Taban Puanları

DGS Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı Taban Puanları 2020

Her sene DGS yerleştirmeleri yapıldıktan sonra o yıl ortaya çıkan puanlar bir sonraki yılın taban puanları olarak tercih kılavuzlarına konulur. Yani 2020 taban puanları listesi belirlenirken 2019 DGS yerleştirmelerinde ortaya çıkan puanlar kullanılmıştır.

Yukarıda bahsettiğimiz duruma binaen 2019 yerleştirmelerine göre ortaya çıkan DGS kuyumculuk ve mücevher tasarımı taban puanları 2020 listesine ait tablo aşağıdaki gibidir. 2020 DGS kuyumculuk ve mücevher tasarımı puanları içinde yer alan en küçük ve en büyük taban puanlar ise listenin en altındaki ve en üstündeki puanlardır.

DGS KUYUMCULUK VE MÜCEVHER TASARIMI BÖLÜMÜ TABAN PUANLARI
ÜNİVERSİTE/FAKÜLTE/BÖLÜM/TÜR PUAN TÜRÜ KONT. YERL. TABAN PUAN TAVAN PUAN
ANKARA HACI BAYRAM VELİ ÜNİVERSİTESİ/Sanat ve Tasarım Fakültesi/Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı EA 2 2 221,39684 238,10743

Dikey geçiş sınavı hakkında ve kuyumculuk ve mücevher tasarımı bölümü hakkında bilgi almak, DGS’ye veya üniversite bölümlerine ya da tüm bunları kapsayan konulara dair aklınıza takılanları sormak için forum sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz.

FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

<div></div>

* Yazımız içinde yer alan DGS kuyumculuk ve mücevher tasarımı taban puanları 2020 listesinin tablosu ve diğer bilgiler ÖSYM’nin kaynaklarından derlenmiştir. Yapılabilecek bir değişiklikte ÖSYM’nin yaptığı son duyuruyu dikkate almanız önemli rica olunur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu