kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler KPSS 2017/1 Atama Taban Puanları

Siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler atama taban puanları kaçtır ve hangi kod ile atama yapılır sorularının cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

Siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler atama puanları kaçtır, siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler mezunlarının 4001 kodu ile tercih edebileceği kaç kadro vardır, siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler mezunları hangi koddan tercih yapmaktadır, siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler KPSS 2017/1 atama taban puanları kaçla kapandı, siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler mezunlarının 4001 kodu ile tercih edebileceği kaç kadro vardır, siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler mezunları için özel açılmış kadro sayısı kaçtır? gibi soruların cevaplarını sizin için derledik.

Devlet memuru olmak bugünün şartlarında ortaöğretim, önlisans veya lisans mezunu kişilerden birçoğunun hayali. Bu hayale ulaşmanın yolu da Kamu Personeli Seçme Sınavı’na (KPSS) girmekten geçiyor. Bireylerin kamuya bağlı kurum ve kuruluşlarda çalışmasını belirleyen şey KPSS.

Tabi ki KPSS’ye girmek bir kuruma veya bakanlığa atanmak için maalesef yeterli değil, aynı anda gerekli olan şartları yerine getirmek ve aynı zamanda belli bir puanın üstünde kalmak gerekiyor.

KPSS üzerinden iki şekilde kamu personeli olunabilmekte. Birinci yöntem mülakatla alım yapan ve mülakatlı alım denen kadrolara başvurmak. Bunlara başvurabilmek için kurumun belirlediği barajın üstünde puan almak gerekli ve sıralamaya girmek için barajın biraz üzerinde bir puan almak lazım.

İkinci yöntem ise ÖSYM tarafından yapılan merkezi atamalara başvurmak. Bu merkezi atamalar ise kadroyu tercih eden en yüksek puanlı birey ya da bireyler tarafından kazanılmakta. Bu yüzden biz sizin için en az kaç puan almanız gerektiği hakkında bir fikir sahibi olmanız için KPSS merkezi atama taban puanları listelerini yayınlamaya devam ediyoruz.

SİYASET BİLİMİ VE ULUSLARARASI İLİŞKİLER KPSS 2017/1 ATAMA TABAN PUANLARI

Siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler bölümü mezunlarının tercih edebildiği kadrolar bulunmaktadır. Bu kadrolar ya 4001 yani herhangi bir lisans mezununun başvurabilmesini sağlayan kodlu kadrolar ya da 4507 siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler vb. bölüm mezunlarının başvuru yapabilmesini sağlayan kodlu kadrolardır. 2017/1 merkezi atamalarında 4001 kodu ile başvuru yapılabilecek 296, 4507 kodu ile başvuru yapılabilecek 92 kadro bulunmaktaydı. Bu şartlar altında siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler mezunlarının başvurabileceği 388 kadro bulunmaktaydı.

Siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler mezunlarının başvurabileceği kadroların kapattığı en düşük puan 83.525 iken en yüksek puan ise 99.070 olarak belirlenmiştir. Siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler mezunlarının başvurabileceği kadroların tamamının KPSS 2017/1 atama taban puanları listesi aşağıdadır.

3148 1 aa6b843fdd1838317a74aee79b0180d4 scaled

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.