Taban Puanları

DGS Balıkçılık Teknolojisi 2017 2018 Taban Puanları

DGS balıkçılık teknolojisi 2017 2018 taban puanları listesi nasıldır, DGS ile balıkçılık teknolojisi bölümüne kimler girebilir, DGS’ye kimler girebilir, DGS’ye ait balıkçılık teknolojisi en düşük ve en yüksek taban puanları kaçta kalmıştır ve hangi üniversitelere aittir gibi soruların cevaplarına ve taban puan listesine yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Dikey Geçiş Sınavı ile bir bölüme yerleşmek isteyen adaylar üç farklı puan türünden kendileri ile ilgili olandan yeterli puanı almaları halinde tercih yapmaktadırlar. Bu tercihleri yaparken adaylar için önemli sorulardan biri aldığım puan istediğim bölüme yeter mi sorusudur. Bu soruya ışık tutması için sizlere DGS taban puan listelerini hazırlıyoruz.

DGS BALIKÇILIK TEKNOLOJİSİ  2018 TABAN PUANLARI

DGS sınavına 2 yıllık bölüm mezunu bireyler girebilmektedir.Bu bireylerden balıkçılık teknolojisi bölümünü tercih edecek adayların alması gereken en düşük taban puan 219,07908 olarak belirlenmiştir. Bu puan Fırat Üniversitesi’ne aittir. Bu civarda bir puan alan adaylar bu bölüme yerleşebilirler.

Balıkçılık teknolojisi bölümüne DGS ile girecek adaylar için hazırladığımız DGS balıkçılık teknolojisi 2017 2018 taban puanları listesine ait tabloya aşağıdan göz atabilirsiniz.

Üniversite Adı Bölüm Adı En Düşük Puan
Fırat Üniversitesi (Elazığ) Balıkçılık Teknolojisi 219,07908

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu