Kamu Haber

Lazer Tedavisi Olsam Polis Olabilir Miyim?

 

2016 yılından itibaren başta Polis Özel Harekat olmak üzere Emniyet Genel Müdürlüğü binlerce kişilik polis alımı yapmaktadır. Son olarak da geçtiğimiz günlerde Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM) 10.000 polis alacağını duyurdu. tercihiniyap.net ailesi olarak polis olmak isteyen, polis alımlarına başvuru yapacak adaylar için pek çok soruya yanıt arıyoruz. Polis olmak isteyen, polis alımlarına başvuru yapmak isteyen binlerce kişinin merak ettiği konulardan bir tanesi de göz sorunu konusudur. Lazer yolu ile tedavi olan adaylar polisliğe başvuru yapabilir mi? Lazer tedavisi olan kişiler polis olabilir mi?

Cnc Freze Personel Maaşları Ne Kadar?

Lazer Tedavisi Olsan Biri Polis Olabilir Mi?

Geçtiğimiz yıllarda Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğinde konuya ilişkin madde şu şekildeydi: ”Adayların göz ve göz ekleri tam ve sağlam olacaktır. Göze ait hiçbir operasyon geçirmemiş ve lazer müdahalesi geçirmemiş olacaklardır.” Bu maddeye bağlı olarak önceki yıllarda lazer tedavisi polis olmaya engel teşkil ediyordu. Fakat 2012 yılında bu madde değiştirildi. Yeni maddede yalnızca ”Adayların göz ve göz ekleri tam ve sağlam olacaktır.” ifadesi yer alırken operasyona ilişkin bölüm çıkarıldı. Bu maddenin değişmesi ile birlikte lazer tedavisi olan adayların polis olması mümkün oldu. 2012 yılından itibaren lazer tedavisi olan adaylar polis olabilmektedirler. kamu haber

Lazer Tedavisi PMYO POMEM ve PAEM İçin Engel Mi?

Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğinde yapılan değişiklik bütün emniyeti kapsamaktadır. Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM) Polis Amirleri Eğitim Merkezi (PAEM) Polis Meslek Yüksek Okulu (PMYO) gibi eğitim kurumlarında sağlık şartları yönetmeliğine bağlıdır. Lazer tedavisi olan bütün adaylar bu eğitim merkezlerinde eğitim alabilir ve polis olabilirler.

AYT Fizik Soruları ve Cevapları (ÖSYM)

Polis olmak için göz derecesi kaç olmalı?

Düzeltmeden sonra her iki gözün görme güçleri toplamı en az 20’de 16 olmak zorundadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu