kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Türkiye’nin En Çok Kazanan Avukatları Listesi

Türkiye'nin En Çok Kazanan Avukatları Listesi Türkiye'nin En Çok Kazanan Avukatları Kimlerdir? Gönenç Gürkaynak, Serdar Paksoy, İsmail Esin, İsmail Esin Ne Kadar Para Kazanıyor? Türkiye'nin En Çok Kazanan Avukatı Kimdir? En Çok Kazandıran Hukuk Dalları 

A+
A-

Türkiye’nin en çok kazanan Avukatları listesini sizler için bu yazımızda derledik. Merak edilen en çok kazananlar listesine gelin birlikte bakalım…

Türkiye’de belki de en popüler mesleklerin başında avukatlık mesleği gelmektedir. Sokaklarda başımızı nereye çevirsek avukatlık levhaları görürüz. Adliyelerde yüzlerce avukata denk geliriz. Televizyonlarda avukatların yorumculuk yaptığına şahit oluruz. Dünyadaki en saygın mesleklerden biri olan avukatlık mesleği son zamanlarda bazı tehlikeler altında. Ülkenin dört bir yanındaki onlarca hukuk fakültesinden her yıl yüzlerce avukat mezun oluyor. Piyasadaki avukat bolluğu nedeniyle iş hacmi düşüyor. Avukatlık eskisi kadar iyi kazandırmıyor. Ancak yine de büyük paralar kazanan avukatlar da yok değil.

Avukatlık karizmatik ve ilgi çekici bir meslek olduğu kadar oldukça zorludur. Yüzlerce kanunu, içtihati, kuralı, usulü ezbere bilmek gerekir. Bunlar da yetmez. Hakimle, müvekkille, icra memuruyla, adliye görevlileriyle iyi iletişim kurmak da şarttır. Sürekli çalışmak, bir esnaf gibi işinizi pazarlamak zorunda kalabilirsiniz. Ancak emeklerinizin karşılığını da alırsınız. Türkiye’nin en çok vergi verenlerin listesinde onlarca avukat yer alıyor. Ülkedeki en ünlü isimlerin çoğu avukatlardan oluşuyor. Bu nedenle milyonların sorduğu soruya cevap aradık. İşte Türkiye’nin en çok kazanan avukatları…

Türkiye’nin En Çok Kazanan Avukatları Kimlerdir?

Türkiye’nin en çok kazanan avukatlarını incelediğimizde genellikle uluslararası arenada faaliyet gösterdiklerini görüyoruz. Dünyanın en büyük şirketlerinin Türkiye’deki veya Orta Doğu’daki iş ortağı olan avukatlar büyük gelir elde etmektedir. İsimleri hukuk alanında birer marka haline gelen bu avukatlara girdikleri her ortamda kıskançlık ile bakılmaktadır. Türkiye’nin en çok kazanan avukatları arasında Gönenç Gürkaynak, Serdar Paksoy, İsmail Esin, Ahmet Pekin, Salih Tunç Lokmanhekim, Hakan Yazıcı, Atilla Kağan Duraklıoğlu, Bora Terzioğlu, Yılmaz Aslan, Bahadır Kalaycı, Mustafa Cerrahoğlu, Ersan Şen gibi isimler bulunmaktadır. Bu avukatların yıllık kazançlarının 50-100 milyon TL arasında olduğu tahmin edilmektedir. Sigorta primini bile yatıramayan binlerce avukatın olduğu düşünüldüğünde bu rakamların ne anlama geldiği daha iyi anlaşılacaktır.

Gönenç Gürkaynak

Türkiye’de uzunca bir süredir en çok kazanan avukat ünvanı Gönenç Gürkaynak’a aittir. Gönenç Gürkaynak Türkiye’deki en çok avukat kazanan avukat olmayı sürdürüyor. Üstelik uzunca bir süre daha zirveden ayrılacak gibi de durmuyor. Gürkaynak rekabet hukuku ve bilişim hukuku alanlarında adeta bir marka haline geldi. İstanbul merkezli ELİG isimli büronun sahibi olan Gürkaynak daha sonra büronun ismini GÜRKAYNAK yaptı. Büro demek de yanlış olur. Çünkü adeta çok uluslu büyük bir şirket gibi faaliyet gösteriyor.

