kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Antalya Fen Liseleri Taban Puanları 2019 2018

Antalya fen liseleri taban puanları 2019 yılı için 2018 yılında kaçta kalmıştır, Antalya ilinde kaç fen lisesi bulunmaktadır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

Antalya fen liseleri taban puanları 2019 yılı için 2018 yılında kaçta kalmıştır, Antalya ilinde kaç fen lisesi bulunmaktadır, Antalya’da bulunan bu fen liseleri için kaç kontenjan ayrılmıştır, Antalya fen liseleri en düşük ve en yüksek kaç taban puanları ile kapatmıştır, bunlar hangi tarihe ait yerleştirmelerin taban puanlarıdır gibi soruların cevaplarına yazımızdan ulaşabilirsiniz. Üniversite Rehberi

Sık sık değişen liselere yerleştirme sistemi en son hali ile Liseye Geçiş Sistemi (LGS) adını almıştır. Ortaokul eğitimini tamamlayan bireyler bu sınava girerek istedikleri ortaöğretim kurumlarına yerleşmenin mücadelesini vermektedir. Bireyler için oldukça önemli olan bu yerleştirme işlemlerinde adayların aklındaki belki de en önemli soru aldığım puan istediğim liseye yetecek mi sorusudur. Biz sizelere bu sorunun cevabı noktasında fikir vermesi amacıyla liselerin taban puanları listelerini derlemeye ve yayımlamaya çalışıyoruz.

ANTALYA FEN LİSELERİ 2019 TABAN PUANLARI

Antalya fen liseleri 2019 2018 taban puanları listesi aşağıdaki görseldedir. Görseli incelemeden önce verdiğimiz bilgilere göz atmak isteyebilirsiniz.

Antalya iline bağlı toplamda 10 fen lisesi bulunmaktadır. Bunlar: Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi, Namık Karamancı Fen Lisesi, Hüseyin Girenes Fen Lisesi, Antalya Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Fen Lisesi, Göynük Fen Lisesi, Havva-Sedat Avcıoğlu Fen Lisesi, Gazipaşa Fen Lisesi, Fatma Mehmet Cadıl Fen Lisesi, Turan Erdoğan Yılmaz Fen Lisesi ve İbrahim Bedrettin Elmalı Fen Lisesi’dir.

Bu liselere ait toplamda 1230 kontenjan bulunmaktadır. Antalya Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Fen Lisesi 150 kontenjana sahipken, Antalya’daki diğer liseler 120 kontenjana sahiptir.

30 Temmuz 2018 tarihinde yapılan yerleştirmelere göre Antalya ilindeki bir fen lisesine yerleşmek için alınması gereken en düşük taban puan 340,7486 olarak belirlenirken en yüksek taban puan ise 429,0592 olarak belirlenmiştir.Bunlar sırasıyla İbrahim Bedrettin Elmalı Fen Lisesi’ne ve Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi’ne aittir.

Her yıl olduğu gibi bir sonraki yılın tercihlerinde kullanılmak üzere kontrol edilecek taban puanlar bir önceki yılın taban puanları üzerinden oluştuğu için sizlere 2019 taban puanlarını 2018 yerleştirmeleri puanları ile derlemeye çalıştık. Bu puanlar yukarıda da bahsettiğimiz gibi yol göstermek amacıyla hazırlanmıştır. Unutulmamalıdır ki her sene yapılan sınav kendi içinde değerlendirilmektedir.Sınav zor olduğunda taban puanlar düşebilir, kolay olduğunda ise taban puanlar artabilir. Tercih yaparken bu detayları göz önünde bulundurmayı ihmal etmeyiniz.

*Bilgiler ve taban puan verileri Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) kaynaklarından ve internet sitesinden derlenmiştir. Yapılacak değişikliklerde,yeni yerleştirme puanları ile ilgili verilerin belirlenmesinde MEB’in yapacağı duyurular esas olacaktır. Biz bu bilgiler ışığında verilerimizi güncellemeye çalışacağız fakat MEB’in resmi sitesini düzenli olarak ziyaret etmeniz sizin için faydalı olacaktır.

5317 1 4e5c7ee4a65a681e8a2cb465ede48371

Yorumlar

  1. Kenan Avatar Kenan dedi ki:

    Yusuf Ziya Öner tek hedefim. Önümüzdeki sene için elimden geleni yapacağım.