Taban Puanları

DGS Sinema ve Dijital Medya 2019 Taban Puanları

DGS ile girilebilecek bölümlerin puanları listeleri ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlarda bir önceki sene yapılan yerleştirme taban puanları üzerinden oluşturulmaktadır, yani 2018 yerleştirmelerine göre oluşturulacak DGS sinema ve dijital medya 2019 taban puanları listesini yazımızın altındaki görselde bulabilirsiniz.

DGS SİNEMA VE DİJİTAL MEDYA TABAN PUANLARI 2019

DGS yani dikey geçiş sınavı ile 2 yıllık önlisans mezunu olarak 4 yıllık bir lisans programı olan sinema ve dijital medya bölümüne; ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi (ÖSYM) tarafından hazırlanan tercih kılavuzunda yer alan listelerdeki sinema ve dijital medya bölümünü tercih edebilecek önlisans mezunları yerleşme şansına sahiptir. Ayrıca bu adayların sinema ve dijital medya bölümüne yerleşmesinin sağlanabilmesi için SÖZ yani sözel puan türünden yeterli puanı almaları gerekmektedir.

DGS ile girilebilecek sinema ve dijital medya kontenjanları 2018 yılında 5 olarak belirlenmişti, 2019 DGS sinema ve dijital medya kontenjanları rakamları da buna yakın olacaktır.

DGS ile yerleştirmeler yapıldıktan sonra ortaya çıkan sinema ve dijital medya puanları içinde yer alan en küçük ve en büyük puanlar incelendiğinde sinema ve dijital medya bölümüne yerleşmede kullanılan ve bilinen en küçük puanın 238,64907 ile İzmir Ekonomi Üniversitesi’ne (İngilizce) (Burslu) yapılan yerleştirmeye ait olduğu görünüyor. Adaylar 2019 DGS ile sinema ve dijital medya bölümüne yerleşebilmek için sınavdan sözel puan türünden bu puan civarında bir puan almalıdır, demek yanlış olmayacaktır.

Yazımızda verdiğimi bilgiler ile ilgili, DGS’ye ve yerleştirmelere dair, sinema ve dijital medya bölümü hakkında merak ettiğiniz, aklınıza takılan her şeyi forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz, forum sayfalarımıza BURAYA TIKLAYARAK ulaşabilirsiniz.

* Fikir vermesi maksadıyla oluşturduğumuz, DGS ile girilen sinema ve dijital medya bölümü taban puanları ve kontenjanları hakkında bilgiler içeren yazımız, yazdığımız tarihte ÖSYM’nin resmi internet sitesindeki bilgiler, kılavuzlar ve dosyalar içinden derlenmiştir. Tüm bu tip konularda veya sinema ve dijital medya bölümü puanları hakkında yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru esas olacağı için ÖSYM resmi internet sitesindeki duyurular sayfalarını düzenli olarak takip etmeyi alışkanlık haline getirmeniz sizin için faydalı olacaktır.

6231 1 7bcf4eb58777f708a9eb0653f1fca324

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu