Taban Puanları

Avrupa Birliği İlişkileri 2020 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

2019 YKS dönemi sona erdi. Binlerce öğrenci üniversiteye yerleşti. YKS dönemi ek yerleştirme döneminin bitmesi ile tamamen sona erecek. Bu dönemin tamamen sona ermesi ile birlikte yerleştirmeler sonucunda ortaya çıkan puanlar bir sonraki yılın tercih kılavuzlarını oluşturacak. Başka bir şekilde anlatırsak 2019 YKS yerleştirmelerinde ortaya çıkan puanlar 2020 YKS tercih kılavuzlarında yer alacak. www.tercihiniyap.net ailesi olarak 2020 yılı için hazırlıklarını sürdüren adayların işlerini kolaylaştırmak adına yukarıda anlattığımız mantık doğrultusunda size ilgili bölümlerin taban puanlarını ve başarı sıralamalarını hazırlıyor ve sizlerin hizmetine sunuyoruz.

AVRUPA BİRLİĞİ İLİŞKİLERİ 2020 BAŞARI SIRALAMALARI VE TABAN PUANLARI

Bu kapsamda en çok soru Avrupa Birliği İlişkileri bölümü ile ilgili sorulmaktadır. Biz de bu nedenle Avrupa Birliği İlişkileri başarı sıralamaları makale ve tablo hazırlamak istedik. Ancak YÖK ve ÖSYM tarafından hazırlanan ve paylaşılan bir veri olmadığı için net verileri paylaşamıyoruz. Tahminde bulunarak yanlış bilgi paylaşımı da yapmak istemiyoruz. Bu nedenle resmi açıklama gelene dek bekleyeceğimizi daha sonra makale ve tablolar hazırlayarak size sunacağımızı belirtmek isteriz.

2020 Avrupa Birliği İlişkileri puanları değerlendirmesi yapmak oldukça önemli. Çünkü bu değerlendirme sonucunda karşımıza çıkan tablo en küçük/en az taban puan ile yerleştirmenin 201,78947 puan ile yapıldığını ortaya koyuyor. Ayrıca en yüksek puanın ise 373,49620 puan olduğunu görüyoruz. 81 ilde yer alan üniversitelerde bulunan tüm Avrupa Birliği İlişkileri bölümlerine ait 2020 Avrupa Birliği İlişkileri taban puanları ve başarı sıralamaları listeleri aşağıda yer almaktadır. YKS ile ilgili merak ettiğiniz, aklınıza takılan her konuyu ve soruyu FORUM sayfamız üzerinden bizlerle ve binlerce forum üyesi ile paylaşabilirsiniz.

> FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

AVRUPA BİRLİĞİ İLİŞKİLERİ BÖLÜMÜ BAŞARI SIRALAMALARI
ÜNİVERSİTE BÖLÜM TÜR SIRALAMA TABAN PUAN
İSTANBUL BİLGİ ÜNİVERSİTESİ   Avrupa Birliği İlişkileri  Burslu 56.615 373,4962
İSTANBUL BİLGİ ÜNİVERSİTESİ   Avrupa Birliği İlişkileri  %75 İndirimli 563.031 245,99022
YAKIN DOĞU ÜNİVERSİTESİ   Avrupa Birliği İlişkileri  Burslu Dolmadı Dolmadı

*Yukarıda yer alan bilgiler, Avrupa Birliği İlişkileri 2020 taban puanları ve diğer şeyler ÖSYM tarafından yayımlanmış olan kılavuzdan ve resmi internet sitesinden alınmıştır. Yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı duyuru esas olacaktır lütfen bunu göz önünde bulundurmayı ihmal etmeyiniz.

Yazımızı Puanlamak İster misin?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu