KPSS Taban Puanları

Yazılım Mühendisliği KPSS 2018/2 Atama Taban Puanları

Kamu personeli seçme sınavı 2018/2 merkezi ataması ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi tarafından tamamlandı ve memur olmak isteyen adayların bir bölümü kamu personeli olabilirken bir kısmı ne yazık ki yerleşemedi, yerleşemeyen adaylara yol göstermesi ve sonraki atamalarda kaç puana ihtiyaç duyabileceklerine dair fikir oluşturması için merkezi yerleştirme atama taban puanları listelerini oluşturmaya devam ediyoruz, yazılım mühendisliği mezunlarının yerleşebileceği kontenjanlara ait yazılım mühendisliği KPSS 2018/2 atama taban puanları listesini içeren tabloyu yazımızın en altında bulabilirsiniz.

KPSS 2018/2 YAZILIM MÜHENDİSLİĞİ ATAMA TABAN PUANLARI

Merkezi atamalar aracılığıyla yazılım mühendisliği bölümü mezunlarının tercih edebileceği kontenjanlar ya herhangi bir lisans mezunun tercih etmesini sağlayan 4001 nitelik kodu şartını ya da yazılım mühendisliği ve türevi bölümlerin tercih etmesini sağlayan 4533 nitelik kodunu taşımalıdırlar.

Bu kontenjanlar üzerinden değerlendirildiğinde KPSS 2018/2 merkezi atama tercihlerinde yazılım mühendisliği mezunlarının tercih edebileceği toplam 131 kontenjan bulunmaktaydı. Bunlardan 120 tanesi 4001 nitelik kodunu taşıyan tüm lisans mezunlarının tercih edebileceği kontenjanlar iken diğer 11 kontenjan ise yazılım mühendisliği ve benzeri bölüm mezunu olma şartı arayan 4533 nitelik kodu ile tercih edilebilen kadrolara aitti.

Bahsettiğimiz kontenjanlara yerleşmeler sonucu oluşan yazılım mühendisliği KPSS 2018/2 atama taban puanları incelendiğinde en düşük puan ile yerleşilen kadronun Bayburt Üniversitesi’ne (Programcı) (Bayburt) ait olduğu ve 88,044 puan ile kapattığı görünmektedir. Yazılım mühendisliği mezunu olarak yerleşilebilecek en yüksek puan ile yerleşilen kadronun ise Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü’ne (Stajyer AIM Memuru) (Denizli) ait olduğu ve 99,386 puan ile kapattığı görünmektedir. KPSS 2018/2 çift yıl KPSS puanları ile başvuru yapılan ilk merkezi yerleştirmedir ve puanların yüksekliği biraz bununla ilişkilidir, buradan yola çıkarak yazılım mühendisliği bölümü mezunlarının en düşük puanın yakınlarında bir puan alabilmesi halinde merkezi atamalarda açılan kontenjanlara yerleşebilmesi mümkün olabilir.

Merkezi atamalar, mülakat ile alım yapan kurumlar, KPSS, YDS, yazılım mühendisliği mezunlarının başvuru yapabileceği ilanlar ve benzeri tüm konularda merak ettiklerinizi sorabileceğiniz FORUM sayfalarımız tecrübeli üyeleri ve yöneticileri ile hizmetinizdedir.

* Yukarıda yer verdiğimiz bilgiler ve yazılım mühendisliği KPSS 2018/2 atama taban puanları listesi ÖSYM’nin (ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi) resmi internet sitesinde yayımladığı dosyalardan, kılavuzlardan faydalanılarak hazırlanmıştır, yapılacak bir değişiklikte kurumun yapacağı son duyuru geçerli olacağı için ÖSYM internet sitesindeki duyurular kısmını ara ara ziyaret etmek ve incelemek sizin faydanıza olacaktır.

** Yazılım mühendisliği atama taban puanları listesinde yer alan bazı kadrolarda farklı nitelik kodları şartları da bulunabilmektedir (Örnek: 7113: Son 5 Yıl İçerisinde KPDS/YDS En Az D Seviyesinde İngilizce Bilmek.), bu neden ile merkezi atama için ayrılmış olan kadroları kapsayan listeye BURADAN göz atabilir ve nitelik kodlarına da göz atmak için BURADAN ilgili sayfaya yönlenebilirsiniz.

2017/1 MERKEZİ ATAMA YAZILIM MÜHENDİSLİĞİ TABAN PUANLARI İÇİN TIKLAYINIZ

kpss 2018 2 yazilim muhendisligi atama taban puanlari

Yazımızı Puanlamak İster misin?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu