kpsstaban puanlarbaşarı sıralamalarıatama puanlarıykstyt

Yıllara Göre İngilizce Öğretmenliği Atama Sayıları, En Fazla İngilizce Öğretmeni Ataması Ne Zaman Yapıldı?

Milli Eğitim Bakanlığı son yıllarda ciddi rakamlara ulaşan sözleşmeli öğretmen alımı yapmaktadır. Öğretmenlik lisans bölümlerinden mezun olan adaylar, KPSS P121 puan türünden aldıkları puanlara göre kendi branşlarında atanmaktadır. Bu kapsamda İngilizce öğretmeni ataması da oldukça yüksek tutulmaktadır. Son yıllarda MEB’e on binlerce İngilizce Öğretmeni atanmıştır. Biz de yazımız devamında yıllara göre İngilizce Öğretmenliği atama sayılarını belirtmek istiyoruz.

Yıllara Göre İngilizce Öğretmenliği Atama Sayıları, En Fazla İngilizce Öğretmeni Ataması Ne Zaman Yapıldı?

Milli Eğitim Bakanlığı ülke genelinde artan öğretmen ihtiyacını karşılamak için son yıllarda ciddi sayıda sözleşmeli öğretmen alımı yapmış ve bu alımları 2020 yılında da sürdürmüştür. Bakanlık, KPSS – Kamu Personeli Seçme Sınavı sonuçlarına göre her yıl on binlerce sözleşmeli öğretmen almıştır. Branşa göre atama yapan bakanlık, öncelikli olarak doğu hizmetinden sayılan yerlerin öğretmen ihtiyacını karşılaşmıştır. İngilizce öğretmenliği bölümünden mezun olan kişiler için on binlerce sözleşmeli İngilizce Öğretmeni kadrosu yer almıştır. MEB tarafından 2015 – 2020 yılları arasında; 2015 Şubat, 2015 Eylül, 2016 Şubat, 2016 Ağustos, 2017 Mart, 2017 Ağustos, 2018 Mart, 2018 Kasım, 2019 Mart, 2020 Ocak, 2020 Haziran olmak üzere toplam 11 atama yapılmıştır. Bu atamalardaki kontenjan içerisinde en fazla kadro İngilizce Öğretmenliği kadrosuna ayrılmıştır. Biz de bu merkezi atamalara göre; MEB tarafından gerçekleştirilen İngilizce öğretmenliği atama sayılarını yıllara göre belirtmeye çalışacağız.

2015 Şubat İngilizce Öğretmenliği Atama Sayısı

MEB tarafından 2015 Şubat sözleşmeli öğretmen atamasında 15 bin kontenjan açılmıştır. Bu atamada öğretmenlik bölümlerinden mezun olanlar içerisinde en fazla kontenjan İngilizce öğretmenliği kadrosuna ayrılmıştır. İngilizce öğretmenliği bölümünden mezun olduktan sonra bu atama ile İngilizce öğretmeni olarak atananların sayısı 1.430 olarak gerçekleşmiştir.

2015 Eylül İngilizce Öğretmenliği Atama Sayısı

MEB tarafından 2015 Eylül sözleşmeli öğretmen atamasında 37 bin kontenjan açılmıştır. Bu atamada öğretmenlik bölümlerinden mezun olanlar içerisinde en fazla kontenjan İngilizce Öğretmenliği kadrosuna ayrılmıştır. İngilizce öğretmenliği bölümünden mezun olduktan sonra bu atama ile İngilizce öğretmeni olarak atananların sayısı 3.964 olarak gerçekleşmiştir.

En fazla İngilizce öğretmeni ataması 2015 Eylül ataması ile yapılmıştır. Son 5 yıl içerisinde İngilizce öğretmenliği bölümü için en çok atama bu alımla gerçekleşmiştir.

2016 Şubat İngilizce Öğretmenliği Atama Sayısı

MEB tarafından 2016 Şubat sözleşmeli öğretmen atamasında 30 bin kontenjan açılmıştır. Bu atamada öğretmenlik bölümlerinden mezun olanlar içerisinde en fazla kontenjan İngilizce öğretmenliği kadrosuna ayrılmıştır. İngilizce öğretmenliği bölümünden mezun olduktan sonra bu atama ile İngilizce öğretmeni olarak atananların sayısı 3.292 olarak gerçekleşmiştir.

2016 Ağustos İngilizce Öğretmenliği Atama Sayısı

MEB tarafından 2016 Ağustos sözleşmeli öğretmen atamasında 15 bin kontenjan açılmıştır. Bu atamada öğretmenlik bölümlerinden mezun olanlar içerisinde en fazla kontenjan İngilizce öğretmenliği kadrosuna ayrılmıştır. İngilizce öğretmenliği bölümünden mezun olduktan sonra bu atama ile İngilizce öğretmeni olarak atananların sayısı 3.124 olarak gerçekleşmiştir.

2017 Mart İngilizce Öğretmenliği Atama Sayısı

MEB tarafından 2017 Mart sözleşmeli öğretmen atamasında 30 bin kontenjan açılmıştır. Bu atamada öğretmenlik bölümlerinden mezun olanlar içerisinde en fazla kontenjan İngilizce öğretmenliği kadrosuna ayrılmıştır. İngilizce öğretmenliği bölümünden mezun olduktan sonra bu atama ile İngilizce Öğretmeni olarak atananların sayısı 2.193 olarak gerçekleşmiştir.

2017 Ağustos İngilizce Öğretmenliği Atama Sayısı

MEB tarafından 2017 Ağustos sözleşmeli öğretmen atamasında 10 bin kontenjan açılmıştır. Bu atamada öğretmenlik bölümlerinden mezun olanlar içerisinde en fazla kontenjan İngilizce Öğretmenliği kadrosuna ayrılmıştır. İngilizce Öğretmenliği bölümünden mezun olduktan sonra bu atama ile İngilizce öğretmeni olarak atananların sayısı 1.175 olarak gerçekleşmiştir.

2018 Mart İngilizce Öğretmenliği Atama Sayısı

MEB tarafından 2018 Mart sözleşmeli öğretmen atamasında 20 bin kontenjan açılmıştır. Bu atamada öğretmenlik bölümlerinden mezun olanlar içerisinde en fazla kontenjan İngilizce öğretmenliği kadrosuna ayrılmıştır. İngilizce öğretmenliği bölümünden mezun olduktan sonra bu atama ile İngilizce öğretmeni olarak atananların sayısı 2.002 olarak gerçekleşmiştir.

2018 Kasım İngilizce Öğretmenliği Atama Sayısı

MEB tarafından 2018 Kasım sözleşmeli öğretmen atamasında 20 bin kontenjan açılmıştır. Bu atamada öğretmenlik bölümlerinden mezun olanlar içerisinde en fazla kontenjan İngilizce öğretmenliği kadrosuna ayrılmıştır. İngilizce öğretmenliği bölümünden mezun olduktan sonra bu atama ile İngilizce öğretmeni olarak atananların sayısı 2.038 olarak gerçekleşmiştir.

2019 Mart İngilizce Öğretmenliği Atama Sayısı

MEB tarafından 2019 Mart sözleşmeli öğretmen atamasında 20 bin kontenjan açılmıştır. Bu atamada öğretmenlik bölümlerinden mezun olanlar içerisinde en fazla kontenjan İngilizce öğretmenliği kadrosuna ayrılmıştır. İngilizce öğretmenliği bölümünden mezun olduktan sonra bu atama ile İngilizce öğretmeni olarak atananların sayısı 1.960 olarak gerçekleşmiştir.

2020 Ocak İngilizce Öğretmenliği Atama Sayısı

MEB tarafından 2020 Ocak sözleşmeli öğretmen atamasında 20 bin kontenjan açılmıştır. Bu atamada öğretmenlik bölümlerinden mezun olanlar içerisinde en fazla kontenjan İngilizce öğretmenliği kadrosuna ayrılmıştır. İngilizce öğretmenliği bölümünden mezun olduktan sonra bu atama ile İngilizce öğretmeni olarak atananların sayısı 1.731 olarak gerçekleşmiştir.

2020 Haziran İngilizce Öğretmenliği Atama Sayısı

MEB tarafından 2020 Haziran sözleşmeli öğretmen atamasında 20 bin kontenjan açılmıştır. Bu atamada öğretmenlik bölümlerinden mezun olanlar içerisinde en fazla kontenjan İngilizce öğretmenliği kadrosuna ayrılmıştır. İngilizce öğretmenliği bölümünden mezun olduktan sonra bu atama ile İngilizce öğretmeni olarak atananların sayısı 1.739 olarak gerçekleşmiştir.

Toplam bu 11 atamada İngilizce öğretmenliği bölümü mezunları içerisinden İngilizce öğretmeni olarak atanan sayısı 24.648 olarak gerçekleşmiştir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.