kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

DGS Çeviribilim 2017 2018 Taban Puanları

DGS çeviribilim bölümünün 2017 2018 taban puanlarına dair liste nasıldır, DGS ile çeviribilim bölümünü kimler tercih edebilir sorularının cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

DGS çeviri bilim bölümünün 2017 2018 taban puanlarına dair liste nasıldır, DGS ile çeviri bilim bölümünü kimler tercih edebilir, DGS’ye kimler girebilir, DGS çeviri bilim bölümünün en küçük ve en büyük taban puanları kaçtır ve hangi üniversitelere aittir soruları ile DGS çeviri bilim taban puanları listesini yazımızda bulabilirsiniz.

DGS iki yıllık üniversite mezunu bireylerin girerek dört yıllık bölümlere geçmesini sağlayan bir üniversiteye giriş sınavıdır. DGS’ye ön lisans programlarından mezun olan bireyler girebilmekte ve bu sınav sonucunda alınan puanlar 4 yıllık bölümleri tercih etmede kullanılmaktadır ve alınan puanın istenilen bölümlere yetip yetmediğine bir fikir oluşturması amacıyla biz sizler için DGS ile ilgili bölümlerin taban puan listelerini hazırlamaya devam ediyoruz. Taban Puanları

DGS ÇEVİRİBİLİM  2018 TABAN PUANLARI

DGS ile çeviri bilim bölümü en küçük 254,89910 taban puan ile Yeditepe Üniversitesi’ne (Tam Burslu) öğrenci almıştır. En yüksek ise 275,15596 taban puan ile Boğaziçi Üniversitesi tercih edilmiştir. Bu aralıkta bir puan alan aday bu bölümü kazanabilir.

DGS çeviri bilim bölümünü kazanmak için bu bölümü tercih edebilecek önlisans programlarından birinden mezun olmuş olmak gerekmektedir.

DGS çeviri bilim 2017 2018 taban puanları listesi aşağıdaki gibidir oradan göz atabilirsiniz.

Üniversite Adı Bölüm Adı En Düşük Puan
Boğaziçi Üniversitesi (İstanbul) Çeviri bilim (İngilizce) 275,15596
Yeditepe Üniversitesi (İstanbul) Çeviri bilim (İngilizce) (Tam Burslu) 254,89910
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.