kpsstaban puanlarbaşarı sıralamalarıatama puanlarıykstyt

Askerlik İçin Sağlık Raporu Nereden Alınır? Ücreti Ne Kadar?

Askerlik İçin Sağlık Raporu Nereden Alınır? Ücreti Ne Kadar?

A+
A-

Askerlik İçin Sağlık Raporu Nasıl Alınır? Askerlik İçin Alınan Sağlık Raporu Nedir? Askerlik İçin Sağlık Raporu Nereden Alınır? Askerlik İçin Alınan Sağlık Raporu Ücretli Mi? Askerlik İçin Alınan Sağlık Raporu Ücreti Ne Kadar? Askerlik için alınması gereken Sağlık Raporu ve Askerliğe Elverişlidir onayı hakkında her şeyi sizin için derledik.

Her yıl binlerce kişi askerlik görevini yapmak için askere gitmektedir. Askere gidecek olan kişilerin asker olmadan önce bazı işlemlerden başarı ile geçmek zorundadır. Askere gidecek kişi askerliğe elverişli olup olmadığının öğrenilmesi için sağlık muayenesinden geçmektedir. Öğrenim durumlarının, mesleklerinin öğrenilmesi gerekmektedir. Bu aşamaların bütününe yoklama işlemleri denir. Bu aşamalar tamamlanmadan ilgili kişi askerlik görevini yapamaz. Bu aşamalardan en önemlilerinden biri de askerliğe elverişli olduğunuza dair alınan sağlık raporudur. Peki sağlık raporu nasıl alınır? Sağlık raporu nereden alınır? Sağlık raporunun bir ücreti var mı? Eğer ücreti varsa ne kadar?

Askerlik İzin Hakkı Ne Kadar?

Askerlik İçin Sağık Raporu Nasıl Alınır?

Yoklama işlemleri olarak adlandırılan ve kişinin askere gidebilmesi için tamanması gereken işlemler ve aşamalar bütünü olan işlemlerin arasında askerliğe elverişli olduğunuza dair alacağınız sağlık raporuda bulunmaktadır. Kişi askerlik işlemleri için askerlik şubesine gittiğinde sağlık muayenesi için gerekli olan belgeleri temin edebilir. Belgeleri aldıktan sonra kişiye en yakın aile hekimine giderek muayene olabilmektedir. Kişinin sağlık durumu askerlik görevini yapmak için elverişli ise ” Askerliğe Elverişli’ olduğunuza dair sağlık raporunu alabilirsiniz. Eğer aile hekiminiz bu onayı vermezse sizi hastaneye sevk edebilmektedir. kamu haber

Öncelikle belirtilmesi gerekir ki askerliğe elverişli olduğunuza dair aldığınız sağlık raporunu daha önce aile hekimleri vermemekteydi. Bu oldukça yeni bir uygulamadır. Aile hekimlerinden önce bu hizmeti askeri doktorlar vermekteydi. Bu yüzden olası bir aksilik için bazı hatırlatmalar yapmakta fayda görüyoruz. Öncelikle ”Askerliğe Elverişlidir” yazısı kırmızı kalemle yazılmalıdır. Aile hekiminize göründüğünüzde boy ve kilo ölçümü yapılması gerekmektedir. Belgelerinizde tarih protokol numarası gibi bilgilerin olması gerekmektedir.

Bedelli Askerlik Yapan Memur Görevine Dönebilir Mi? Nasıl Döner?

Askerlik İçin Sağlık Raporu Ücreti Var Mı?

Askerlik işlemleriniz için almanız gereken Sağlık Raporları ve Askerliğe Elverişlidir onayı aile hekimlerinden alınabilmektedir. Aile Hekimleri bu hizmetleri ücretsiz olarak vermektedir. Askerlik için temin etmeniz gereken sağlık raporu ücretsizdir.

 

 

2115 1 938d02144b88f28d8886c0032db9d94d

Askerlik için sağlık raporu hastaneden alınır mı?

Öncelikle yükümlünün kayıtlı olduğu aile hekimi, yoksa müracaat ettiği askerlik şubesine en yakın resmî sağlık kuruluşundaki hekim tarafından yapılır.

Yazımızı Puanlamak İster misin?
Yorumlar

  1. eyyup yerdelen dedi ki:

    asker olmak acemi birligine gitmek