Taban Puanları

Urdu Dili ve Edebiyatı 2020 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Üniversitelerin Urdu Dili ve Edebiyatı bölümüne ait 2020 taban puanlarını inceleyerek, sınav hazırlıklarına başlamalısınız. Bu puanları inceledikten sonra Urdu Dili ve Edebiyatı bölümünü kaç net yaparak kazanabileceğinizi hesaplayabilirsiniz. Üniversitelerdeki derslerin başladığı şu dönemde 2020 YKS hazırlık süreci de başlamış oldu. Sınava hazırlıklarına başlayan arkadaşlarımızın yolun başında doğru planlama yapmaları çok önemlidir. Bu planı oluşturabilmek için de kazanılmak istenilen bölümlerin taban puanları ve başarı sıralamalarını bilmek gerekir. Biz de sınava hazırlananlar için 2020 YKS sürecini kolaylaştırmak adına Urdu Dili ve Edebiyatı bölümü 2020 taban puanları tablosunu oluşturduk.

URDU DİLİ VE EDEBİYATI 2020 TABAN PUANLARI VE BAŞARI SIRALAMALARI

2020 YKS sonuçlarına göre Urdu Dili ve Edebiyatı bölümüne ait en küçük taban puan 222,832 iken, bölümün en büyük taban puanı ise 253,883 puandır. Tablomuz içerisinde bütün üniversitelerin bahse konu bölüme ait taban puanlarını görebilirsiniz. YKS hakkında da aklınıza takılan tüm sorularınızı aşağıda yer alan linki tıklayarak, forum sayfalarımız üzerinden bizlere sorabilirsiniz.

► Forum sayfamız için LİNKİ tıklayınız.

URDU DİLİ VE EDEBİYATI BÖLÜMÜ BAŞARI SIRALAMALARI
ÜNİVERSİTE BÖLÜM TÜR SIRALAMA TABAN PUAN
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ   Urdu Dili ve Edebiyatı  Ücretsiz 61.710 253,88313
ANKARA ÜNİVERSİTESİ   Urdu Dili ve Edebiyatı  Ücretsiz Dolmadı Dolmadı

ÖSYM ve YÖK tarafından açıklanan taban puanlara göz attığımızda başarı sıralamalarının henüz açıklanmadığı görülecektir. Tahmini verilerle sizleri yanıltmak istemediğimiz için Urdu Dili ve Edebiyatı bölümüne ait üniversite başarı sıralamalarını resmi kanallardan açıklanana kadar beklediğimizi belirtmek isteriz. Resmi verilerin açıklanmasıyla birlikte biz de bu tablolar altında başarı sıralamalarına yer vereceğiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu