kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

DGS Lojistik Yönetimi 2019 Taban Puanları

DGS lojistik yönetimi taban puanları 2019 yılında kaç olacak, dikey geçiş sınavı ile lojistik yönetimi bölümüne kimler hangi puan türü ile geçiş yapabilir, DGS lojistik yönetimi kontenjanları 2019 yılında kaç olacaktır, 2018 DGS lojistik yönetimi puanları içinde bulunan en yüksek ve en düşük lojistik yönetimi taban puanları kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

DGS ile girilebilecek bölümlerin puanları listeleri ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlarda bir önceki sene yapılan yerleştirme taban puanları üzerinden oluşturulmaktadır, yani 2018 yerleştirmelerine göre oluşturulacak DGS lojistik yönetimi 2019 taban puanları listesini yazımızın en altındaki görselde bulabilirsiniz.

DGS LOJİSTİK YÖNETİMİ TABAN PUANLARI 2019

DGS yani dikey geçiş sınavı ile 2 yıllık önlisans mezunu olarak 4 yıllık bir lisans programı olan lojistik yönetimi bölümüne; ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi (ÖSYM) tarafından hazırlanan tercih kılavuzunda yer alan listelerdeki lojistik yönetimi bölümünü tercih edebilecek önlisans mezunları yerleşme şansına sahiptir. Ayrıca bu adayların lojistik yönetimi bölümüne yerleşmesinin sağlanabilmesi için EA yani eşit ağırlık puan türünden yeterli puanı almaları gerekmektedir.

DGS ile girilebilecek lojistik yönetimi kontenjanları 2018 yılında 28 olarak belirlenmişti, 2019 DGS lojistik yönetimi kontenjanları rakamları da buna yakın olacaktır.

DGS ile yerleştirmeler yapıldıktan sonra ortaya çıkan lojistik yönetimi puanları içinde yer alan en küçük ve en büyük puanlar incelendiğinde lojistik yönetimi bölümüne yerleşmede kullanılan en küçük puanın 184,89833 ile Bahçeşehir Üniversitesi’ne (İngilizce) (Ücretli) yapılan yerleştirmeye ait olduğu görünüyor. DGS ile yerleştirmelerde ortaya çıkan lojistik yönetimi bölümü en büyük taban puanı ise 267,43605’dir ve bu puan ile yerleştirme de Bahçeşehir Üniversitesi’ne (İngilizce) (Burslu) yapılmıştır. Adaylar 2019 DGS ile lojistik yönetimi bölümüne yerleşebilmek için sınavdan eşit ağırlık puan türünden bu iki puan arasında bir puan almalıdır, demek yanlış olmayacaktır.

Yazımızda verdiğimi bilgiler ile ilgili, DGS’ye ve yerleştirmelere dair, lojistik yönetimi bölümü hakkında merak ettiğiniz, aklınıza takılan her şeyi forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz, forum sayfalarımıza BURADAN ulaşabilirsiniz.

* Fikir vermesi maksadıyla oluşturduğumuz, DGS ile girilen lojistik yönetimi bölümü taban puanları ve kontenjanları hakkında bilgiler içeren yazımız, yazdığımız tarihte ÖSYM’nin resmi internet sitesindeki bilgiler, kılavuzlar ve dosyalar içinden derlenmiştir. Tüm bu tip konularda veya lojistik yönetimi bölümü puanları hakkında yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru esas olacağı için ÖSYM resmi internet sitesindeki duyurular sayfalarını düzenli olarak takip etmeyi alışkanlık haline getirmeniz sizin için faydalı olacaktır.

6173 1 0a66eb655a97c8adb37ca4f834553a32

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.