Çocuk Gelişimi ve Eğitimi KPSS 2019/1 Atama Taban Puanları

​​​​​​​KPSS 2019/1 çocuk gelişimi ve eğitimi atama taban puanları kaçtır, çocuk gelişimi atamaları hangi nitelik kodu ile geçekleşmektedir, bu kod ile ataması gerçekleşen kaç kadro vardı, bunun dışında çocuk gelişimi ve eğitimi mezunları hangi kadrolara atanabilir, çocuk gelişimi ve eğitimi bölümü mezunlarının atanabileceği kadro sayısı 2019/1 merkezi atamasında kaçtı, çocuk gelişimi mezunlarının atanabileceği kadrolar en küçük ve en büyük kaç taban puan ile kapatmıştır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

06.10.2019
A+
A-

2018 KPSS aracılığıyla tercih yapılabilecek 4 merkezi atama bulunmaktadır ve bunlardan bir tanesi de 2019/1 merkezi atamasıdır. Bu merkezi atama dönemi geride kaldı ve yeterli puanı alan memur adayları bazı kadrolara yerleşti. Bu yerleştirmelerden sonra ortaya çıkan puanları biz de sonraki atamalarda sizlere fikir vermesi amacıyla listelemeye çalışıyoruz. Aşağıda çocuk gelişimi ve eğitimi mezunu olarak yerleşilebilen kadroların KPSS 2019/1 çocuk gelişimi ve eğitimi atama taban puanları listesini bulabilirsiniz.

KPSS 2019/1 ÇOCUK GELİŞİMİ VE EĞİTİMİ ATAMA TABAN PUANLARI

Çocuk gelişimi ve eğitimi mezunu olarak tercih yapabilmek için iki farklı nitelik koduna bakmak gerekmektedir. Bunlardan bir tanesi herhangi bir lisans programından mezun olanların başvuru yapmasını sağlayan 4001 nitelik kodu iken çocuk gelişimi ve türevi bölüm mezunlarının başvuru yapmasını sağlayan nitelik kodu ise 4148 numaralı nitelik kodudur.

<div></div>

Çocuk gelişimi ve eğitimi mezunlarının başvuru yapabileceği toplam 81 kontenjan bulunmaktaydı. Bunlardan 79 tanesi 4001 nitelik kodu ile tüm lisans mezunlarının başvuru yapabildiği kadrolara aitken geri kalan 2 kontenjan ise 4148 nitelik koduna yani çocuk gelişimi ve eğitimi ve türevi bölüm mezunlarına ayrılan kontenjanlardı.

Puanlara baktığımızda ise çocuk gelişimi ve eğitimi mezunu olarak merkezi atamalarda atanabilmek için alınması gereken en küçük puanın 2019/1 merkezi ataması için 83,163 olduğu görülürken en yüksek puan ile atamanın ise 99,024 puan ile yapıldığı görülmektedir.

2019/1 çocuk gelişimi ve eğitimi KPSS atama taban puanları listesi aşağıdaki gibidir.

KPSS, atamalar, açıktan alımlar, çocuk gelişimi ve eğitimi mezunlarının başvurabileceği ilanlar gibi konularda merak ettiklerinizi forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz. Forum sayfalarımız için:

FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

kpss 2019 1 cocuk gelisimi ve egitimi atama taban puanlari

kpss cocuk gelisimi ve egitimi 2019 1 atama taban puanlari

Mezun olduğunuz çocuk gelişimi bölümüne kaç puan ile yerleşildiğine göz atmak için:

<div></div>

* Yazımızda yer alan bilgiler ve çocuk gelişimi ve eğitimi KPSS 2019/1 merkezi atama taban puanları ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlardan ve ÖSYM’nin resmi sitesindeki bilgilerden derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı açıklama dikkate alınacaktır.

<div></div>

** Kadrolara atanmak için bazen özel şartlar ve açıklamalar aranmaktadır.

Örnek: 7113: Son 5 Yıl İçerisinde KPDS/YDS En Az D Seviyesinde İngilizce Bilmek.

Bu özel şartları incelemek için BURADAN yönlenebilirsiniz.

*** Çocuk gelişimi ve eğitimi bölümü ve diğer bölümlerin hepsine ait nitelik kodları için ilgili sayfaya gitmek için TIKLAYINIZ, ayrıca lisans mezunları için ayrılan kadroların hepsini incelemek için de BURAYI tıklayabilirsiniz.

Yazımızı Puanlamak İster misin?

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 1 Yorum
  1. Anonim dedi ki:

    Kfama skar gdrim ama gitmeyeceğim elimden ne geliyorsa yapmaya çalışacağım ve başaracağım inşaAllah