Polis ve Bekçilerin Emekli Maaşları ve İkramiyeleri Ne Kadar?

Polis ve Bekçilerin Emekli Maaşları ve İkramiyeleri Ne Kadar? Çarşı ve Mahalle Bekçileri ile Emniyet Personellerinin Emekli Maaşları ve Emeklilik İkramiyeleri Ne Kadar?

08.02.2021
A+
A-

Hizmet sınıfında yer alan polis ve bekçiler hakkında pek çok konu merak edilmektedir. Bunlardan ilki de polis ve bekçilerin emekli maaşları ve ikramiyesi ne kadardır.

Türkiye’de binlerce emniyet hizmetleri sınıfında yer alan kamu personeli bulunmaktadır. Bu unvanlardan bazıları için 1. derece kadroda geçerli ek göstergenin aynı seviyede olması, farklı unvanlardaki emekli emniyet personellerinin aynı emekli maaşı ve ikramiye almasına neden olmaktadır.

Emniyetteki çarşı ve mahalle bekçileri, polis memurları, komiser yardımcıları, komiserler, başkomiserler, emniyet amirleri, 4. 3. ve 2. sınıf emniyet müdürleri arasında ast-üst ilişkisi bulunur. Ancak buna rağmen aynı hizmet süresi ve aynı derece/kademede emekli olmaları durumunda emeklilik hakları aynı olabilir.

Yükseköğrenim mezunu olan ve çeşitli hizmet süreleri ile bazı emniyet unvanlarından emekliye ayrılan veya 14 Haziran tarihine kadar emekli olacak emniyet görevlilerinin emekli maaşı miktarları ile  alabileceği emekli ikramiyesi miktarları sık sık merak edilir. bu nedenle bu konuda kapsamlı bir araştırma yaptık. www.tercihiniyap.net ailesi olarak ulaştığımız rakamları sizlerle paylaşıyoruz.

Polis ve Bekçilerin Emekli Maaşları ve İkramiyeleri Ne Kadar?

2., 3. ve 4. sınıf emniyet müdürleri, emniyet amirleri, başkomiser, komiser, komiser yardımcıları, polis memurları ve çarşı ve mahalle bekçilerinin emeklilik hakları şu şekildedir;

1/1 derecesinde 20 kıdem yılı olan personellerin emekli maaşları 3 bin 450 TL, emekli ikramiyesi ise 94 bin 325 TL civarındadır.

1/4 derecesisnde 25 kıdem yılı olan personelin emekli maaşı 3 bin 715 TL, emekli ikramiyesi ise 119 bin 50 TL civarındadır.

1/4 derecesinde 30 kıdem yılı olan personelin emekli aylığı 3 bin 960 TL, emekli ikramiyesi ise 142 bin 900 TL civarındadır.

1/4 derecesinde 35 kıdem yılı olan personelin emekli aylığı 4 bin 200 TL, emekli ikramiyesi ise 166 bin 600 TL civarındadır.

emniyet emekli

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.