Sosyal Çalışmacı (Sosyal Hizmet) KPSS 2019/4 Atama Taban Puanları

​​​​​​​Sosyal çalışmacı atama taban puanları KPSS 2019/4 için kaçta kalmıştır, sosyal hizmet atama taban puanları içindeki en düşük ve en büyük taban puanları kaçtır, sosyal çalışmacı mesleğine 2019/4 içinde kaç kontenjan ayrılmıştır gibi soruların cevaplarına ve sosyal çalışmacı 2019/4 KPSS atama taban puanları görseline yazımızdan ulaşabilirsiniz.

27.09.2019
A+
A-

Kamu personeli olmak isteyen neredeyse her memur adayı KPSS adını taşıyan sınava girmeli ve yerleşmelerine yeterli olacak puanlar almalıdırlar. Bu yerleştirmeye yetecek puanlar mezun olunan bölüm ve açılan kadro sayısına göre değişiklik göstermektedir. Bizler de sizlere yol göstermesi amacıyla bölümler için merkezi atamalar sonucu gerçekleşen yerleştirmelerin atama taban puanları listelerini toplamaya devam ediyoruz. Bu yazımızda da sizlere sosyal çalışmacı KPSS 2019/4 atama taban puanlarına dair bilgiler vereceğiz.

KPSS 2019/4 SOSYAL ÇALIŞMACI, SOSYAL HİZMET ATAMA TABAN PUANLARI

Sosyal çalışmacı mesleğine merkezi atamada yerleşebilmek için adayların Sosyal Hizmetler/Sosyal Hizmet veya Sosyal Çalışmalar mezunu olmaları gerekmektedir.

Sosyal çalışmacı mesleğine 2019/4 merkezi atama yerleştirmelerinde yerleşen adayların puanları incelendiğinde ortaya çıkan tabloya göre sosyal çalışmacı mesleğine yerleştirmede kullanılan en küçük taban puan 88,897 iken en büyük taban puan ise 95,361 olarak karşımıza çıkmıştır.

Sosyal hizmet atamalarında ortaya çıkan puanların atandığı şehirler ise en küçük puan için İstanbul iken sosyal çalışmacı mezunlarının en büyük taban puan ile de Mersin kadrosuna atandığı görülmektedir.

Sosyal çalışmacı mesleğine atamalarda kullanılan kod 4177 olarak belirlenmiştir. Bu kod ile sosyal çalışmacı mesleğine KPSS 2019/4 merkezi atamasında ayrılan kontenjan sayısı 190 olarak belirlenmiştir.

<div></div>

Sosyal çalışmacı KPSS 2019/4 atama taban puanları listesine ait görsel aşağıdaki gibidir.

sosyal calismaci sosyal hizmet 2019 1 atama taban puanlari kpss

kpss sosyal calismaci sosyal hizmet 2019 1 atama taban puanlari

kpss 2019 1 sosyal calismaci sosyal hizmet atama taban puanlari

Mezun olduğunuz bölümün bu yıl kaç ile kapattığını merak ediyorsanız yazımıza göz atabilirsiniz:

<div></div>

Sosyal hizmet bölümü, merkezi atamalar, ilan ile alımlar ve bunlar gibi KPSS’yi ve meslek sahibi olmayı ilgilendiren tüm konularda forum sayfalarımızı ziyaret ederek paylaşımda bulunabilirsiniz. Forum sayfaları için:

FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

* Yukarıda yer alan bilgiler ÖSYM’nin resmi internet sitesinden ve orada bulunan kılavuzlardan derlenerek oluşturulmuştur. Yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı duyuru geçerli olacaktır.

Lisans kadrolarının tamamına ait 2019/4 taban puanlarını incelemek için:

KPSS 2019/4 MERKEZİ ATAMA LİSANS TABAN PUANLARI

<div></div>

Yazımızı Puanlamak İster misin?

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 1 Yorum
  1. f.e dedi ki:

    bunlar ön lisans puanları mı