kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

DGS Moda Giyim Tasarımı 2019 Taban Puanları

DGS moda giyim tasarımı taban puanları 2019 yılında kaç olacak, dikey geçiş sınavı ile moda giyim tasarımı bölümüne kimler hangi puan türü ile geçiş yapabilir, DGS moda giyim tasarımı kontenjanları 2019 yılında kaç olacaktır, 2018 DGS moda giyim tasarımı puanları içinde bulunan en yüksek ve en düşük moda giyim tasarımı taban puanları kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan erişebilirsiniz.

DGS ile girilebilecek bölümlerin puanları listeleri ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlarda bir önceki sene yapılan yerleştirme taban puanları üzerinden oluşturulmaktadır, yani 2018 yerleştirmelerine göre oluşturulacak DGS moda giyim tasarımı 2019 taban puanları listesini yazımızın altındaki görselde bulabilirsiniz.

DGS MODA GİYİM TASARIMI TABAN PUANLARI 2019

DGS yani dikey geçiş sınavı ile 2 yıllık önlisans mezunu olarak 4 yıllık bir lisans programı olan moda giyim tasarımı bölümüne; ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi (ÖSYM) tarafından hazırlanan tercih kılavuzunda yer alan listelerdeki moda giyim tasarımı bölümünü tercih edebilecek önlisans mezunları yerleşme şansına sahiptir. Ayrıca bu adayların moda giyim tasarımı bölümüne yerleşmesinin sağlanabilmesi için EA yani eşit ağırlık puan türünden yeterli puanı almaları gerekmektedir.

DGS ile girilebilecek moda giyim tasarımı kontenjanları 2018 yılında 2 olarak belirlenmişti, 2019 DGS moda giyim tasarımı kontenjanları rakamları da buna yakın olacaktır.

DGS ile yerleştirmeler yapıldıktan sonra ortaya çıkan moda giyim tasarımı puanları içinde yer alan en küçük ve en büyük puanlar incelendiğinde moda giyim tasarımı bölümüne yerleşmede kullanılan en küçük puanın 245,6894 ile Dokuz Eylül Üniversitesi’ne yapılan yerleştirmeye ait olduğu görünüyor. Adaylar 2019 DGS ile moda giyim tasarımı bölümüne yerleşebilmek için sınavdan eşit ağırlık puan türünden bu puan yakınlarında bir puan almalıdır, demek yanlış olmayacaktır.

Yazımızda verdiğimi bilgiler ile ilgili, DGS’ye ve yerleştirmelere dair, moda giyim tasarımı bölümü hakkında merak ettiğiniz, aklınıza takılan her şeyi forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz, forum sayfalarımıza BURADAN ulaşabilirsiniz.

* Fikir vermesi maksadıyla oluşturduğumuz, DGS ile girilen moda giyim tasarımı bölümü taban puanları ve kontenjanları hakkında bilgiler içeren yazımız, yazdığımız tarihte ÖSYM’nin resmi internet sitesindeki bilgiler, kılavuzlar ve dosyalar içinden derlenmiştir. Tüm bu tip konularda veya moda giyim tasarımı bölümü puanları hakkında yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru esas olacağı için ÖSYM resmi internet sitesindeki duyurular sayfalarını düzenli olarak takip etmeyi alışkanlık haline getirmeniz sizin için faydalı olacaktır.

6155 1 b6539bcc28a6f031263a299dec9141bb

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.