Kamu Haber

2018-2019 Dünyanın en ünlü sporcuları kimdir?

Futbol, tenis, basketbol, voleybol, boks ve nicesi.. Dünyada milyonlarca insan spor sevdalısıdır. İnsanlar profesyonel olarak spor yaptığı gibi amatör olarak yapan hatta profesyonel olarak takip edenler de vardır. Spor hem bir tutku hem de günümüzde bir sektördür. Her branşın kendi yıldızları vardır ancak branşlarının dışına çıkan süper yıldızlar da günümüzde sahnelerdedir. İşte dünyanın en büyük spor yayın organlarından biri olan ESPN dünyanın en ünlü 100 sporcusunu açıkladı. Listenin zirvesinde ise Real Madrid’in Portekizli şampiyon yıldız futbolcusu Cristiano Ronaldo yer aldı.

2018-2018 DÜNYANIN EN ÜNLÜ SPORCULARI

2018’de üçüncü kez açıklanan listenin zirvesinde C7 lakaplı Cristiano Ronaldo yer aldı. Sosyal medyada 121,7 milyon takipçisi bulunan Ronaldo’nun bu rakamlarla zirvede olduğu belirtildi. Ayrıca 33 yaşındaki dünya yıldızının Şampiyonlar Liginde attığı 120 golle spor alanında da zirvede olduğu belirtilirken sponsorluk anlaşmalarının değerinin ise 40 milyon doları bulduğu ifade edildi.

Listenin ikinci sırasında ise dünyanın gelmiş geçmiş en iyi basketbolcusu olarak gösterilen King lakaplı LeBron James yer alıyor. Cleveland Cavaliers’ın ABD’li yıldızı sosyal medyada 40,8 milyon takipçi sayısıyla listede zirveyi zorluyor. 33 yaşında olan James NBA’in en iyi oyuncusu olarak gösteriliyor. Üstelik Basketbolun Kralı olan LeBron James’in 55 milyon dolarlık sponsorluk anlaşmalarıyla bu alanda dünyadaki sporcular arasında rakip tanımıyor.

Listenin üçüncü sırasında ise futbol dünyasından bir isim var. “Bu dünyadan değil” cümlesiyle tanınan Barcelona’nın Arjantinli dünyaca ünlü yıldızı Lionel Messi 3. sırada kendine yer buldu. Sosyal medyada 88,1 milyon takipçisi bulunan 30 yaşındaki futbolcunun sponsorluk anlaşmalarının değeri ise 25 milyon dolar civarında.

 

Yazımızı Puanlamak İster misin?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu