kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Türkiye Büyük Millet Meclisi TBMM 197 Kişi Personel Alım İlanı 2020

Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 2020 yılında toplam 197 adet kadrolu personel alımı gerçekleştirilecek. 2020 TBMM personel alımı başvuru şartları neler? Detaylar haberimizde.

Türkiye Büyük Millet Meclisi TBMM 2020 personel alımı kaç kişilik? 2020 Türkiye Büyük Millet Meclisi TBMM Personel Alımı başvuru şartları neler? Hangi unvandan kaç kişi alınacak? 2020 Türkiye Büyük Millet Meclisi TBMM Personel Alımı başvuruları ne zaman yapılacak? 2020 Türkiye Büyük Millet Meclisi TBMM Personel Alımına dair merak ettiğiniz tüm hususları haberimizde bulabilirsiniz.

2020 Türkiye Büyük Millet Meclisi TBMM Personel Alımı Başvuru Şartları Neler?

2020 Türkiye Büyük Millet Meclisi TBMM Personel Alımına başvuruda bulunmak isteyen adayların öncelikli olarak Devlet Memurları Kanunu’nda yer alan memurluk için öngörülen genel başvuru şartlarını sağlıyor olmaları gerekmektedir. Bunun yanında adayların her alım için belirlenen özel şartları taşıyor olmaları ve belirtilen Kamu Personeli Seçme Sınavı puanlarının en az 70 olması gerekmektedir.

2020 Türkiye Büyük Millet Meclisi TBMM Personel Alımı Başvuruları Ne Zaman Yapılacak?

2020 Türkiye Büyük Millet Meclisi TBMM Personel Alımına başvuruda bulunmak isteyen adayların, başvurularını 29 Ocak 2020 tarihinden itibaren yapmaları gerekmektedir. Adayların alıma başvuruda bulunabilecekleri son tarih ise 7 Şubat 2020 olarak belirlenmiştir.

2020 Türkiye Büyük Millet Meclisi TBMM Personel Alımına başvurular e-devlet sistemi üzerinden açılmış olan başvuru ekranından elektronik olarak yapılacaktır. Adayların şahsi olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne giderek ya da posta yolu ile TBMM’ye başvuru evrakını ulaştırarak başvurularını yapmaları ise mümkün olmayacaktır.

2020 Türkiye Büyük Millet Meclisi TBMM Personel Alımında Hangi Yılların Puanları Kullanılacak?

2020 Türkiye Büyük Millet Meclisi TBMM Personel Alımına başvuruda bulunacak olan adayların KPSS’den talep edilen puanlarını son iki sene içerisinde yapılan KPSS’lerin birisinden almış olmaları gerekmektedir.

2020 Türkiye Büyük Millet Meclisi TBMM Personel Alımı Kapsamında Alınacak Personelin Statüsü Ne Olacak?

2020 Türkiye Büyük Millet Meclisi TBMM Personel Alımı kapsamında alınacak olan adayların statüleri kadrolu olacaktır. Sözleşmeli alım gerçekleştirilmemektedir.

tbmm genel kurul

2020 Türkiye Büyük Millet Meclisi TBMM Personel Alımı Hangi Unvanlar ve Kaç Kişilik Gerçekleştirilecek?

2020 Türkiye Büyük Millet Meclisi TBMM Personel Alımı aşağıda yer alan unvanlar için yanlarında belirtilen sayılarda gerçekleştirilecektir;

Kadro Alım Sayısı
Aşçı 42 kişi
Bahçıvan 5 kişi
Bulaşıkçı 18 kişi
Çay Ocakçısı ve Garson 17 kişi
Garson 48 kişi
Hizmetli 42 kişi
Pastacı 6 kişi
Görsel Tasarımcı 5 kişi
Memur 14 kişi
TOPLAM 197

Yukarıda belirtilen kadroların ciddi bir kısmı Ankara’da yer alan Türkiye Büyük Millet Meclisi ana binasında görevlendirilecektir. Ancak İstanbul, Yalova gibi illerde de görevlendirilecek olan personeller olacaktır. Bu dağılımı detaylı biçimde aşağıda yer vereceğimiz ilanın TAM METNİNDE inceleyebilirsiniz.

2020 Türkiye Büyük Millet Meclisi TBMM Personel Alımı Başvuru Özel Şartları Neler? 

2020 Türkiye Büyük Millet Meclisi TBMM Personel Alımına başvuruda bulunmak isteyen adayların yukarıda yer verdiğimiz genel başvuru koşullarının yanında unvanlara göre belirlenmiş özel başvuru şartlarını da taşıyor olmaları gerekmektedir. Bu özel başvuru koşulları ile unvanlara göre gerekli olan KPSS Puan Türlerini ilanın tam metni üzerinde inceleyebilirsiniz.

2020 Türkiye Büyük Millet Meclisi TBMM Personel Alımı özel başvuru şartlarını ve diğer tüm detayları bir arada görebileceğiniz İLANIN TAM METNİNİ incelemek için Tıklayınız!

2020 Türkiye Büyük Millet Meclisi TBMM Personel Alım Sürecini takip etmek, başvuruda bulunacak olan diğer adaylarla istişare edebilmek için Tıklayınız!

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.