kpsstaban puanlarbaşarı sıralamalarıatama puanlarıykstyt

DGS İnsan Kaynakları Yönetimi 2019 Taban Puanları

DGS insan kaynakları yönetimi taban puanları 2019 yılında kaç olacak, dikey geçiş sınavı ile insan kaynakları yönetimi bölümüne kimler hangi puan türü ile geçiş yapabilir, DGS insan kaynakları yönetimi kontenjanları 2019 yılında kaç olacaktır, 2018 DGS insan kaynakları yönetimi puanları içinde bulunan en yüksek ve en düşük insan kaynakları yönetimi taban puanları kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan erişebilirsiniz.

DGS ile girilebilecek bölümlerin puanları listeleri ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlarda bir önceki sene yapılan yerleştirme taban puanları üzerinden oluşturulmaktadır, yani 2018 yerleştirmelerine göre oluşturulacak DGS insan kaynakları yönetimi 2019 taban puanları listesini yazımızın en alt kısmındaki görselde bulabilirsiniz.

DGS İNSAN KAYNAKLARI YÖNETİMİ TABAN PUANLARI 2019

DGS yani dikey geçiş sınavı ile 2 yıllık önlisans mezunu olarak 4 yıllık bir lisans programı olan insan kaynakları yönetimi bölümüne; ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi (ÖSYM) tarafından hazırlanan tercih kılavuzunda yer alan listelerdeki insan kaynakları yönetimi bölümünü tercih edebilecek önlisans mezunları yerleşme şansına sahiptir. Ayrıca bu adayların insan kaynakları yönetimi bölümüne yerleşmesinin sağlanabilmesi için EA yani eşit ağırlık puan türünden yeterli puanı almaları gerekmektedir.

DGS ile girilebilecek insan kaynakları yönetimi kontenjanları 2018 yılında 54 olarak belirlenmişti, 2019 DGS insan kaynakları yönetimi kontenjanları rakamları da buna yakın olacaktır.

DGS ile yerleştirmeler yapıldıktan sonra ortaya çıkan insan kaynakları yönetimi puanları içinde yer alan en küçük ve en büyük puanlar incelendiğinde insan kaynakları yönetimi bölümüne yerleşmede kullanılan bilinen en küçük puanın 193,63185 ile İstanbul Medipol Üniversitesi’ne (%50 İndirimli) yapılan yerleştirmeye ait olduğu görünüyor. DGS ile yerleştirmelerde ortaya çıkan en büyük insan kaynakları yönetimi bölümü taban puanı ise 262,21481’dir ve bu puan ile yerleştirme de İstanbul Medipol Üniversitesi’ne (Burslu) yapılmıştır. Adaylar 2019 DGS ile insan kaynakları yönetimi bölümüne yerleşebilmek için sınavdan eşit ağırlık puan türünden bu iki puan arasında bir puan almalıdır, demek yanlış olmayacaktır.

Yazımızda verdiğimi bilgiler ile ilgili, DGS’ye ve yerleştirmelere dair, insan kaynakları yönetimi bölümü hakkında merak ettiğiniz, aklınıza takılan her şeyi forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz, forum sayfalarımıza BURADAN ulaşabilirsiniz.

* Fikir vermesi maksadıyla oluşturduğumuz, DGS ile girilen insan kaynakları yönetimi bölümü taban puanları ve kontenjanları hakkında bilgiler içeren yazımız, yazdığımız tarihte ÖSYM’nin resmi internet sitesindeki bilgiler, kılavuzlar ve dosyalar içinden derlenmiştir. Tüm bu tip konularda veya insan kaynakları yönetimi bölümü puanları hakkında yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru esas olacağı için ÖSYM resmi internet sitesindeki duyurular sayfalarını düzenli olarak takip etmeyi alışkanlık haline getirmeniz sizin için faydalı olacaktır.

6089 1 29d04972dd98a6566334ee115b723326

Yazımızı Puanlamak İster misin?
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.