Taban Puanları

Seramik, Cam ve Çinicilik 2020 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) maratonu 2019 yılı için geride kaldı. Aylar hatta yıllar süren çalışmaların karşılığını almak için sınava giren öğrenciler, öğrencilerin başarılı olmasını isteyen öğretmenler ve veliler YKS sonrasında derin bir nefes aldı. Üstelik sonuçların açıklanması, puanların belli olmasıyla birlikte tercih heyecanı başladı. Yerleştirme işlemlerinin de tamamlanmasının ardından gözler Seramik, Cam ve Çinicilik taban puanlarına çevrildi. Üniversiteli olanlar ve bir kez daha sınava hazırlanmak isteyenler için kritik öneme sahip Seramik, Cam ve Çinicilik taban puanları ve başarı sıralamaları 2020 henüz açıklanmadı.

Seramik, Cam ve Çinicilik bölümü 2 yıllık öğrenim süresi olan bir önlisans programıdır ve tüm 2 yıllık programlar gibi TYT puan türü ile tercih edilebilmektedir. Bunun dışında Seramik, Cam ve Çinicilik sıralama değerleri henüz YÖK veya ÖSYM tarafından paylaşılmadı. Resmi bir açıklama veya duyuru geldiğinde www.tercihiniyap.net adresi üzerinden güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.

► FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

SERAMİK, CAM VE ÇİNİCİLİK BÖLÜMÜ BAŞARI SIRALAMALARI
ÜNİVERSİTE BÖLÜM TÜR SIRALAMA TABAN PUAN
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ-CERRAHPAŞA   Seramik, Cam ve Çinicilik Ücretsiz 1.007.805 239,92109
EGE ÜNİVERSİTESİ   Seramik, Cam ve Çinicilik Ücretsiz 1.313.004 217,65706
BURSA ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ   Seramik, Cam ve Çinicilik Ücretsiz 1.557.277 201,10461
KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ   Seramik, Cam ve Çinicilik Ücretsiz 1.615.039 197,26527
KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ   Seramik, Cam ve Çinicilik (KKTC) Ücretsiz
TRAKYA ÜNİVERSİTESİ   Seramik, Cam ve Çinicilik Ücretsiz

*Yukarıda yer alan veriler, rakamlar, Seramik, Cam ve Çinicilik 2020 taban puanları vs. ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi tarafından hazırlanmış olan kılavuzdan ve ÖSYM’ye ait resmi internet sitesinden derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı duyuru esas olacağı için kurumun sitesini zaman zaman ziyaret ediniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu