Taban Puanları

DGS Aktüerya 2017 2018 Taban Puanları

DGS aktüerya bölümü 2017 verilerine göre 2018 taban puanları listesi ne durumdadır, DGS ile aktüerya bölümünü kimler tercih edebilir, DGS ile yerleşmede kullanılan aktüerya en küçük taban puanı kaçtır, en yüksek aktüerya taban puanı kaçla kapatmıştır,bu en yüksek ve en düşük taban puanlar hangi üniversitelere aittir gibi soruların cevaplarına ulaşmak için yazımıza göz atabilirsiniz. Ayrıca taban puanları listesi de yazımızdadır.

Dikey Geçiş Sınavı ile lisans bölümünü tercih edecek adaylar üç farklı puan türünden puanlar almaktadır. Mezun oldukları bölüm ile ilişkili olarak bu puan türlerinden biri veya bir kaçı ile tercih yapabilmektedirler. Bu tercihleri yaparken oluşan puanım bir bölüme yeter mi, bu puanla istediğim bölüme girebilir miyim gibi soruları cevaplarken kolaylık sağlaması amacıyla biz sizin için taban puanları listeleri hazırlamaya devam ediyoruz.

DGS AKTÜERYA 2018 TABAN PUANLARI

DGS aracılığı ile aktüerya bölümlerini Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin yayınladığı kılavuzlarda belirtilen önlisans programı mezunları tercih edebilir.

Aktüerya bölümü DGS puanları baz alındığında en düşük 228,18066 ve en yüksek 266,49760 taban puanları ile tercih edilmiştir. Bu puanlarla öğrenci alan üniversiteler sırasıyla Kırıkkale Üniversitesi ve Marmara Üniversitesi’dir. Bu aralıkta bir puan alan aday bu bölüme yerleşebilmektedir.

Aktüerya bölümlerine ait DGS aktüerya 2017 2018 taban puanları listesine sizin için oluşturduğumuz tablodan göz atabilirsiniz.

Üniversite Adı Bölüm Adı En Düşük Puan
Marmara Üniversitesi (İstanbul) Aktüerya 266,49760
Hacettepe Üniversitesi (Ankara) Aktüerya Bilimleri 247,91347
Karabük Üniversitesi Aktüerya ve Risk Yönetimi 233,31896
Kırıkkale Üniversitesi Aktüerya 228,18066

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu