kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Bahçeşehir Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları

Bahçeşehir üniversitesi eğitim ücretleri ve bursları 2023 ne kadar, indirim imkanları nelerdir, Bahçeşehir üniversitesinde yer alan bölümler nelerdir, ön lisans ve lisans kayıt ücreti ne kadardır, Bahçeşehir üniversitesi yurt imkanları nelerdir gibi merak edilen konular hakkında sizlere bu yazımızda en güncel bilgileri verdik.

Altınbaş Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları

Bahçeşehir Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları

1998 yılında Bahçeşehir Uğur Eğitim Vakfı tarafından kurulmuştur. İstanbul’da kurulan üniversite eğitim öğretime 1999 2000 yılında başlamıştır. Üniversitenin amacı uluslararası tanınırlığı yüksek öncü bir üniversite olmaktır.

Bahçeşehir üniversitesi farklı departmanlarda öğrencilerine çalışma burslu olarak çalışma imkanı sunar. Ayrıca üniversiteden mezun olan öğrencilere tekrar Bahçeşehir Üniversitesinde yüksek lisans yapmak istemeleri halinde %50 burs imkanı verilir.

Bahçeşehir Üniversitesinde Yabancı Diller Yüksekokulu, Meslek Yüksekokulu, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Diş Hekimliği Fakültesi, Eğitim Bilimleri Fakültesi, Hukuk Fakültesi, İletişim Fakültesi, İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi, Konservatuar, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Tıp Fakültesi bulunmaktadır.

Üniversitede birçok yüksek lisans ve doktora programı bulunmaktadır. Ayrıca araştırma merkezleri ile öğrencilerine hep daha iyi imkanlar sunan üniversitenin güçlü bir akademik kadrosu bulunmaktadır. Bahçeşehir üniversitesi öğrencilerine konaklama konusunda da çeşitli yurt imkanları sunmaktadır.

22 farklı AB ülkesinde erasmus anlaşması mevcuttur. Öğrencilerin erasmusu kazanması durumunda aylık olarak mali destek sağlanır. Okul bazında her yıl 190 erasmus öğrencisi seçilmekte ve bunlardan yaklaşık 35 tanesi mühendisliğe ayrılan kontejandır.

Bahçeşehir Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Fiyatları 2023

Bahçeşehir Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Fiyatlarını sizler için bölüm bölüm paylaşıyoruz:

Bahçeşehir üniversitesi eğitim ücretleri ve bursları şu şekildedir;

İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi burssuz KDV dahil eğitim ücreti: 129.920 TL

İletişim Fakültesi burssuz KDV dahil eğitim ücreti: 123,845 TL

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi burssuz KDV dahil eğitim ücreti: 130.975 TL

Hukuk Fakültesi burssuz KDV dahil eğitim ücreti: 132,750 TL

Mimarlık ve Tasarım Fakültesi burssuz KDV dahil eğitim ücreti: 130.975 TL

Eğitim Bilimleri Fakültesi burssuz KDV dahil eğitim ücreti: 117.950 TL

Sağlık Bilimleri Fakültesi burssuz KDV dahil eğitim ücreti: 125,600 TL

Tıp Fakültesi burssuz KDV dahil eğitim ücreti: 204.500 TL

Diş Hekimliği Fakültesi burssuz KDV dahil eğitim ücreti: 187.500 TL

Konservatuar burssuz KDV dahil eğitim ücreti: 128.250 TL

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu burssuz KDV dahil eğitim ücreti: 36,400 TL

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu burssuz KDV dahil eğitim ücreti: 119.850 TL

Yabancı Diller Yüksekokulu (lisans İngilizce hazırlık programı için) burssuz KDV dahil eğitim ücreti: 117,750 TL 

Yabancı Diller Yüksekokulu (ön lisans İngilizce hazırlık programı için) burssuz KDV dahil eğitim ücreti: 36,400 TL

Hukuk Fakültesi burssuz KDV dahil %25 burslu eğitim ücreti: 99.375 TL

Mimarlık ve Tasarım Fakültesi burssuz KDV dahil %25 burslu eğitim ücreti: 98,231 TL

Yabancı Diller Yüksekokulu (lisans İngilizce hazırlık programı için) burssuz KDV dahil %25 burslu eğitim ücreti: 88,387.50 TL

İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi burssuz KDV dahil %50 burslu eğitim ücreti: 64,960 TL

İletişim Fakültesi burssuz KDV dahil %50 burslu eğitim ücreti: 61,922.50 TL

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi burssuz KDV dahil %50 burslu eğitim ücreti: 65,487.50 TL

Mimarlık ve Tasarım Fakültesi burssuz KDV dahil %50 burslu eğitim ücreti: 65,487.50 TL

Eğitim Bilimleri Fakültesi burssuz KDV dahil %50 burslu eğitim ücreti: 58,875 TL

Sağlık Bilimleri Fakültesi burssuz KDV dahil %50 burslu eğitim ücreti: 62,800 TL

Tıp Fakültesi burssuz KDV dahil %50 burslu eğitim ücreti: 102.250 TL

Konservatuar burssuz KDV dahil %50 burslu eğitim ücreti: 64,125 TL

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu burssuz KDV dahil %50 burslu eğitim ücreti: 18.000 TL

