kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Anıtkabir Ziyaret Saatleri

Anıtkabir Ziyaret Saatleri Anıtkabir Kaçta Açılır? Anıtkabir Ziyaret Saatleri 2023 Çalışma Saatleri Anıtkabir Bayramda, Hafta Sonu, Resmi Tatilde, 23 Nisan'da, 19 Mayıs'ta, 29 Ekim'de, 10 Kasım'da Açık Mı?

A+
A-

Anıtkabir ziyaret saatlerini paylaştığımız bu yazımızda giriş çıkış saatlerini öğrenebilir ve buna göre ziyaret saatinizi düzenleyebilirsiniz. Gelin şimdi beraber ziyaret saatlerine bakalım…

Türkiye dünyadaki güzel ülkelerden biridir. Pek çok tarihi ve kültürel simgesi bulunur. Özellikle de İstanbul’daki tarihi yapılar Türkiye’nin simgeleri arasında başı çekmektedir. Ancak ülkenin başkenti Ankara’dır ve bu şehirde ülkenin en önemli yapılarından biri bulunur. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu lideri Mustafa Kemal Atatürk’ün naaşı Ankara’da Anıtkabir’de bulunur. Türkiye’de en çok ziyaretçi ağırlayan yerlerin başında gelen Anıtkabir ile ilgili pek çok soru sorulmaktadır. Bu sorulara sizler için cevap aradık. Peki Anıtkabir ziyaretçi saatleri ne zaman? Anıtkabir kaçta açılır? Kaçta kapanır?

10 Kasım Resmi Tatil Mı? 10 Kasım’da Okullar Tatil Mi?

Anıtkabir Nedir? Ne Demek? Tarihi Nedir?

Anıtkabir, Ankara’nın Anıttepe ilçesinde bulunur. Bu bölgenin eski adı Rasattepe’dir. Şehrin neredeyse tamamından görünen Anıtkabir bir anıt mezardır. Cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün naaşıburada bulunur. Anıtkabir Mustafa Kemal Atatürk ile birlikte İsmet İnönü’nün naaşına da ev sahipliği yapmaktadır. Atatürk’e saygısını göstermek, naaşını görmek isteyen binlerce kişi her yıl Anıtkabir’iziyaret etmektedir. Türkiye’yi ziyaret eden devlet adamları, ulusal günlerde devlet erkanı da Anıtkabir’i ziyaret etmektedir. kamu haber

Anıtkabir Ziyaret Saatleri

Anıtkabir Türkiye’nin ve dünyanın her yerinden ziyaretçi ağırlamaktadır. 2023 yılında da binlerce kişinin ziyaretçi olması beklenmektedir. Ziyaretçiler her gün Anıtkabir ziyaret saatleri, mesai saatleri, çalışma saatleri ile ilgili araştırma yapmaktadır. Peki Anıtkabir ne zaman açılır? Ne zaman kapanır? Anıtkabir hafta sonu açık mı? Kapalı mı? Hangi günler açık? Anıtkabir bayramda açık mı? Resmi tatillerde açık mı?

Anıtkabir yılın her günü yani 365 gün boyunca açık değildir. Farklı nedenler dolayısıyla bazı günlerde ziyaretçi kabul edilmemektedir. Bazı günlerde ise 24 saat boyunca ziyaretçi kabul edilir. Çalışma saatleri şu şekildedir;

Anıtkabir ziyaretçi saatleri : 09.00 (açılış) 16-17.00 (kapanış)

anitkabir calisma saatleri

Anıtkabir Hafta Sonu Açık Mı ?

Anıtkabir hafta içi ve hafta sonu ziyaretçilere açıktır. Pazartesi, salı, çarşamba, perşembe, cuma, cumartesi ve pazar günleri açıktır. Haftanın her günü ziyarete gidebilirsiniz.

Anıtkabir Bayramda Açık Mı ?

Anıtkabir dini bayramlarda, Ramazan ve Kurban Bayramlarında ziyarete açıktır. Bu bayram günlerinde de çalışma saatleri değişmez.

23 Nisan Anıtkabir Açık Mı?

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Atatürk’ün çocuklara armağanıdır. Bugüne özel dünyanın dört bir yanından binlerce çocuk Anıtkabir’e gelerek Ata’yıziyaret eder. Resmi törenler düzenlenir. Anıtkabir 23 Nisan’da 09.00-21.00 saatleri arasında açıktır.

19 Mayıs Anıtkabir Açık Mı?

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Atatürk’ün gençlere armağanıdır. Bugün de ziyaretçiler Ata’yı ziyarete akın eder. 19 Mayıs’ta Anıtkabir sabah 09.00 ile akşam 22.00 saatleri arasında açıktır.

29 Ekim Anıtkabir Açık Mı?

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Türkiye’nin en önemli bayramlarından biridir. Bu özel günde binlerce kişi şükranlarını sunmak, Ata’yı anmak için Anıtkabir’e akın eder. 29 Ekim Anıtkabir mesai saatleri 09.00-22.00 şeklindedir.

10 Kasım Anıtkabir Açık Mı?

Atatürk 10 Kasım 1938 tarihinde gözlerini yummuştur. Bu yas günü her yıl hatırlanır. Atatürk, fikirleri, mirası, sözleri, armağanları bugün anılmaktadır. Bu nedenle binlerce kişi Anıtkabir’e akın eder. 10 Kasım’da ziyaret saatleri 09.00-22.00 şeklindedir.

Türkiye’de Görülmesi Gereken Yerler ve Şehirleri

Anıtkabir ziyareti ücretli mi?

Anıtkabir’de Müzeler ve Anıtlar dahil olmak üzere hiç bir ücret talep edilmemektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.