kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

DGS Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı 2019 Taban Puanları

DGS görsel sanatlar ve görsel iletişim tasarımı taban puanları 2019 yılında kaç olacak, dikey geçiş sınavı ile görsel sanatlar ve görsel iletişim tasarımı bölümüne kimler hangi puan türü ile geçiş yapabilir, DGS görsel sanatlar ve görsel iletişim tasarımı kontenjanları 2019 yılında kaç olacaktır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

DGS görsel sanatlar ve görsel iletişim tasarımı taban puanları 2019 yılında kaç olacak, dikey geçiş sınavı ile görsel sanatlar ve görsel iletişim tasarımı bölümüne kimler hangi puan türü ile geçiş yapabilir, DGS görsel sanatlar ve görsel iletişim tasarımı kontenjanları 2019 yılında kaç olacaktır, 2018 DGS görsel sanatlar ve görsel iletişim tasarımı puanları içinde bulunan en yüksek ve en düşük görsel sanatlar ve görsel iletişim tasarımı taban puanları kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan erişebilirsiniz.

DGS ile girilebilecek bölümlerin puanları listeleri ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlarda bir önceki sene yapılan yerleştirme taban puanları üzerinden oluşturulmaktadır, yani 2018 yerleştirmelerine göre oluşturulacak DGS görsel sanatlar ve görsel iletişim tasarımı 2019 taban puanları listesini yazımızın en alt kısmındaki görselde bulabilirsiniz.

DGS GÖRSEL SANATLAR VE GÖRSEL İLETİŞİM TASARIMI TABAN PUANLARI 2019

DGS yani dikey geçiş sınavı ile 2 yıllık önlisans mezunu olarak 4 yıllık bir lisans programı olan görsel sanatlar ve görsel iletişim tasarımı bölümüne; ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi (ÖSYM) tarafından hazırlanan tercih kılavuzunda yer alan listelerdeki görsel sanatlar ve görsel iletişim tasarımı bölümünü tercih edebilecek önlisans mezunları yerleşme şansına sahiptir. Ayrıca bu adayların görsel sanatlar ve görsel iletişim tasarımı bölümüne yerleşmesinin sağlanabilmesi için SÖZ yani sözel puan türünden yeterli puanı almaları gerekmektedir.

DGS ile girilebilecek görsel sanatlar ve görsel iletişim tasarımı kontenjanları 2018 yılında 3 olarak belirlenmişti, 2019 DGS görsel sanatlar ve görsel iletişim tasarımı kontenjanları rakamları da buna yakın olacaktır.

DGS ile yerleştirmeler yapıldıktan sonra ortaya çıkan görsel sanatlar ve görsel iletişim tasarımı puanları içinde yer alan en küçük ve en büyük puanlar incelendiğinde görsel sanatlar ve görsel iletişim tasarımı bölümüne yerleşmede kullanılan ve bilinen en küçük puanın 255,9642 ile Doğu Akdeniz Üniversitesi’ne (KKTC-Gazimağusa) (İngilizce) (Burslu) yapılan yerleştirmeye ait olduğu görünüyor. Adaylar 2019 DGS ile görsel sanatlar ve görsel iletişim tasarımı bölümüne yerleşebilmek için sınavdan sözel puan türünden bu puan civarında bir puan almalıdır, demek yanlış olmayacaktır.

Yazımızda verdiğimi bilgiler ile ilgili, DGS’ye ve yerleştirmelere dair, görsel sanatlar ve görsel iletişim tasarımı bölümü hakkında merak ettiğiniz, aklınıza takılan her şeyi forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz, forum sayfalarımıza BURADAN ulaşabilirsiniz.

* Fikir vermesi maksadıyla oluşturduğumuz, DGS ile girilen görsel sanatlar ve görsel iletişim tasarımı bölümü taban puanları ve kontenjanları hakkında bilgiler içeren yazımız, yazdığımız tarihte ÖSYM’nin resmi internet sitesindeki bilgiler, kılavuzlar ve dosyalar içinden derlenmiştir. Tüm bu tip konularda veya görsel sanatlar ve görsel iletişim tasarımı bölümü puanları hakkında yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru esas olacağı için ÖSYM resmi internet sitesindeki duyurular sayfalarını düzenli olarak takip etmeyi alışkanlık haline getirmeniz sizin için faydalı olacaktır.

6081 1 7b48b151682cc9d60a5d69339260489b

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.