Taban Puanları

DGS Reklamcılık ve Halkla İlişkiler 2019 Taban Puanları

DGS ile girilebilecek bölümlerin puanları listeleri ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlarda bir önceki sene yapılan yerleştirme taban puanları üzerinden oluşturulmaktadır, yani 2018 yerleştirmelerine göre oluşturulacak DGS reklamcılık ve halkla ilişkiler 2019 taban puanları listesini yazımızın altındaki görselde bulabilirsiniz.

DGS REKLAMCILIK VE HALKLA İLİŞKİLER TABAN PUANLARI 2019

DGS yani dikey geçiş sınavı ile 2 yıllık önlisans mezunu olarak 4 yıllık bir lisans programı olan reklamcılık ve halkla ilişkiler bölümüne; ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi (ÖSYM) tarafından hazırlanan tercih kılavuzunda yer alan listelerdeki reklamcılık ve halkla ilişkiler bölümünü tercih edebilecek önlisans mezunları yerleşme şansına sahiptir. Ayrıca bu adayların reklamcılık ve halkla ilişkiler bölümüne yerleşmesinin sağlanabilmesi için SÖZ yani sözel puan türünden yeterli puanı almaları gerekmektedir.

DGS ile girilebilecek reklamcılık ve halkla ilişkiler kontenjanları 2018 yılında 3 olarak belirlenmişti, 2019 DGS reklamcılık ve halkla ilişkiler kontenjanları rakamları da buna yakın olacaktır.

DGS ile yerleştirmeler yapıldıktan sonra ortaya çıkan reklamcılık ve halkla ilişkiler puanları içinde yer alan en küçük ve en büyük puanlar incelendiğinde reklamcılık ve halkla ilişkiler bölümüne yerleşmede kullanılan en küçük puanın 194,94973 ile Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’ne (KKTC-Lefkoşa) (İngilizce) (%75 İndirimli) yapılan yerleştirmeye ait olduğu görünüyor. DGS ile yerleştirmelerde ortaya çıkan reklamcılık ve halkla ilişkiler bölümü en büyük taban puanı ise 233,75652’dir ve bu puan ile yerleştirme de Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’ne (KKTC-Lefkoşa) (İngilizce) (Burslu) yapılmıştır. Adaylar 2019 DGS ile reklamcılık ve halkla ilişkiler bölümüne yerleşebilmek için sınavdan sözel puan türünden bu iki puan arasında bir puan almalıdır, demek yanlış olmayacaktır.

Yazımızda verdiğimi bilgiler ile ilgili, DGS’ye ve yerleştirmelere dair, reklamcılık ve halkla ilişkiler bölümü hakkında merak ettiğiniz, aklınıza takılan her şeyi forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz, forum sayfalarımıza BURAYA TIKLAYARAK ulaşabilirsiniz.

* Fikir vermesi maksadıyla oluşturduğumuz, DGS ile girilen reklamcılık ve halkla ilişkiler bölümü taban puanları ve kontenjanları hakkında bilgiler içeren yazımız, yazdığımız tarihte ÖSYM’nin resmi internet sitesindeki bilgiler, kılavuzlar ve dosyalar içinden derlenmiştir. Tüm bu tip konularda veya reklamcılık ve halkla ilişkiler bölümü puanları hakkında yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru esas olacağı için ÖSYM resmi internet sitesindeki duyurular sayfalarını düzenli olarak takip etmeyi alışkanlık haline getirmeniz sizin için faydalı olacaktır.

6232 1 342eebe8fe70271e39eeec7f15ad3252

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu