Nedir

Trafikte Ters Yöne Girmenin Cezası 2019 Nedir?

Türkiye’deki en büyük sorunlardan biri trafik sorunudur.Ülkemizde milyonlarca sürücü ve milyonlarca araç bulunmaktadır. Farklı marka ve modellerdeki milyonlarca araç trafikte uzun kuyruklar oluşturmaktadır. Üstelik eğitimsiz, deneyimsiz veya düşüncesiz sürücüler nedeniyle de her gün binlerce trafik sorunu yaşanmaktadır. Trafikteki en büyün hatalardan biri ters yöne girmektedir. Trafikte ters yöne girmenin ve trafikte ters yöne gitmenin büyük sorunlara yol açtığını hepimiz biliyoruz. Peki trafikte ters yöne girmenin cezası 2019 nedir? Trafikte ters yöne gitmenin cezası 2019 nedir? İşte trafikte ters yöne girmenin cezası…

Trafikte Ters Yönde Gitmenin Cezası 2019 Nedir?

Türkiye’de son dönemde trafik cezaları oldukça arttı. Hem havadan hem karadan hem de kameralarla yapılan trafik denetimleri ile sürücüler an be an izleniyor. Türkiye’nin her bölgesinde her saat her dakika her saniye binlerce trafik sorunu yaşanmaktadır. Trafikte yaşanılan sorunlar nedeniyle de genellikle sürücülere ceza yazılmaktadır. Trafik kuralları oldukça açıktır. Sürücüler trafik kurallarını bilmektedir ancak çoğu zaman uymamayı seçmektedir.Trafik cezası limitleri 2019 değişiklik gösterebilmektedir. Bazı trafik cezalarında üst limit belli değilken bazı trafik cezalarında belli bir çerçeve vardır. Trafikte en sık karşılaşılan sorunlardan biti trafikte ters yönde gitmektir. Bazı sürücüler hem kendi hayatlarını hem başka hayatları hem de trafiğin akışını umursamadan ters yönde gider. Peki trafikte ters yönde gitmenin cezası 2019 nedir?

Trafikte seyir eden araç sürücüleri de insanlık hali olarak hata yapabilir. Yorgunluk, stres, can sıkıntısı, duygu değişimi gibi nedenlerden dolayı sorun yaşayabilmektedir. Trafikte uyulması gereken kurallar ve bu kuralları denetleyen trafik polisleri vardır. Trafik kurallarına uymayan sürücüler ise trafik cezaları ile karşı karşıya kalır. Trafik cezaları da sürücülere elektronik olarak, posta yoluyla veya e-devlet yoluyla iletilir.

Trafik Cezaları 2019 Nelerdir?

Trafik kurallarına aykırı davranan sürücüler trafik cezası yemektedir. Trafikte yapılan kural ihlalleri, hatalar, yaşanılan sorunlar nedeniyle sürücüler ceza almaktadır. Trafik cezaları temelde para cezası olarak algılanmaktadır. Ancak trafik kurallarına aykırı davranıp kaza yapan sürücüler hapis cezası da alabilmektedir. Trafik kazaları ölümle ve yaralanmayla sonuçlanabilir. Bu nedenle trafik de dikkatli olmak gerekmektedir.Trafik kurallarına uymayan sürücüler büyük kazalara sebebiyet verebilir. Bu durumda sürücüler para cezasıyla kurtulamaz.

Trafik her gün binlerce sorun yaşanmaktadır. Genelde trafikte en çok görülen sorun ters yöne giren sürücülerdir. Ancak trafikte karşı karşıya gelinen sorunlu durumların tek sebebi ters yöne giren sürücüler değildir. Hız yapan sürücüler, alkollü araç kullanma, kırmızı ışıkta geçme,uyuşturucu kullanma, hız sınırını aşma, ehliyetsiz araç kullanma, emniyet kemeri takmama gibi sorunlar nedeniyle trafik kazaları meydana gelmektedir.Ayrıca bu kurallara uymayan sürücüler hakkında trafik cezaları uygulanmaktadır.Trafik cezaları 2019 sürücülerin yaptığı kural ihlaline bağlı olarak değişmektedir. 2019 yılında farlı miktarlarda trafik cezaları ödenmektedir.

Trafikte Ters Yöne Girmenin Cezası 2019 Nedir?

Trafikte en sık karşı karşıya gelinen sorun trafikte ters yöne giren sürücülerden kaynaklanmaktadır. Trafikte ters yöne giren ve trafikte ters yönde giren sürücüler her gün trafik cezası yemektedir. Peki trafikte ters yöne girmenin cezası nedir? Trafikte ters yönde gitmenin cezası nedir?

Trafikte ters yönde gitmenin cezası kanun ile belirlenmiştir. Trafik Kanunu Madde 47/1-C’de trafikte ters yöne girmenin cezası açıkça belirtilir. Trafikte ters yöne giren ve trafikte ters yönde giden sürücüler 2018 yılında 108 Türk Lirası para cezası almaktadır. Trafik cezaları erken ödendiği takdirde ise sürücüler indirim alır. Böylece erken ödenen trafikte ters yöne girmenin cezası 81 Türk Lirasına düşmektedir. Trafikte ters yönde giden sürücülere 20 ceza puan işlemi de uygulanır.

Trafikte ters yöne girmenin cezası 2019 yılında 108 TL olarak gerçekleşmektedir. 2019 yılında yaşanacak olası bir ceza artırımı durumunda ise ceza miktarı artacaktır.

SORU GÖRÜŞ VE BİLGİ PAYLAŞIMI İÇİN FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

Yazımızı Puanlamak İster misin?

İlgili Makaleler

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu