kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Sevindiren Haber, Korona İlaçları Sonbahara Hazır

Tüm dünyayı etkisi altına alan covid-19, koronavirüs salgınına bağlı pandemi için umut verici gelişmeler yaşanıyor. İngiltere Başbakanı etkili bir tedavinin geliştirilmek üzere olduğunu duyurdu.

A+
A-

Tüm dünyada ve ülkemizde etkisi son 1.5 yıldır süren koronavirüse bağlı pandemide her geçen gün çok fazla olumsuzluk yaşanıyor. Vaka sayıları ve vefat rakamları yükselirken aşı çalışmaları da tam manasıyla yeterli gelmiş değil. Tabi ki bu kadar olumsuzluk içinde olumlu gelişmeler de yaşanıyor. Bunlardan bir tanesi de İngiltere Başbakanı Boris Johnson tarafından açıklandı. Virüse karşı etkili bir tedavinin geliştirmek üzere olduğunu belirten Johnson bu konuda açıklamalarda bulundu. kamu haber

BORİS JOHSNSON: ETKİLİ BİR TEDAVİ SONBAHARDA HAZIR

Tüm dünya üzerinde koronavirüs (Covid-19) ile mücadele çalışmaları son sürat devam ederken İngiltere Başbakanı Boris Johnson düzenlediği basın toplantısında, Covid-19 tedavisi için kapsül veya tablet olarak tüketilebilecek etkili bir tedavinin sonbaharda kullanımda olabileceğini duyurdu. Başbakan Boris Johnnson

“Yeni Antiviraller Özel Görev Komitemiz, Covid-19’u izinde durdurmak için evde uygulayabileceğiniz yenilikçi tedaviler geliştirmeye çalışacak”

İfadeleri ile bu duyuruyu yaptı. İngiliz Başbakan komitenin gelecek vaat eden yeni ilaçları bu sonbaharda kullanıma sunmak gibi bir amacı olduğunu söyledi.

Bahsedilen tablet ve kapsüllerin koronavirüs testi pozitif çıkan kişilerin yaşadığı belirtileri azaltabileceğini veya virüs taşıyıcısı olan bir kişiyle temas sonrasında virüsün yayılmasını engelleyebileceğini söyleyen Başbakan Johnson

“Bu ilaçlar, enfeksiyonlarda gelecekteki herhangi bir artışa karşı başka bir hayati savunma daha sağlayabilir ve daha fazla hayat kurtarabilir”

ifadelerini kullandı.

“COVID-19 İLE YAŞAMAYI ÖĞRENMELİYİZ”

Boris Johnson bilim adamlarının bu senenin devamında yeni bir koronavirüs dalgası olacağı konusunda uyarıda bulunduğunu da söylerken şimdiye dek ülkedeki kısıtlamaların kaldırılmasına yönelik olarak yol haritasını değiştirmek için de bir neden olmadığını belirterek “Covid-19 ile yaşamayı öğrenmeliyiz” dedi.

Birleşik Krallık’ta 17 Mayıs 2021 tarihinden sonra uluslararası seyahatlerin yeniden başlatılacak olması hakkında da konuşan Başbakan Boris, kırmızı listenin sürekli gözden geçirildiğini de belirtti. Koronavirüsün yeni bir varyantı nedeniyle Hindistan’ın tedbir maksatlı kırmızı listeye alındığını söyleyen Başbakan, Hindistan’da görülen mutantın endişe verici değil, araştırılan bir varyant olduğunu belirtti.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.