kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

DGS Optik ve Akustik Mühendisliği 2019 Taban Puanları

DGS optik ve akustik mühendisliği taban puanları 2019 yılında kaç olacak, dikey geçiş sınavı ile optik ve akustik mühendisliği bölümüne kimler hangi puan türü ile geçiş yapabilir, DGS optik ve akustik mühendisliği kontenjanları 2019 yılında kaç olacaktır, 2018 DGS optik ve akustik mühendisliği puanları içinde bulunan en yüksek ve en düşük optik ve akustik mühendisliği taban puanları kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan erişebilirsiniz.

DGS ile girilebilecek bölümlerin puanları listeleri ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlarda bir önceki sene yapılan yerleştirme taban puanları üzerinden oluşturulmaktadır, yani 2018 yerleştirmelerine göre oluşturulacak DGS optik ve akustik mühendisliği 2019 taban puanları listesini yazımızın altındaki görselde bulabilirsiniz.

DGS OPTİK VE AKUSTİK MÜHENDİSLİĞİ TABAN PUANLARI 2019

DGS yani dikey geçiş sınavı ile 2 yıllık önlisans mezunu olarak 4 yıllık bir lisans programı olan optik ve akustik mühendisliği bölümüne; ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi (ÖSYM) tarafından hazırlanan tercih kılavuzunda yer alan listelerdeki optik ve akustik mühendisliği bölümünü tercih edebilecek önlisans mezunları yerleşme şansına sahiptir. Ayrıca bu adayların optik ve akustik mühendisliği bölümüne yerleşmesinin sağlanabilmesi için SAY yani sayısal puan türünden yeterli puanı almaları gerekmektedir.

DGS ile girilebilecek optik ve akustik mühendisliği kontenjanları 2018 yılında 3 olarak belirlenmişti, 2019 DGS optik ve akustik mühendisliği kontenjanları rakamları da buna yakın olacaktır.

DGS ile yerleştirmeler yapıldıktan sonra ortaya çıkan optik ve akustik mühendisliği puanları içinde yer alan en küçük ve en büyük puanlar incelendiğinde optik ve akustik mühendisliği bölümüne yerleşmede kullanılan en küçük puanın 264,85667 ile Gaziantep Üniversitesi’ne (İngilizce) yapılan yerleştirmeye ait olduğu görünüyor. Adaylar 2019 DGS ile optik ve akustik mühendisliği bölümüne yerleşebilmek için sınavdan sayısal puan türünden bu puan yakınlarında bir puan almalıdır, demek yanlış olmayacaktır.

Yazımızda verdiğimi bilgiler ile ilgili, DGS’ye ve yerleştirmelere dair, optik ve akustik mühendisliği bölümü hakkında merak ettiğiniz, aklınıza takılan her şeyi forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz, forum sayfalarımıza BURADAN ulaşabilirsiniz.

* Fikir vermesi maksadıyla oluşturduğumuz, DGS ile girilen optik ve akustik mühendisliği bölümü taban puanları ve kontenjanları hakkında bilgiler içeren yazımız, yazdığımız tarihte ÖSYM’nin resmi internet sitesindeki bilgiler, kılavuzlar ve dosyalar içinden derlenmiştir. Tüm bu tip konularda veya optik ve akustik mühendisliği bölümü puanları hakkında yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru esas olacağı için ÖSYM resmi internet sitesindeki duyurular sayfalarını düzenli olarak takip etmeyi alışkanlık haline getirmeniz sizin için faydalı olacaktır.

6181 1 511c52f472b5d5df5bdcd01bfebfb253

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.