kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

112 Acil Çağrı Merkezi İş İlanları, Personel Alımı ve İş Başvurusu

112 Acil Çağrı Merkezi İş İlanları, Personel Alımı ve İş Başvurusu 112 Acil Çağrı Merkezi Nedir?  112 Acil Çağrı Merkezi İş İlanları ve Personel Alımı 112 Acil Çağrı Merkezi İş Başvurusu Nasıl ve Nereden Yapılır?

Türkiye’de acil durumlarda hizmet vermek üzere pek çok acil çağrı merkezi kurulmuştur. 155 Polis İmdat, 156 ALO JANDARMA, 110 ALO İTFAİYE gibi hatların yanı sıra 112 Acil Çağrı Merkezi hattı da bulunmaktadır. Sağlık ile ilgili durumlarda, yardım taleplerinde, ihbarlarda hizmet veren 112 Acil Çağrı Merkezi hattı her Türk vatandaşının ezbere bildiği bir hattır. Ancak pek çok kişi acil durumlarda hangi numarayı arayacaklarını bilmemekte zaman zaman da kafa karışıklığı yaşanmaktadır. Her yıl binlerce kişi ihtiyaçlarına, acil durum yaşanmasına rağmen yanlış numaraları aramaktadır. 112 Acil Çağrı Merkezi ise her çağrıya cevap verecek şekilde organize olmuş önemli bir yapıdır. Yaklaşık 85 milyon kişiye hizmet vermek üzere tasarlanmış bu oluşum hizmet kalitesini artırmak, mağduriyet yaşanmasını engellemek için her yıl çalışan sayısını da artırmaktadır. İşsizler, iş arayanlar, çağrı merkezinde çalışmak isteyenler için önemli bir iş fırsatı doğmaktadır. Peki 112 Acil Çağrı Merkezi nedir? İşte 112 Acil Çağrı Merkezi iş ilanları, personel alımı ve iş başvurusu hakkında tüm merak edilenler…

112 Acil Çağrı Merkezi Nedir? 

112 Acil Çağrı Merkezi bir projenin sonucunda hayata geçen bir uygulamadır. Devlet yapılanması içindeki hemen hemen tüm ilgili kurumların işbirliği içerisinde hayata geçirilen bu uygulama milyonlarca kişinin hayatını yakından etkilemektedir. Yangın, sağlık, güvenlik ve asayiş, tehdit, ihbar gibi durumlarda kullanılan bu numara bir koordinasyon sağlanmıştır. Bu hat ile sağlık, itfaiye, jandarma, polis, valilik vb. kamu görevlilerine gereken mesaj iletilmiş olur. Çağrının merkez tarafından alınmasıyla başlayan süreç ekiplerin olay yerine sevk edilmesi veya uzaktan yardım verilmesiyle devam eder. Söz konusu sorun, yardım talebi ortadan kalkınca süreç tamamlanır.

112 Acil Çağrı Merkezi İş İlanları ve Personel Alımı

112 Acil Çağrı Merkezi Projesi ile 155 Polis İmdat, 156 Jandarma, 158 Sahil Güvenlik, 110 İtfaiye, 177 Orman Yangını, 112 Sağlık İmdat, 122 AFAD tüm numaralar 112 Acil Çağrı Merkezi hattında birleştirilmiştir. Böylece tüm vatandaşlar ALO 112’yi arayarak tüm ihtiyaçlarına, yardım taleplerine cevap alabilecektir. Böyle bir projenin amacına ulaşması için 112 Acil Çağrı Merkezlerinin büyük bir çalışan kadrosuna ihtiyaç duyduğu görülür. Bunun için de çok sayıda işçi, memur, eleman, personel alımı yapılmaktadır.

112 Acil Çağrı Merkezinin 2020, 2021, 2022 yıllarında çok sayıda personel alımı yapması bekleniyor. Alınacak kadrolar arasında Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni, Büro Personeli, Mühendis, Teknisyen, Müdür, tekniker, avukat, müşteri temsilcisi, çağrı merkezi çalışanı gibi kadrolar yer alacaktır. İşe alınacak kişiler ilkokul, ortaokul, lise, üniversite mezunu olabilir. Deneyimli deneyimsiz, kadın erkek demeden her yaş grubundan iş arayan adaylar ilanlara başvuru yapabilir.

112 Acil Çağrı Merkezi İş Başvurusu Nasıl ve Nereden Yapılır?

Bu merkez tarafından paylaşılan iş ilanları ve personel alımı duyuruları için Devlet Personel Başkanlığının resmi internet sitesi ve resmi açıklamalar takip edilmelidir. Ayrıca iş ilanlarının paylaşıldığı tercihiniyap.net internet sitesi gibi kariyer siteleri de takip edilebilir. İş ilanları paylaşıldıktan sonra başvuru tarihleri, başvuru şekli gibi tüm bilgiler ilandan öğrenilebilir. Bu sayede talimatlar izlenerek başvuru işlemleri tamamlanacaktır.

SORU GÖRÜŞ VE BİLGİ PAYLAŞIMI İÇİN FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

112 acil servis

Yorumlar

  1. Hasan Sönmez Avatar Hasan Sönmez dedi ki:

    Başvuru linki yok e devlete yok