Ülkedeki en çok vergi veren isimlerden biri olan Gürkaynak her yıl rekor kırıyor. 30 milyon TL’nin üzerinde vergi veren Gürkaynak 150 milyon TL civarında kar etti. 150’ye yakın çalışanın olduğu hukuk bürosunun yıllık kazancının 200 milyon TL’den fazla olduğu düşünülüyor. Bu kadar çok kazanmasının sebebi ise Google, Amazon, Instagram, Twitter gibi şirketlerin iş ortağı olması. Bu devasa şirketlerin Türkiye ve komşu ülkelerdeki vekilliğini yapan Gürkaynak gelirlerini gelecek yıllar da daha artıracak gibi duruyor.

gonenc gurkaynak ne kadar para kazaniyor

Serdar Paksoy

Paksoy Attorney Partnership isimli hukuk firmasını duymayan var mı? Türkiye’nin en önemli hukuk firmalarından biri olan bu şirketin başında Serdar Paksoy bulunuyor. Türkiye başta olmak üzere onlarca ülkede avukatlık ve danışmanlık hizmeti veren Serdar Paksoy geliriyle de dudak uçuklatıyor. İstanbul merkezli hukuk firmasında 100 civarında personel çalışıyor. Firmanın yıllık 80 milyon TL civarında kar ettiği belirtiliyor.

İsmail Esin

Esin Attorney Partnership isimli ünlü hukuk firmasının başında Avukat İsmail Esin bulunmaktadır. İstanbul merkezli bu firma uluslararası arenada söz sahibidir. Onlarca çalışanı bulunan firmanın yıllık 100 milyon TL’ye yakın kar ettiği düşünülmektedir. Ünlü isimlerin davalarına bakan İsmail Esin’in , başarılarıyla ve kazancıyla daha adından çok söz ettirmesi beklenmektedir.

ismail esin ne kadar para kazaniyor

Ahmet Pekin

Hukuk camiasına girip de Pekin&Pekin şirketinin ismini duymayan var mı? Türkiye’nin en ünlü hukuk firmalarından biri olan Pekin&Pekin firması ismini Ahmed Pekin’den almaktadır. En medyadik avukatlardan biri olan Ahmed Pekin adını Horzum davasıyla duyurmuştur. Ahmed Pekin’in yıllık kazancının 60 milyon TL civarında olduğu tahmin edilmektedir.

Yıllık kazancı 10-20 milyon TL’nin üzerinde olan avukatlar arasında Salih Tunç Lokmanhekim, Hakan Yazıcı, Atilla Kağan Duraklıoğlu, Bora Terzioğlu, Yılmaz Aslan, Bahadır Kalaycı, Mustafa Cerrahoğlu ve Mehmet Gün gibi isimler de bulunur. Ayrıca tartışma programlarında görmeye alışık olduğumuz Ersan Şen ile Celal Ülgen de ülkedeki en zengin ve en ünlü avukatlar arasındadır.

Türkiye’nin En Çok Kazanan Avukatı Kimdir?

Gönenç Gürkaynak vergi rekortmenleri listesinin en üst basamakları arasında yer almaktadır. Hukuk danışmanlığı, avukatlık, temsil hizmeti veren Gürkaynak uluslararası arenada tanınan bir avukattır. 1976 yılında Ankara’da doğan Gürkaynak onlarca avukata ve diğer kadrolardaki görevlilere iş fırsatı sunmaktadır. Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinde de öğretim görevlisi olarak eğitim hayatına katkı sunan Gürkaynak lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde tamamlamıştır. Ayrıca Harvard Üniversitesi Hukuk Fakültesinde yüksek lisans yapmıştır. New York Barosunda da görev yapan Gürkaynak hukuk alanında kitaplar da yazmıştır. İngiltere ve Galler Barosunda da kabul edilen Gürkaynak 2005 yılından itibaren Türkiye’de çalışmaya başlamıştır. Kazandığı davalarla adından söz ettirmiş ve dünyadaki en büyük firmaların Türkiye’deki iş ortağı olmayı başarmıştır. Gürkaynak’ın yıllık kazancının 100 milyon TL’ye yaklaştığı belirtilmektedir.

En Çok Kazandıran Hukuk Dalları

Genç avukatlar, hukuk öğrencileri, avukat olmak isteyenler en çok kazandıran hukuk dallarını merak etmektedir. Avukatlıkta başarılı olup büyük paralar kazanmak isteyenler konuda araştırma yapmaktadır. 21. yüzyılda rağbet gören ve en çok kazandıran hukuk dalları şu şekildedir;

 • Rekabet Hukuku
 • Ağır Ceza Hukuku
 • İnternet Hukuku
 • Kamu Hukuku
 • Şirketler Hukuku
 • Enerji Hukuku
 • Deniz Hukuku
 • Sigorta Hukuku
 • Tahkim
Yorumlar

 1. yusuf kose Avatar yusuf kose dedi ki:

  Merhaba Ismail hocam sizinle telefonla gorusme imkanim varmi