kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

DGS Muhasebe ve Denetim 2019 Taban Puanları

DGS muhasebe ve denetim taban puanları 2019 yılında kaç olacak, dikey geçiş sınavı ile muhasebe ve denetim bölümüne kimler hangi puan türü ile geçiş yapabilir, DGS muhasebe ve denetim kontenjanları 2019 yılında kaç olacaktır, 2018 DGS muhasebe ve denetim puanları içinde bulunan en yüksek ve en düşük muhasebe ve denetim taban puanları kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

DGS ile girilebilecek bölümlerin puanları listeleri ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlarda bir önceki sene yapılan yerleştirme taban puanları üzerinden oluşturulmaktadır, yani 2018 yerleştirmelerine göre oluşturulacak DGS muhasebe ve denetim 2019 taban puanları listesini yazımızın altındaki görselde bulabilirsiniz.

DGS MUHASEBE VE DENETİM TABAN PUANLARI 2019

DGS yani dikey geçiş sınavı ile 2 yıllık önlisans mezunu olarak 4 yıllık bir lisans programı olan muhasebe ve denetim bölümüne; ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi (ÖSYM) tarafından hazırlanan tercih kılavuzunda yer alan listelerdeki muhasebe ve denetim bölümünü tercih edebilecek önlisans mezunları yerleşme şansına sahiptir. Ayrıca bu adayların muhasebe ve denetim bölümüne yerleşmesinin sağlanabilmesi için EA yani eşit ağırlık puan türünden yeterli puanı almaları gerekmektedir.

DGS ile girilebilecek muhasebe ve denetim kontenjanları 2018 yılında 12 olarak belirlenmişti, 2019 DGS muhasebe ve denetim kontenjanları rakamları da buna yakın olacaktır.

DGS ile yerleştirmeler yapıldıktan sonra ortaya çıkan muhasebe ve denetim puanları içinde yer alan en küçük ve en büyük puanlar incelendiğinde muhasebe ve denetim bölümüne yerleşmede kullanılan ve bilinen en küçük puanın 219,28806 ile Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi’ne yapılan yerleştirmeye ait olduğu görünüyor. DGS ile yerleştirmelerde ortaya çıkan muhasebe ve denetim bölümü en büyük taban puanı ise 232,98757’dir ve bu puan ile yerleştirme de İstanbul Okan Üniversitesi’ne (Burslu) yapılmıştır. Adaylar 2019 DGS ile muhasebe ve denetim bölümüne yerleşebilmek için sınavdan eşit ağırlık puan türünden bu iki puan arasında bir puan almalıdır, demek yanlış olmayacaktır.

Yazımızda verdiğimi bilgiler ile ilgili, DGS’ye ve yerleştirmelere dair, muhasebe ve denetim bölümü hakkında merak ettiğiniz, aklınıza takılan her şeyi forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz, forum sayfalarımıza BURADAN ulaşabilirsiniz.

* Fikir vermesi maksadıyla oluşturduğumuz, DGS ile girilen muhasebe ve denetim bölümü taban puanları ve kontenjanları hakkında bilgiler içeren yazımız, yazdığımız tarihte ÖSYM’nin resmi internet sitesindeki bilgiler, kılavuzlar ve dosyalar içinden derlenmiştir. Tüm bu tip konularda veya muhasebe ve denetim bölümü puanları hakkında yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru esas olacağı için ÖSYM resmi internet sitesindeki duyurular sayfalarını düzenli olarak takip etmeyi alışkanlık haline getirmeniz sizin için faydalı olacaktır.

6192 1 e0426d4a41eac20bf552ff07268b3b18

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.