kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

DGS Biyoteknoloji ve Moleküler Biyoloji 2019 Taban Puanları

DGS biyoteknoloji ve moleküler biyoloji taban puanları 2019 yılında hangi puanlarda olacak, 2018 yerleştirmelerinde DGS biyoteknoloji ve moleküler biyoloji kontenjanları kaç kişilikti, 2019 yılında kaç kişilik olur gibi soruların cevaplarına buradan erişebilirsiniz.

DGS ile biyoteknoloji ve moleküler biyoloji bölümüne kimlerin geçiş hakkı vardır, dikey geçiş sınavından alınan hangi puan türü ile biyoteknoloji ve moleküler biyoloji bölümüne geçiş yapılabilir, DGS biyoteknoloji ve moleküler biyoloji taban puanları 2019 yılında hangi puanlarda olacak, 2018 yerleştirmelerinde DGS biyoteknoloji ve moleküler biyoloji kontenjanları kaç kişilikti, 2019 yılında kaç kişilik olur, biyoteknoloji ve moleküler biyoloji puanları içindeki en küçük puan ve en büyük taban puan hangi rakamlarda kalmıştır gibi soruların cevaplarına buradan erişebilirsiniz.

DGS (dikey geçiş sınavı) ile bir lisans programına geçiş yapmak isteyen bireylerin 2 yıllık bölüm mezunu olması ve geçme şansı olan bölümlere yetecek kadar puan alması gerekmektedir. Bu adayların mezun oldukları programdan hangi bölümlere geçiş haklarının var olabileceği ve hangi puan türünde kaç puan yeteceği bilgisi DGS’yi yürütmesini yapan kurum olan ÖSYM’nin (ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi) yayımladığı DGS tercih kılavuzlarında yer almaktadır.

DGS tercih kılavuzunda yer alan puanlar ise kılavuzun yayımlandığı seneden bir önceki sene yapılan DGS yerleştirmeleri sonuçlarına göre derlenmektedir. Bu denkleme göre oluşturulacak olan DGS 2019 tercih kılavuzunda yer alacak olan ve 2018 DGS yerleştirmeleri üzerinden ortaya çıkan taban puanları biz sizlere yol göstermesi amacıyla bütün bölümler için hazırlamaya devam ediyoruz.

DGS BİYOTEKNOLOJİ VE MOLEKÜLER BİYOLOJİ TABAN PUANLARI 2019

DGS ile biyoteknoloji ve moleküler biyoloji bölümünü yukarıda da bahsettiğimiz gibi DGS tercih kılavuzunda yer alan tablolarda, bu bölüme geçiş yapabilecek önlisans programları kısmında yazılmış olan bölüm mezunları tercih edebilmektedir. Ayrıca adayların biyoteknoloji ve moleküler biyoloji bölümüne geçiş yapabilmeyi sağlayacak olan DGS puan türlerinden SAY (sayısal) puan türünden de yeterli puanı almış olması gerekmektedir.

Yeterli puan aralığını belirlemek için dikey geçiş sınavı ile 2018 yılında yapılan yerleştirmelerdeki biyoteknoloji ve moleküler biyoloji puanları incelendiğinde en küçük puan ile yerleştirmenin Aksaray Üniversitesi’ne 241,47842 puanla yapıldığı karşımıza çıkıyor. Adaylar 2019 DGS’de sayısal puan türünden bu puan civarında bir puan almaları halinde muhtemelen biyoteknoloji ve moleküler biyoloji bölümüne geçiş yapabilecekleridir.

2018 dikey geçiş sınavı ile girilebilecek biyoteknoloji ve moleküler biyoloji kontenjanları 5 olarak belirlenmişti, 2019 DGS biyoteknoloji ve moleküler biyoloji kontenjanları da buna yakın bir rakam olacaktır diyebiliriz.

DGS biyoteknoloji ve moleküler biyoloji taban puanları 2019 listesini içeren görselimiz yazımızın alt kısmında yer almaktadır. DGS’yi ilgilendiren bütün konularda kafanıza takılanları sorabileceğiniz, paylaşımlarda bulunabileceğiniz forum sayfalarımıza BURADAN ulaşabilirsiniz.

* DGS biyoteknoloji ve moleküler biyoloji taban puanları listesindeki puanlar ve verdiğimiz diğer bilgiler ÖSYM’nin internet sitesinde bulunan veriler üzerinden derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı duyuru dikkate alınmak zorunda olduğu için ÖSYM internet sitesindeki duyuruları düzenli olarak takip ediniz.

5984 1 1da64d069733d88d6c4f8ef85b96dc99

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.