kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Uzman Yardımcılığı Sınavı Taban Puanları Açıklandı

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu 71 Bilişim Uzman Yardımcılığı alımı için sınava katılmaya hak kazanan aday listesini açıkladı. Her bir bölüm için atama yapılacak aday sayısının 20 katı kadar aday yazılı sınava davet edildi. BTK Uzman Yardımcılığı yazılı sınavına katılacak aday sayısı ve taban puanlarını yazımız devamında görebilirsiniz.

A+
A-

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumuna 71 kişilik Bilişim Uzman Yardımcısı alım ilanı yayımladı. Sınav ilanına göre kurum üç bölüme ayırdığı bölümler için atama sayısının 20 katı kadar adayın yazılı sınava katılacağını açıklamıştı. Bugün itibariyle yazılı sınava katılacak aday listesi ve bölüm bazlı taban puanları açıklanan sınavda 874 aday listede yer aldı. Hukuk ve Mühendislik alanlarında yeterli sayıda aday sınava başvuru yapamadı. Yazılı sınav 10-11 Şubat 2018 tarihleri arasında Ankara’da uygulanacak.

BTK Bilişim Uzman Yardımcılığı Sınav İlanı

Sosyal bilimler alanından 18 uzman yardımcısı alınacaktır. Siyasal Bilgiler, İktisadi ve İdari Bilimler, İktisat ve İşletme fakülteleri veya bölümleri mezunu olmak. KPSS 2017 sonuçlarına göre, KPSSP3 veya KPSSP48 puan türlerinin birinden en az 70 puan almış olmak ve ilk 360 içerisinde olmak.

Hukuk alanından 18 uzman yardımcısı alınacaktır. Hukuk fakültesi mezunu olmak. KPSS 2017 sonuçlarına göre, KPSSP3 veya KPSSP4 puan türlerinin birinden en az 70 puan almış olmak ve ilk 360 içerisinde yer almak.

Mühendislik alanından 35 uzman yardımcısı alınacaktır. Elektronik, Elektrik-Elektronik, Elektronik ve Haberleşme, Telekomünikasyon, Endüstri, Bilgisayar Mühendisliği fakülteleri veya bölümleri mezunu olmak. PSS 2017 sonuçlarına göre, KPSSP2 veya KPSSP3 puan türlerinin birinden en az 70 puan almış olmak ve ilk 720 içerisinde yer almak.

BTK Bilişim Uzman Yardımcılığı Yazılı Sınava Katılacaklara Ait Taban Puanlar

Son dönemde yaşadığımız durumu bu sınavın yazılı sınavına katılacaklar listesi açıklandığında da yaşadık. Sınava katılım için sosyal bilimler alanında puan 85 üzerinde kalırken, Hukuk ve Mühendislik alanlarından sınava davet edilen aday sayısı kadar aday sınava başvuru yapamadı. Hukuk ve Mühendislik alanı sınava katılım için en düşük puanda kapattı. Kamu Haber

  • Sosyal Bilimler alanından 360. sıradaki adayın puanı 86,557. Adayların 86 tanesi KPSS P3 puanı ile kalan 274 tanesi de KPSS P48 puan türü ile sınava katılmaya hak kazanmıştır.
  • Hukuk alanından 243. sıradaki adayın puanı 70,154. Sınava katılabilecek 360 aday başvuru yapamamıştır.
  • Mühendislik alanından 271. sıradaki adayın puanı 70,014. Sınava katılabilecek 720 aday başvuru yapamamıştır.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.