kpsstaban puanlarbaşarı sıralamalarıatama puanlarıykstyt

Bilgisayar Enformatik 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Bilgisayar enformatik 2019 başarı sıralamaları kaçlardadır, bilgisayar enformatik 2019 taban puanları kaç civarındadır, 2019 bilgisayar enformatik başarı sıralamaları ve taban puanları neye göre belirlenmektedir, 2018 yerleştirmelerinde bilgisayar-enformatik bölümü en küçük ve en büyük kaç taban puan ve sıralama ile kapatmıştır gibi soruların cevaplarına buradan erişebilirsiniz.

YKS (yükseköğretim kurumları sınavı) yerleştirmeleri bittikten sonra ortaya çıkan puanlar ve sıralamalar bir sonraki yılın yerleştirme kılavuzunda o yılın taban puanları ve başarı sıralamaları olarak fikir versin diye kullanılır. Yani örneğin 2018 yerleştirmeleri sonrasında ortaya çıkan bilgisayar enformatik puanları ÖSYM tarafından yayımlanacak olan 2019 YKS yerleştirme kılavuzunda adaylara yol göstermesi amacıyla kullanılacaktır. İşte bu şekilde ortaya çıkan bilgisayar enformatik 2019 taban puanları ve başarı sıralaması listesine yazımızın ilerleyen kısmında ulaşabilirsiniz.

BİLGİSAYAR ENFORMATİK 2019 BAŞARI SIRALAMALARI VE TABAN PUANLARI

2018 yerleştirmelerinden sonra bilgisayar-enformatik bölümüne en düşük puan ve sıralama ile yerleşen adayın puanı 233,38744 ve sıralaması 371228 olarak karşımıza çıkmaktadır. Yine bilgisayar enformatik bölümüne yerleştirmede kullanılan en büyük taban puan 244,72255 ve sıralama ise 314424 olarak görülmektedir. En azından ortalama bir üniversitede bilgisayar enformatik bölümüne yerleştirmenizin yapılabilmesi için adayların sayısal puan türünden bu iki puan veya sıralama arasında bir değer elde etmesi gerekir diyebiliriz.

BİLGİSAYAR-ENFORMATİK BÖLÜMÜ BAŞARI SIRALAMALARI
ÜNİVERSİTE TÜR FAKÜLTE BÖLÜM BURS/DİL PUAN TÜR. SIRA TABAN PUAN
YAKIN DOĞU ÜNİV.  KIBRIS İkt. ve İdari Bil. Fak. Bilgisayar-Enformatik  Burslu     SAY 314424 244,72255
YAKIN DOĞU ÜNİV.  KIBRIS İkt. ve İdari Bil. Fak. Bilgisayar-Enformatik  İNG.  Burslu    SAY 371228 233,38744
YAKIN DOĞU ÜNİV.  KIBRIS İkt. ve İdari Bil. Fak. Bilgisayar-Enformatik  %75 İnd.     SAY Dolmadı Dolmadı
YAKIN DOĞU ÜNİV.  KIBRIS İkt. ve İdari Bil. Fak. Bilgisayar-Enformatik  İNG.  %75 İnd.    SAY Dolmadı Dolmadı

Daha fazla bilgi almak, bilgisayar enformatik bölümü hakkında fikir elde etmek, aklınıza takılan soruları sormak için tercihini yap sitesine ait FORUM sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz.

* Yukarıdaki bilgisayar-enformatik 2019 taban puanı ve başarı sıralaması verileri YÖK Atlas ve ÖSYM tarafından yayımlanan kılavuzlardan ve onlara ait internet sitelerinde bulunan listelerden derlenmiştir. Bir değişiklik yapılması halinde ÖSYM duyuruda bulunacaktır ve bu duyuru geçerli olacaktır bu sebeple ÖSYM’nin resmi web sitesini takip etmek sizin için faydalı olacaktır.

2018 YKS yerleştirmelerine dair sayısal bilgiler incelemek için BURAYA, ayrıca ÖSYM tarafından 2018 yerleştirmeleri bitiminde yayımlanan 4 yıllık tüm bölümlerin taban puanları listesine bakmak için BURAYA, 4 yıllık tüm bölümlerin sıralama değerlerine ulaşmak için de BURAYA tıklayabilirsiniz.

** Kısaltmalar

SAY: Sayısal

SÖZ: Sözel

EA: Eşit Ağırlık

İÖ: İkinci Öğretim

İnd.: İndirimli

İNG: İngilizce

Yazımızı Puanlamak İster misin?
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.