kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

DGS Grafik Tasarımı 2019 Taban Puanları

DGS grafik tasarımı taban puanları 2019 yılında kaç olacak, dikey geçiş sınavı ile grafik tasarımı bölümüne kimler hangi puan türü ile geçiş yapabilir, DGS grafik tasarımı kontenjanları 2019 yılında kaç olacaktır, 2018 DGS grafik tasarımı puanları içinde bulunan en yüksek ve en düşük grafik tasarımı taban puanları kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan erişebilirsiniz.

DGS ile girilebilecek bölümlerin puanları listeleri ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlarda bir önceki sene yapılan yerleştirme taban puanları üzerinden oluşturulmaktadır, yani 2018 yerleştirmelerine göre oluşturulacak DGS grafik tasarımı 2019 taban puanları listesini yazımızın en alt kısmındaki görselde bulabilirsiniz.

DGS GRAFİK TASARIMI TABAN PUANLARI 2019

DGS yani dikey geçiş sınavı ile 2 yıllık önlisans mezunu olarak 4 yıllık bir lisans programı olan grafik tasarımı bölümüne; ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi (ÖSYM) tarafından hazırlanan tercih kılavuzunda yer alan listelerdeki grafik tasarımı bölümünü tercih edebilecek önlisans mezunları yerleşme şansına sahiptir. Ayrıca bu adayların grafik tasarımı bölümüne yerleşmesinin sağlanabilmesi için EA yani eşit ağırlık puan türünden yeterli puanı almaları gerekmektedir.

DGS ile girilebilecek grafik tasarımı kontenjanları 2018 yılında 60 olarak belirlenmişti, 2019 DGS grafik tasarımı kontenjanları rakamları da buna yakın olacaktır.

DGS ile yerleştirmeler yapıldıktan sonra ortaya çıkan grafik tasarımı puanları içinde yer alan en küçük ve en büyük puanlar incelendiğinde grafik tasarımı bölümüne yerleşmede kullanılan en küçük puanın 180,46619 ile Yeditepe Üniversitesi’ne (İngilizce) (%25 İndirimli) yapılan yerleştirmeye ait olduğu görünüyor. DGS ile yerleştirmelerde ortaya çıkan en büyük grafik tasarımı bölümü taban puanı ise 287,585’tir ve bu puan ile yerleştirme de Dokuz Eylül Üniversitesi’ne yapılmıştır. Adaylar 2019 DGS ile grafik tasarımı bölümüne yerleşebilmek için sınavdan eşit ağırlık puan türünden bu iki puan arasında bir puan almalıdır, demek yanlış olmayacaktır.

Yazımızda verdiğimi bilgiler ile ilgili, DGS’ye ve yerleştirmelere dair, grafik tasarımı bölümü hakkında merak ettiğiniz, aklınıza takılan her şeyi forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz, forum sayfalarımıza BURADAN ulaşabilirsiniz.

* Fikir vermesi maksadıyla oluşturduğumuz, DGS ile girilen grafik tasarımı bölümü taban puanları ve kontenjanları hakkında bilgiler içeren yazımız, yazdığımız tarihte ÖSYM’nin resmi internet sitesindeki bilgiler, kılavuzlar ve dosyalar içinden derlenmiştir. Tüm bu tip konularda veya grafik tasarımı bölümü puanları hakkında yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru esas olacağı için ÖSYM resmi internet sitesindeki duyurular sayfalarını düzenli olarak takip etmeyi alışkanlık haline getirmeniz sizin için faydalı olacaktır.

6082 1 6de873aa8b3f8b3c403cb9d91f2a3686

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.