kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Polis ve Bekçilerin Emekli Maaşları ve İkramiyeleri Ne Kadar?

Polis ve Bekçilerin Emekli Maaşları ve İkramiyeleri Ne Kadar? Çarşı ve Mahalle Bekçileri ile Emniyet Personellerinin Emekli Maaşları ve Emeklilik İkramiyeleri Ne Kadar?

A+
A-

Hizmet sınıfında yer alan polis ve bekçiler hakkında pek çok konu merak edilmektedir. Bunlardan ilki de polis ve bekçilerin emekli maaşları ve ikramiyesi ne kadardır.

Türkiye’de binlerce emniyet hizmetleri sınıfında yer alan kamu personeli bulunmaktadır. Bu unvanlardan bazıları için 1. derece kadroda geçerli ek göstergenin aynı seviyede olması, farklı unvanlardaki emekli emniyet personellerinin aynı emekli maaşı ve ikramiye almasına neden olmaktadır.

Emniyetteki çarşı ve mahalle bekçileri, polis memurları, komiser yardımcıları, komiserler, başkomiserler, emniyet amirleri, 4. 3. ve 2. sınıf emniyet müdürleri arasında ast-üst ilişkisi bulunur. Ancak buna rağmen aynı hizmet süresi ve aynı derece/kademede emekli olmaları durumunda emeklilik hakları aynı olabilir.

Yükseköğrenim mezunu olan ve çeşitli hizmet süreleri ile bazı emniyet unvanlarından emekliye ayrılan veya 14 Haziran tarihine kadar emekli olacak emniyet görevlilerinin emekli maaşı miktarları ile  alabileceği emekli ikramiyesi miktarları sık sık merak edilir. bu nedenle bu konuda kapsamlı bir araştırma yaptık. www.tercihiniyap.net ailesi olarak ulaştığımız rakamları sizlerle paylaşıyoruz.

Bekçiler Polis Olabilir Mi? Bekçilikten Polisliğe Geçiş Var Mı?

Polis ve Bekçilerin Emekli Maaşları ve İkramiyeleri Ne Kadar?

2., 3. ve 4. sınıf emniyet müdürleri, emniyet amirleri, başkomiser, komiser, komiser yardımcıları, polis memurları ve çarşı ve mahalle bekçilerinin emeklilik hakları şu şekildedir;

İlkokul mezunu bekçi maaşı: 12.036 TL 

Lise mezunu bekçi maaşı: 12.464 TL 

Üniversite mezunu bekçi maaşı: 14.196 TL 

Polis Memuru (8/1) Emekli Maaşı : 17 bin 871 lira

Çarşı ve Mahalle Bekçileri Çalışma Yönetmeliği

Polis emekli ikramiyesi nedir?

Emekli ikramiyesi, uzun çalışma hayatının sonunda kamu görevlilerine ödenen toplu paradır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.