Bu nedenle personel ihtiyacı da oldukça fazla olabilmektedir.

Otokar her yıl farklı kadro ve pozisyonlar için eleman, personel alımı yapmaktadır. Paylaşılan iş ilanları ile makine mühendisi, endüstri mühendisi, bilgisayar mühendisi, tekniker, teknisyen, ambar ve depo sorumlusu, lojistik birim yöneticisi, analiz mühendisi, elektrik elektronik mühendisi, üretim mühendisi, kaynak mühendisi, servis mühendisi, iş güvenliği uzmanı, öneri sistemi sorumlusu, veri uzmanı, endüstriyel tasarımcı, şoför, işçi, operatör, güvenlik görevlisi, temizlik işçisi, aşçı, sekreter, büro personeli, basın danışmanı vb. kadrolarda personel alımı yapılır. Alımlara ilköğretim, lise, önlisans, lisans mezunları başvuru yapabilir. Kadın-erkek adaylar, farklı yaş gruplarındaki kişiler başvuruda bulunabilir.

Otokar İş Başvurusu Nasıl ve Nereden Yapılır?

Firmayla ilgili en çok merak edilen konu iş ilanlarına nasıl başvuru yapılacağı ile ilgilidir. Otokar’a iş başvurusu yapmak isteyenler iş ilanlarını iyi takip etmelidir. Çünkü her iş ilanı, her alım, her kadro için başvuru şartları, başvuru şekilleri değişiklik gösterebilir. Genellikle başvurularda özgeçmişler ik@otokar.com.tr e-posta adresine gönderilmektedir. Ayrıca firmanın internet sitesindeki iş başvuru formunu doldurarak da başvuru yapmanız istenebilir. Başvurularla ilgili en doğru bilgiyi iş ilanlarında bulabilirsiniz. Başvuru yapıldıktan sonra insan kaynakları size mülakata çağıracaktır. Süreç olumlu giderse işe alınabilirsiniz.

Otokar iş başvuru formu: https://www.otokar.com.tr/insan-kaynaklari-kariyer/aramiza-katilin

Yorumlar

  1. Dilek can Avatar Dilek can dedi ki:

    Kaliteli işcinin yaninda