Kamu İlanları

TİHEK İnsan Hakları ve Eşitlik Uzman Yardımcılığı Alım İlanı 2019

Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu 18 Aralık 2019 tarihinde yayımlamış olduğu ilanla İnsan Hakları ve Eşitlik Uzman Yardımcılığı Alımı gerçekleştireceğini duyurdu. 2019 İnsan Hakları ve Eşitlik Uzman Yardımcılığı Alımı başvuru şartları neler? Hangi puan türleri kullanılacak? Başvurular ne zaman yapılacak? 2019 İnsan Hakları ve Eşitlik Uzman Yardımcılığı Alımı sınavı ne zaman ve nasıl? Detaylar haberimizde.

2019 İnsan Hakları ve Eşitlik Uzman Yardımcılığı Alımı Başvuru Şartları Nelerdir?

2019 İnsan Hakları ve Eşitlik Uzman Yardımcılığı Alımına başvuruda bulunmak isteyen adayların DMK’da yer alan memuriyet genel başvuru şartlarını taşıyor olmaları ve sınavın gerçekleştirileceği 2020 senesinin ilk günü itibariyle 35 yaşlarını doldurmamış olmaları gerekmektedir. Bunların yanında adayların aşağıda yer alan mezuniyet durumların, KPSS Puan koşullarını ve YDS puan şartını taşıyor olmaları gerekmektedir.

2019 İnsan Hakları ve Eşitlik Uzman Yardımcılığı Alımı Başvuruları Ne Zaman Yapılacak?

2019 İnsan Hakları ve Eşitlik Uzman Yardımcılığı Alımına başvuruda bulunmak isteyen adayların başvurularını 23 Aralık 2019 tarihinden 24 Ocak 2020 tarihine kadar ilanın tam metninden ulaşabileceğiniz belgeleri TİHEK’e elden ya da posta yoluyla ulaştırarak yapabilirler.

2019 İnsan Hakları ve Eşitlik Uzman Yardımcılığı Alımına Hangi Alanlar Başvurabilecek? Puan Şartları Neler?

2019 İnsan Hakları ve Eşitlik Uzman Yardımcılığı Alımına başvuruda bulunmak isteyen adayların aşağıda yer alan bölüm ve puan şartlarını taşıyor olmaları gerekmektedir;

Bölüm Alım Sayısı  Puan Türü
İİBF/SBF/İktisat/İşletme Fak. 7 kişi KPSS P6, KPSS P7, KPSS P30, KPSS P31,
KPSS P35
KPSS P36
Hukuk Fakültesi 17 kişi KPSS P4
KPSS P5
Sosyoloji ve Psikoloji Bölümleri 2 kişi KPSS P3
İlahiyat Fakültesi 1 kişi KPSS P3

 

tyhek bina

2019 İnsan Hakları ve Eşitlik Uzman Yardımcılığı Alımında Yabancı Dil Şartı Var mı?

2019 İnsan Hakları ve Eşitlik Uzman Yardımcılığı Alımı için yakın zamanda yapılan yönetmelik değişikliği ile Yabancı Dil puanı şartı eklenmiştir. Bu alımda da bu uygulama karşılık bulmuş ve ilanda adayların alıma başvuruda bulunabilmeleri için son beş sene içerisinde almış oldukları YDS C Seviyesi yani 70 puanlarının olması istenmiştir.

 

2019 İnsan Hakları ve Eşitlik Uzman Yardımcılığı Sınavı Ne Zaman?

2019 İnsan Hakları ve Eşitlik Uzman Yardımcılığı sınavına mesleğe alınacak aday sayısının dört katı kadarı katılabilecektir. Yani toplam 27 kişilik alım için 68 aday sınava katılma hakkı elde edecektir. 2019 İnsan Hakları ve Eşitlik Uzman Yardımcılığı sınavı 24 Şubat 2020 tarihinden 6 Mart 2020 tarihine kadar sözlü mülakat biçiminde Ankara’da yapılacaktır.

 

Yazımızı Puanlamak İster misin?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu