kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

DGS Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarlığı 2019 Taban Puanları

DGS kentsel tasarım ve peyzaj mimarlığı taban puanları 2019 yılında kaç olacak, dikey geçiş sınavı ile kentsel tasarım ve peyzaj mimarlığı bölümüne kimler hangi puan türü ile geçiş yapabilir, DGS kentsel tasarım ve peyzaj mimarlığı kontenjanları 2019 yılında kaç olacaktır, 2018 DGS kentsel tasarım ve peyzaj mimarlığı puanları içinde bulunan en yüksek ve en düşük kentsel tasarım ve peyzaj mimarlığı taban puanları kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

DGS ile girilebilecek bölümlerin puanları listeleri ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlarda bir önceki sene yapılan yerleştirme taban puanları üzerinden oluşturulmaktadır, yani 2018 yerleştirmelerine göre oluşturulacak DGS kentsel tasarım ve peyzaj mimarlığı 2019 taban puanları listesini yazımızın en alt kısmındaki görselde bulabilirsiniz.

DGS KENTSEL TASARIM VE PEYZAJ MİMARLIĞI TABAN PUANLARI 2019

DGS yani dikey geçiş sınavı ile 2 yıllık önlisans mezunu olarak 4 yıllık bir lisans programı olan kentsel tasarım ve peyzaj mimarlığı bölümüne; ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi (ÖSYM) tarafından hazırlanan tercih kılavuzunda yer alan listelerdeki kentsel tasarım ve peyzaj mimarlığı bölümünü tercih edebilecek önlisans mezunları yerleşme şansına sahiptir. Ayrıca bu adayların kentsel tasarım ve peyzaj mimarlığı bölümüne yerleşmesinin sağlanabilmesi için SAY yani sayısal puan türünden yeterli puanı almaları gerekmektedir.

DGS ile girilebilecek kentsel tasarım ve peyzaj mimarlığı kontenjanları 2018 yılında 4 olarak belirlenmişti, 2019 DGS kentsel tasarım ve peyzaj mimarlığı kontenjanları rakamları da buna yakın olacaktır.

DGS ile yerleştirmeler yapıldıktan sonra ortaya çıkan kentsel tasarım ve peyzaj mimarlığı puanları içinde yer alan en küçük ve en büyük puanlar incelendiğinde kentsel tasarım ve peyzaj mimarlığı bölümüne yerleşmede kullanılan en küçük puanın 219,20055 ile Amasya Üniversitesi’ne yapılan yerleştirmeye ait olduğu görünüyor. Adaylar 2019 DGS ile kentsel tasarım ve peyzaj mimarlığı bölümüne yerleşebilmek için sınavdan sayısal puan türünden bu puan yakınlarında bir puan almalıdır, demek yanlış olmayacaktır.

Yazımızda verdiğimi bilgiler ile ilgili, DGS’ye ve yerleştirmelere dair, kentsel tasarım ve peyzaj mimarlığı bölümü hakkında merak ettiğiniz, aklınıza takılan her şeyi forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz, forum sayfalarımıza BURADAN ulaşabilirsiniz.

* Fikir vermesi maksadıyla oluşturduğumuz, DGS ile girilen kentsel tasarım ve peyzaj mimarlığı bölümü taban puanları ve kontenjanları hakkında bilgiler içeren yazımız, yazdığımız tarihte ÖSYM’nin resmi internet sitesindeki bilgiler, kılavuzlar ve dosyalar içinden derlenmiştir. Tüm bu tip konularda veya kentsel tasarım ve peyzaj mimarlığı bölümü puanları hakkında yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru esas olacağı için ÖSYM resmi internet sitesindeki duyurular sayfalarını düzenli olarak takip etmeyi alışkanlık haline getirmeniz sizin için faydalı olacaktır.

6120 1 138cbdc6d70efc9c79029bd130167eb6

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.