kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

İlahiyat KPSS 2019/1 Atama Taban Puanları

​​​​​​​KPSS 2019/1 ilahiyat atama taban puanları kaçtır, ilahiyatçı atamaları hangi nitelik kodu ile geçekleşmektedir, bu kod ile ataması gerçekleşen kaç kadro vardı, bunun dışında ilahiyat mezunları hangi kadrolara atanabilir, ilahiyat bölümü mezunlarının atanabileceği kadro sayısı 2019/1 merkezi atamasında kaçtı, ilahiyat mezunlarının atanabileceği kadrolar en küçük ve en büyük kaç taban puan ile kapatmıştır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

2018 KPSS aracılığıyla tercih yapılabilecek 4 merkezi atama bulunmaktadır ve bunlardan bir tanesi de 2019/1 merkezi atamasıdır. Bu merkezi atama dönemi geride kaldı ve yeterli puanı alan memur adayları bazı kadrolara yerleşti. Bu yerleştirmelerden sonra ortaya çıkan puanları biz de sonraki atamalarda sizlere fikir vermesi amacıyla listelemeye çalışıyoruz. Aşağıda ilahiyat mezunu olarak yerleşilebilen kadroların KPSS 2019/1 ilahiyat atama taban puanları listesini bulabilirsiniz.

KPSS 2019/1 İLAHİYAT ATAMA TABAN PUANLARI

İlahiyat mezunu olarak tercih yapabilmek için iki farklı nitelik koduna bakmak gerekmektedir. Bunlardan bir tanesi herhangi bir lisans programından mezun olanların başvuru yapmasını sağlayan 4001 nitelik kodu iken ilahiyat ve türevi bölüm mezunlarının başvuru yapmasını sağlayan nitelik kodu ise 4179 numaralı nitelik kodudur.

İlahiyat mezunlarının başvuru yapabileceği toplam 79 kontenjan bulunmaktaydı. Bunlardan 79 tanesi de 4001 nitelik kodu ile tüm lisans mezunlarının başvuru yapabildiği kadrolara aitken geri kalan 34 kontenjan ise 4179 nitelik koduna yani ilahiyat ve türevi bölüm mezunlarına ayrılan özel kontenjan ne yazık ki bulunmuyordu.

Puanlara baktığımızda ise ilahiyatçı veya memur olarak merkezi atamalarda atanabilmek için alınması gereken en küçük puanın 2019/1 merkezi ataması için 91,570 olduğu görülürken en yüksek puan ile atamanın ise 99,024 puan ile yapıldığı görülmektedir.

2019/1 ilahiyat fakültesi KPSS atama taban puanları listesi aşağıdaki gibidir.

kpss 2019 1 ilahiyat atama taban puanlari

Mezun olduğunuz ilahiyat bölümü en son yıl kaç puan ile kapattı, merak ediyorsanız ilgili içeriğimize göz atabilirsiniz.

* Yazımızda yer alan bilgiler ve ilahiyat KPSS 2019/1 merkezi atama taban puanları ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlardan ve ÖSYM’nin resmi sitesindeki bilgilerden derlenmiştir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.