kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Tınaztepe Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları

Tınaztepe üniversitesi eğitim ücretleri ve bursları 2023 ne kadar, burs imkanları nelerdir, İzmir Tınaztepe üniversitesinde yer alan bölümler nelerdir, ön lisans ve lisans kayıt ücreti ne kadardır gibi merak edilen konular hakkında sizlere bu yazımızda en güncel bilgileri verdik.

TED Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları

Tınaztepe Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları

Sağlık alanında bir üniversite niteliğine sahip olan İzmir Tınaztepe üniversitesi 2018 yılında kurulmuştur. Bünyesinde Sağlık Bilimleri Fakültesi, Tıp Fakültesi ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu bulunmaktadır.

İzmir Tınaztepe Üniversitesinin amacı etik değerlere bağlı bilgiyi üretip aktaran ve yaygınlaştıran bir sağlık ihtisas üniversitesi olmaktır. Çağdaş teknolojik olanaklara sahip güçlü alt yapısı ile İzmir Tınaztepe üniversitesi öğrenci odaklı bir üniversitedir. Kendi araştırma uygulama hastanelerinde öğrencilerine uygulamalı eğitim imkanı sunan üniversite geleceğe donanımlı sağlık çalışanları yetiştirmektedir.

İzmir Tınaztepe üniversitesinde 54 daireden oluşan konukevleri mevcuttur. Kampüs içerisinde ücretsiz servis imkanı bulunmaktadır. Renkli kampüs ortamıyla öğrencilerine birçok fırsat sunan Tınaztepe üniversitesinin ayrıca erasmus anlaşmasıyla da öğrencilerinin dillerini geliştirmelerine imkan tanımaktadır.

Konferans salonu, kütüphane ve kafeterya gibi ayrıcalıklı olanaklar sunan İzmir Tınaztepe üniversitesi öğrencilerine başarılı bir kariyer fırsatı sunmaktadır. Öğrencilerine bilimsel araştırma odaklı eğitim veren üniversite aynı zamanda onlara uluslararası iş pazarı için kariyer yolu da sunmaktadır. Öğrenme ve öğretme merkezi ile derslerin etkileşimli, üst düzey düşünme becerileri ile bütünleşmiş olmalarını da kendilerine hedef edinmiş olan üniversite, kurumsal politikasını bu yönergede düzenlemiştir.

Kampüs içerisinde eğitimden tutun da kültürel etkinliklere kadar pek çok imkan sunulmaktadır. Ayrıca öğrenci kulüpleri ile de öğrenciler sosyal alanlarda faaliyet göstermektedir. Üniversite yerleşkesinde öğrenciler için hemen hemen her ayrıntı dikkate alınmıştır.

Tınaztepe Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Fiyatları 2023

Tınaztepe Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Fiyatlarını sizler için bölüm bölüm paylaşıyoruz:

Tıp fakültesi eğitim ücreti: 153.500 TL

Beslenme ve Diyetetik %50 indirimli eğitim ücreti: 49.300 TL

Ebelik %50 indirimli eğitim ücreti: 49.300 TL

Hemşirelik %50 indirimli eğitim ücreti: 49.300 TL

Ameliyathane hizmetleri %50 indirimli eğitim ücreti: 39.500 TL

Anestezi %50 indirimli eğitim ücreti: 39.500 TL

Fizyoterapi %50 indirimli eğitim ücreti: 49.300 TL

İlk ve acil yardım %50 indirimli eğitim ücreti: 39.500 TL

Tıbbi görüntüleme teknikleri %50 indirimli eğitim ücreti: 39.500 TL

NOT: Ücretlere KDV dahil değildir.

Tınaztepe Üniversitesi Burs İmkanları

Tınaztepe Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Fiyatlarını açıkladıktan sonra bir de Tınaztepe Üniversitesi burs imkanlarına bakalım: 

YKS bursu: Burs verilecek öğrenci kontenjanları Mütevelli heyet tarafından belirlenir. Yaz okulu hariç öğretim ücretini kapsar fakat yurt ücretlerini kapsamaz.

Yurt dışından kabul edilecek öğrenci bursu: Mütevelli heyet tarafından belirlenen kontenjana giren öğrencilerin öğrenim ücretini kapsayan burs, yaz okulu ücretini kapsamaz.

Dikey geçiş bursu: Her yıl mütevelli heyet tarafından belirlenen kontenjanlara dikey geçiş sınavı ile burslu kontenjanlara yerleşen öğrencilere verilir. Yurt ücretini kapsamayan bu burs sadece öğrenim ücretini kapsar.

Tahsisli burslar: Üniversitenin kullanımına tahsis edilecek fonlardan öğrencilere çeşitli burslar verilir. Yaz okulu ve yurt ücreti kapsam dışındadır.

YKS indirimleri: %25, %50 ve %75 indirimli öğrenci kontenjanlarına göre indirim verilir. İndirim yurt ücretlerini kapsamaz.

Önlisans ve lisans programları akademik başarı indirimi: İndirim oranları Mütevelli heyet tarafından belirlenir.

Kardeş, ebeveyn, eş ve çocuk indirimi: İzmir Tınaztepe üniversitesine yerleşen lisans, önlisans ve yüksek lisans programlarına giren kardeş, çocuk, eş ve ebeveynlere öğretim ücretlerinde %10 indirim uygulanır.

İzmir Tınaztepe üniversitesi SES vakfı mensupları indirimi: İzmir Tınaztepe üniversitesinin kadrolu personeline ve personellerin eşiyle çocuklarına indirim uygulanır. Ayrıca İzmir Tınaztepe üniversitesinin kurucu vakıf üyelerinin eşlerine ve çocuklarına, kurucu üyelerine Mütevelli heyet tarafından uygun görüle oranda indirim uygulanır.

Dikey geçiş indirimi: İzmir Tınaztepe üniversitesinin önlisans bölümlerinden mezun olan öğrencilerin dikey geçiş sınavı ile lisans programlarını kazanmaları durumunda %25 oranında indirim uygulanır.

Lisansüstü programları akademik başarı indirimi: Dört yıllık lisans programlarındaki dördüncü sınıf öğrencileri, beş yıllıktaki beşinci sınıf, altı yıllıktaki ise altıncı sınıf öğrencilerinin almaya hak kazandığı indirimlerdir. Genel not ortalamasının 3.50 ve üzeri olması gerekmektedir. Ayrıca öğrencinin herhangi bir disiplin cezası almaması gerekmektedir.

Tınaztepe Üniversitesi Yurt İmkanları

İzmir Tınaztepe Üniversitesinin öğrenci konukevleri mevcuttur. Ayrıca yerleşkeye yakın birçok kız ve erkek yurtları barınma ihtiyacını karşılamak için hizmet vermektedir.

Galata Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları

İzmir Tınaztepe Üniversitesi paralı mı?

İzmir Tınaztepe Üniversitesi, Türkiye’nin İzmir şehrinde bulunan bir vakıf üniversitesidir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.