Taban Puanları

Uluslararası Ticaret ve Finans 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralaması

Uluslararası ticaret ve finans 2019 taban puanları kaç olacaktır, uluslararası ticaret ve finans başarı sıralamaları 2019 yılında nerelere düşecektir, uluslararası ticaret ve finans sıralama sayıları açıklandı mı, ne zaman yayımlanacak, uluslararası ticaret ve finans bölümüne hangi puan türü ile girilebilir, uluslararası ticaret ve finans puanları içinde yer almakta olan en küçük ve en büyük puanlar kaçtır, uluslararası ticaret ve finans kontenjanları 2018 yılında kaçtı, 2019 yılında uluslararası ticaret ve finans kontenjanları kaç olur sorularına derlediğimiz cevaplara yazımızı okuyarak ulaşabilirsiniz.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yürütülen Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ortaöğretim kurumu/lise mezunu bireylerin girerek, belli puan türlerinden yeterli puanlar almaya çalıştıkları bir üniversiteye giriş sınavıdır. Adaylar istedikleri bölüme yerleşebilmek için yeterli puan almaya çalışırlar ve aldıkları puanlar ile tercihler yaparlar, bu tercih işlemleri ve yerleştirmeleri de yine ÖSYM yürütür.

Yeterli puan veya diğer bir faktör olan yeterli sıralama sayısı ÖSYM’nin yayımlandığı kılavuzlar üzerinden değerlendirilir fakat bu veriler her yıl değişkenlik gösterir bunun nedeni de her yıl yapılan sınavın kendi içinde farklı değişkenleri olmasıdır. Bu yüzden de her sene yapılan yerleştirmelerden sonra bir sonraki sene fikir verici puanlar ve başarı sıralamaları ÖSYM’nin yayımladığı YKS kılavuzlarında yer alır.

Bizler de sizlere fikir vermesi amacıyla 2018 YKS yerleştirmeleri sonucu ortaya çıkan ve 2019 YKS tercih kılavuzlarına konulacak olan, bölümlerin taban puanları ve başarı sıralamaları verilerini hazırlamaya devam ediyoruz.

ULUSLARARASI TİCARET VE FİNANS TABAN PUANLARI VE BAŞARI SIRALAMALARI 2019

YKS ile uluslararası ticaret ve finans bölümünü tercih etmeyi düşünen bir aday ortaöğretim kurumu mezunu olmalıdır ve ayrıca YKS puan türleri içinde yer alan EA (eşit ağırlık) puan türünden bölüme yetecek puanı almalıdır.

Uluslararası ticaret ve finans bölümüne 2018 yılı içinde YKS ile yerleştirme yapılabilecek 1189 kontenjan ayrılmıştı. 2019 uluslararası ticaret ve finans kontenjanları da sanıyoruz ki buna yakın olacaktır.

Uluslararası ticaret ve finans başarı sıralamaları verileri henüz YÖK Atlas ve ÖSYM’nin resmi internet sitelerinde yayımlanmadığı için uluslararası ticaret ve finans sıralamaları şu an yazımızda yer alamamaktadır. Önümüzdeki birkaç ay içinde iki kurumdan birisi kendi sistemlerine bu verileri yüklediği anda uluslararası ticaret ve finans başarı sıralaması verilerine yine bu yazı içinden ulaşabileceksiniz.

Uluslararası ticaret ve finans puanları içinden en küçük ve en büyük puanlara bakacak olursak bilinen en küçük puan ile yerleştirmenin 199,11961 puan ile Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’ne (İkinci Öğretim) olduğunu görmekteyiz. Bölüme yerleştirmede kullanılan en büyük taban puanın ise 368,43198 olduğunu görüyoruz. Bu puan ile yerleştirme ise Kadir Has Üniversitesi’ne (İngilizce) (Burslu) olduğu görülmektedir. Adaylar 2019 YKS’de eşit ağırlık puan türünden bu iki puan arasında bir puan alabilirlerse uluslararası ticaret ve finans bölümüne yerleşebilirler demek yanlış olmayacaktır.

Uluslararası ticaret ve finans taban puanları 2019 listesinin yer aldığı görseller yazımızın en alt kısmında yer almaktadır. Bu tip konularda soru sorabileceğiniz, meraklarınızı giderebileceğiniz, paylaşımlarda bulunabileceğiniz FORUM sayfalarımız deneyim sahibi yöneticileri ile hizmetinizdedir.

*Yazımızın içinde yer alan bilgiler ile uluslararası ticaret ve finans taban puanları verileri ÖSYM’nin resmi internet sitesi ve bu sitede yer alan kılavuzlar üzerinden derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru esas olacağı için sizler düzenli olarak ÖSYM internet sitesindeki duyuruları ziyaret etmeye çalışınız.

5700 1 83a76cc9eebf8b53dc4987ef30be3f01 scaled

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu