kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

BDDK Bankalar Yeminli Murakıp Yardımcılığı Maaşı 2023 Ne Kadar?

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu BDDK nın denetim yetkisi bulunan kariyer meslek mensupları Bankacılık yeminli murakıp yardımcılarının 2023 maaşı ne kadar? Detaylar haberimizde.

A+
A-

Bankacılık sekötrünün denetlenmesi, kontrolü, yapılan işlemlerin usul ve mevzuata uygun olup olmadığını denetlemek üzere kurulmuş bulunan Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun bu denetim faaliyetini yürütme görevi ile istihdam ettiği meslek grubu olan BDDK Bankalar Yeminli Murakıp Yardımcılığı mesleği nedir? BDDK Bankalar Yeminli Murakıp Yardımcısı nasıl olunur? BDDK Bankalar Yeminli Murakıp Yardımcılığı 2023 maaşı ne kadar? Detaylara haberimizde ulaşabilirsiniz.

BDDK Uzman Yardımcılığı Maaşı Ne Kadar?

BDDK Bankalar Yeminli Murakıp Yardımcılığı Mesleği Nedir?

BDDK Bankalar Yeminli Murakıp Yardımcılığı mesleği, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun bankacılık piyasasında gerçekleştirdiği düzenleme ve denetleme görevlerinin sahadaki yansımasını gerçekleştiren meslek grubudur. Asli görevi denetlemek olan BDDK Bankalar Yeminli Murakıp Yardımcılığı meslek mensupları, BDDK’nın denetleyici kurum olma vasfının en net tezahürüdür.

BDDK Bankalar Yeminli Murakıp Yardımcılığı Mesleğine Nasıl Girilir? Nasıl BDDK Bankalar Yeminli Murakıp Yardımcısı Olunur?

BDDK Bankalar Yeminli Murakıp Yardımcılığı mesleğine girmek için adayların BDDK’nın açacağı BDDK Bankalar Yeminli Murakıp Yardımcılığı alım ilanında yer alan çeşitli şartları bir arada taşıyor olmaları gerekmektedir. Bu şartlar temelde, sağlık, yaş, mezuniyet, askerlik durumu gibi şartlardır. BDDK Bankalar Yeminli Murakıp Yardımcılığı alımına başvuruda bulunmak isteyen adayların genel koşulları taşımalarının yanında geçerliliği devam eden KPSS A Grubu puanlarına sahip olmaları gerekmektedir. Bu puanların hangi puan türlerinden olabileceği BDDK tarafından yayınlanacak ilanda belirtilmektedir. 

BDDK Bankalar Yeminli Murakıp Yardımcılığı mesleğine başvurmasında sakınca bulunmayan ve yapılan puan sıralamasına göre sınava girmeye hak kazanan adayları iki aşamalı bir alım süreci beklemektedir. BDDK Bankalar Yeminli Murakıp Yardımcılığı alımının ilk aşaması Kurumun gerçekleştireceği ya da yapacağı protokoller ile Üniversitelere yaptırdığı yazılı yarışma sınavı, ikinci kısmı ise yazılı sınavda başarılı olan adaylar için düzenlenen sözlü mülakatlardır. 

BDDK Bankalar Yeminli Murakıp Yardımcılığı alım aşamalarını başarılı bir şekilde geride bırakan adayların mesleğe BDDK Bankalar Yeminli Murakıp Yardımcısı olarak atamaları gerçekleştirilecektir.

BDDK Bankalar Yeminli Murakıp Yardımcılığı Özlük Hakları Nasıldır? Görev Yerleri Neresidir?

BDDK Bankalar Yeminli Murakıp Yardımcılığı mesleğine giren adayların BDDK Bankalar Yeminli Murakıp Yardımcısı olarak özlük hakları kamuda yer alan diğer denetim / teftiş unvanların ki gibi olmaktadır. Eski dönemde daha iyi şartlara sahip olan BDDK Bankalar Yeminli Murakıp Yardımcılığı 666 sayılı KHK sonrasında eşit işe eşit ücret uygulaması ile maaş düşüşleri yaşanmıştır. 3600 ek göstergeye tabi olarak görev yapan BDDK Bankalar Yeminli Murakıp Yardımcılığı meslek mensuplarının görev yerleri Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun kurulu olduğu İstanbul kentidir.

BDDK Bankalar Yeminli Murakıp Yardımcılığı mesleğine dair daha detaylı bilgiler almak, diğer mesleklerle de mukayese edebilmek için meslek tanıtım yazımıza aşağıda yer alan yönlendirme ile ulaşabilirsiniz;

BDDK Uzman ve Murakıp Yardımcılığı Sınav Konularına Nasıl Çalışılır?

BDDK Bankalar Yeminli Murakıp Yardımcılığı 2023 Yılı Maaşı Ne Kadar?

BDDK Bankalar Yeminli Murakıp Yardımcılığı mesleğine Kurumun gerçekleştirdiği yazılı sınav, sonrasında ise sözlü sınavda başarılı olarak giren ve BDDK Bankalar Yeminli Murakıp Yardımcısı olarak ataması gerçekleştirilen meslek mensuplarının 2023 yılında alacakları maaş yaklaşık olarak 16100 Türk Lirasıdır. Meslekte belirli sürelerle bulunup bu sürelerin tamamlanması ile birlikte yeterlik süreçlerini de başarı ile geride bırakarak BDDK Bankalar Yeminli Murakıbı unvanı ile ataması yapılan meslek mensuplarının 2023 yılında alacakları yaklaşık maaş tutarı 16950 Türk Lirası olacaktır. 

*BDDK Bankalar Yeminli Murakıp Yardımcılığı meslek mensuplarının maaşlarına dair vermiş olduğumuz tutarlar yaklaşık tutarlar olup,  kesintiler ve ilaveler dikkate alınmamıştır.

BDDK Bankalar Yeminli Murakıp Yardımcılığı mesleğine, yarışma sınavına ve mülakatlarına dair sorularınızı ve mesleğe dair merak ettiklerinizi sormak için Tıklayınız!

BDDK kaç kişiden oluşur?

Kurul, Kurumun karar organıdır. Kurul; biri Başkan, biri İkinci Başkan olmak üzere yedi üyeden oluşur.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.