kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

TYT Felsefe Konuları 2018

TYT felsefe konuları 2018 nelerdir, Temel Yeterlilik Testi felsefe konuları nelerden oluşmaktadır, TYT felsefe konuları hangi puan türünde kullanılmaktadır sorularının cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

YKS
A+
A-

TYT felsefe konuları 2018 nelerdir, Temel Yeterlilik Testi felsefe konuları nelerden oluşmaktadır, TYT felsefe konuları hangi puan türünde kullanılmaktadır, TYT felsefe kaç sorudan oluşmaktadır, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın TYT felsefe konularından kimler sorumludur gibi sorulara sizin için cevaplar hazırladık.

Temel Yeterlilik Testi (TYT) üniversitelerin lisans ve önlisans programlarına yerleşmek için kullanılacak puan türlerini almak amacıyla girilen sınavdır. TYT toplamda 4 farklı test grubundan oluşmaktadır.Bunlar türkçe, fen bilimleri, matematik ve sosyal bilimlerdir.

TYT FELSEFE KAÇ SORUDAN OLUŞMAKTADIR VE HANGİ PUAN TÜRLERİNİ ETKİLEMEKTEDİR?

TYT sosyal bilimler 120 soruluk TYT’nin 20 sorusunu kapsamaktadır felsefe de bunlar içinde 5 tanesini kapsamaktadır. YKS sisteminde farklı puan türleri bulunmaktadır. Bunların en genel hali TM, MF, TS ve DİL puan türleridir. TYT YKS sistemindeki ilk basamağa denk geldiği için hem TYT puanlarının hesaplanmasında hem de TS, TM, MF ve DİL puan türlerinin hesaplanmasında az veya çok etki etmektedir. Bu yüzden TYT sosyal bilimler ve felsefe tüm puan türlerini etkilemektedir diyebiliriz.

TYT FELSEFE KONULARI 2018

TYT 2018 Konuları felsefe bölümü için aşağıdaki gibi oluşmaktadır. Yukarıda da söylediğimiz üzere felsefe bölümü 20 sorudan oluşan sosyal bilimler testinin 5 sorusunu oluşturmaktadır ve felsefe bilgisine dayanmaktadır.  Konu başlıkları farklı kaynaklarda farklı biçimde geçebilir fakat birçok kaynağı inceleyerek çıkardığımız liste temelde aşağıdaki gibidir. 2018 sınav değişikliği sebebiyle bazı belirsizliklere gebe olsa da genel haliyle konu başlıkları size ışık tutacaktır. YKS

TYT felsefe konuları 2018 listesinin tamamı aşağıdaki gibidir.

·        Bilim Felsefesi

·        Bilgi Felsefesi

·        Ahlak Felsefesi

·        Varlık Felsefesi

·        Sanat Felsefesi

·        Siyaset Felsefesi

·        Din Felsefesi

*TYT felsefe konuları farklı kaynaklardan düzenlenmiştir ve yol gösterici olması amacıyla yayımlanmıştır. Yapılacak değişiklikler ya da farklı kaynaklarda bulunan farklı konu dağılımları için MEB’in uyguladığı müfredatı incelemenizi öneririz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.