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu burssuz KDV dahil %50 burslu eğitim ücreti: 59,925 TL

Yabancı Diller Yüksekokulu (lisans İngilizce hazırlık programı için) burssuz KDV dahil %50 burslu eğitim ücreti: 58,925 TL

Yabancı Diller Yüksekokulu (ön lisans İngilizce hazırlık programı için) burssuz KDV dahil %50 burslu eğitim ücreti: 18.750 TL

NOT: Pilotaj programında öğrencinin zorunlu uçuş eğitimleri öğrenim ücretlerine dahil değildir.  Uçuş okulu tarafından belirlenen ücret 50.000 EURO artı KDV’dir. Öğrenci tam burslu programı kazanması dahilinde uçuş eğitim ücreti üniversite tarafından karşılanır. Yatay geçiş ile öğrenciler pilotaj bölümüne geçerse burs oranı dikkate alınmaksızın uçuş okulu ücretlerini kendileri öderler.

Bahçeşehir Üniversitesi Burs İmkanları

Bahçeşehir Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Fiyatlarını açıkladıktan sonra bir de Bahçeşehir Üniversitesi burs imkanlarına bakalım: 

Bahçeşehir üniversitesi burs imkanları şunlardır;

ÖSYM bursları: %100 burslu programa yerleşen öğrenciden öğretim ücretinin tamamı alınmaz. %50 burslu programa yerleşen öğrenciden öğretim ücretinin yarısı alınır. %25 burslu programa yerleşen öğrenciden öğrenim ücretinin dörtte birinden muaf tutulur.

ÖSYM bursuna ek ilk 1000 bursları: Tam burslu kontenjana yerleşen öğrencilere verilen imkanlardır. Ham YKS puanıyla ilk 100’e giren öğrencilere aylık 2.000 TL verilir ya da Washington D.C veya Toronto kampüslerinde 1 yıl hazırlık sınıfı okuma imkanı öğrenciye verilir.

Ham YKS puanıyla ilk 1000’e giren öğrencilere aylık 1.500 TL verilir ya da Washington D.C veya Toronto kampüslerinde 1 yıl hazırlık sınıfı okuma imkanı öğrenciye verilir.

Kardeş indirimi: Her bir kardeşe öğrenim ücretlerinde %10 indirim sağlanır.

Spor Bursu: Milli takım seviyesine yükselen burssuz öğrencilere karşılıksız burs verilir. Burs verilecek olan branşlar burs komitesi tarafından belirlenir.

Dikey Geçiş Bursu: Bahçeşehir üniversitesi meslek yüksekokulu mezunu olan öğrencilere lisans programlarına geçmesi dahilinde Bahçeşehir üniversiteliler derneğine üye olma şartıyla normal öğrenim süresinin 1 yıl eksiği kadar %50 indirim uygulanır.

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ve Bahçeşehir üniversitesi meslek yüksekokulu mezunu olan öğrencilere lisans programlarına geçmesi dahilinde meslek yüksekokulu birincisi ise %100, okul ikincisi ise %75, okul üçüncüsü olarak okulu bitirmişse de %50 burs imkanı sağlanır.

Diğer burslar: Uluslararası Diploma Bursları, Apply Bau Bursları, Bau Yurt Dışı Programları, Yatay Geçiş, Dikey Geçiş ve Çift Anadal ve Yan Dal Burslarıdır.

Bahçeşehir Üniversitesi Yurt İmkanları

Bahçeşehir üniversitesi öğrencilerine çeşitli yurt imkanları sunmaktadır. Sunulan yurtlar şu şekildedir;

UNIHALL: Hazırlık sınıfı öğrencileri için 1,3,4 kişilik banyolu kız ve erkek yurdu bulunmaktadır. Dinlenme alanı ve buzdolabı odalarda mevcuttur. Ayrıca ücretsiz wifi imkanı vardır. Kütüphane, spor tesisi, yemekhane, kafe gibi birçok imkan mevcuttur.

BAU & REPUBLICA Ortaköy: Hem yurt hem de sosyal aktivite merkezidir. Hobi odası, çamaşırhane, havuz, otopark, internet, spor salonu, sinema odası, açık büfe hizmeti, çalışma odası, kuaför, oyun odası ve kütüphane mevcuttur.

BAU Beşiktaş Kız Öğrenci Yurdu: Merkezi konumda bir yurttur. Odalarda tuvalet, banyo ve buzdolabı bulunmaktadır. Açık büfe kahvaltı, kesintisiz sıcak su, çamaşırhane, ütü odası ve etüt odası mevcuttur.

BAU & CAMPUCITY öğrenci yurtları: Oda içerisinde buzdolabı, TV, çalışma masası, gardolap ve banyo bulunmaktadır. Etüd odası, fitness salonu, internet, çamaşırhane ve kesintisiz sıcak su imkanı vardır. Ayrıca açık büfe kahvaltı ve yurttan bahçeşehir üniversitesine gün boyu ücretsiz ring servis bulunmaktadır.

Bezmialem Vakıf Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları

Bahçeşehir üniversitesi iyi mi?

Türkiye’den uluslararası görünürlük alanında 5’inci sırada yer alan BAU, büyük bir başarı elde etti.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.